Remiantis rezultatais iš 1988 apylinkių (iš viso apylinkių 1989) konservatoriai gavo – 24,80 proc. balsų ir užsitikrino 23 mandatus Seime. Po rinkimų nakties Valdovų rūmuose surengtoje spaudos konferencijoje partijos lyderiai pasidalijo mintimis apie tai, ko tikisi iš antrojo rinkimų turo ir kokie galimi naujos valdančiosios kontūrai ryškėja jau dabar.
Partijos sąrašo vedlė Ingrida Šimonytė teigė, kad rinkimų naktis jai buvo ilga ir suskubo dėkoti Lietuvos žmonėms, kurie dalyvavo Seimo rinkimuose.
„Rezultatai džiugina, antrajame ture turime ne vieną vienmandatininką, kuris dalyvauja ir gali laimėti. Kaip sakiau vakar, tai pirmas kėlinys, bet varžybas reikia sužaisti iki pabaigos“, – kalbėjo ji.
Nors I. Šimonytė ne kartą viešai yra užsiminusi, kad pergalės rinkimuose atveju būtų galima bandyti formuoti mažumos Vyriausybę, dabar, panašu, toks scenarijus atmetamas.
„Esu apie tai užsiminusi, bet ši alternatyva galėtų būti svarstoma tuo atveju, kai partijų branduoliui nepavyksta susitarti dėl koalicijos, bet šį variantą palikčiau visų variantų eilėje, nors tikiuosi, kad politinė kultūra leistų tokį projektą įgyvendinti sėkmingiau nei nei buvo bandoma mūsų istorijoje“, – sakė ji.
Apžvelgdamas rinkimų kampaniją lyderis Gabrielius Landsbergis kaip ir anksčiau teigė, kad bendras fonas buvo gana negatyvus ir leido suprasti, kad atsakomybę dėl to turėtų prisiimti jų politiniai oponentai.
„Rinkimų sistema neleidžia kabinti medalių nubėgus pusę distancijos, kalbos šiek tiek ankstyvos, žmonių laukia didysis pasirinkimas, kuris lems, kad formuos vyriausybę. Mano įsivaizdavimu, nauja Vyriausybė turėtų atsižvelgti ne tik į laimėtojų lūkesčius, visi rinkimuose dalyvaujantys žmonės tikis, kad jų (kitų partijų rinkėjų – aut. past.) nuostatos bus įgyvendintos“, – sakė jis.
Paklaustas apie koalicija su Darbo partija, G. Landsbergis teigė, kad tai ankstyvas klausimas.
G. Landsbergis taip pat nenorėjo atskleisti, kiek mandatų tikisi antrajame rinkimų ture ir patikslino, kad šiuo metu didžiausias dėmesys bus skiriamas tam, kaip geriau pasirodyti antrajame rinkimų ture. Tiesa, jis leido suprasti, kad premjero postą galėtų užimti I. Šimonytė.
Žemėlapis sukurtas Vyriausiosios rinkimų komisijos užsakymu.
Radvilė Morkūnaitė-Mikulėnienė džiaugėsi pirmajame ture Pilaitės-Karoliniškių apygardoje įveikusi premjerą Saulių Skvernelį. Konservatorė gavo 30,14 proc. balsų, už S.Skvernelį balsavo 14,38 proc. rinkėjų.
„Žmonės labai aiškiai parodė kryptį, kalbant apie vieną iš Vilniaus vienmandačių apygardų. Tikiuosi, kad žmonės išlaikys šį pasirinkimą. Akivaizdu, kad žmonės nori naujos kultūros politikos“, – kalbėjo ji.