Pasak NVSC Vilniaus departamento direktorės Rolandos Lingienės, nors situacija kontroliuojama, tačiau atvejų, nustatomų per dieną, skaičius auga, fiksuojami šeimų šventėse, susibūrimuose, laisvalaikio metu „suliepsnojantys“ židiniai, kurie persikelia ir į darbo vietas.
„Matome aiškius, realius pavyzdžius, kai žmonės po darbo užsiima įvairiomis veiklomis, kaip šokiai, dainavimas ir kitomis, kur susirenka daugybė žmonių, su kuriais įprastai, kiekvieną dieną nebendraujama.
Na, ir viskas baigiasi jau dešimtimis skaičiuojamais infekcijos atvejais, jos išplitimu į darbovietes. Dėl to darbdaviams tikrai rekomenduojame, jei yra galimybė, leisti darbuotojams dirbti nuotoliniu būdu“, – ragino R.Lingienė.
Anot jos, visuomenės sveikatos specialistų, medikų pastangų tikrai nepakaks pandemijai įveikti.
„Tokio susitelkimo ir visų mūsų pastangų reikia, kad būtų suvaldytas COVID-19 plitimas. Visuomenės sveikatos specialistų, medikų pastangų tikrai nepakaks pandemijai įveikti“, – sakė R.Lingienė.
Taip pat ji pabrėžė, kad darbdaviai turėtų taikyti ir vadinamąją lanksčią „lik namuose, jei nesveikuoji“ politiką.
Tai yra, kad darbuotojai, kurie jaučia bent menkiausius koronavirusinei infekcijai būdingus simptomus, turėtų galimybę neatvykti į darbą, likti namuose.
Per praėjusią parą Lietuvoje patvirtinti 45 nauji koronaviruso atvejai, bendras susirgimų skaičius šalyje siekia 3859. Šiuo metu koronaviruso infekcija tebeserga 1529 asmenys, 2225 – pasveiko.
Nuo COVID-19 iš viso mirė 87 žmonės, dėl kitų priežasčių mirė 18 užsikrėtusiųjų.