Mindaugo gatvėje esančio 23 namo pirmininkas teigė, kad tokia situacija kartojasi nuolat, o policija dėmesio į tai nekreipia.
„Ketvirtadienį policijai skambinau ne vieną kartą, bet jie nieko nesprendė. Skambinau bendruoju pagalbos numeriu 112, buvo jau po vidurnakčio, o policija vis dar nereagavo – muzika vis tiek grojo ir neleido užmigti. 112 atsiliepęs asmuo pasakė, kad informacija yra perduota policijai, bet kodėl ji nereaguoja, jis negali atsakyti“, – pasakojo Simonas.
Kaip teigė vyras, vėliau pavyko gauti budinčio padalinio pareigūno telefono numerį, tačiau atsiliepęs asmuo nesiruošė padėti.
„Paskambinau suteiktu telefono numeriu, pareigūnas neprisistatė ir dar įžūliai bendravo. Papasakojau apie situaciją, kad jau yra ramybės valandos, tačiau man buvo pasakyta: „Ne aš daviau leidimą, ne aš ir spręsiu problemą“, – su pasipiktinimu pasakojo Simonas.
Kiek vėliau vyrui buvo paaiškinta, kad policija atvykti negali, nes nėra laisvų ekipažų – esą visi pareigūnai buvo išvykę į tuo metu įvykusios žmogžudystės vietą Ukmergėje.
„Po tokio pasakymo aš paklausiau, ar dabar Vilniuje galima daryti ką nori, nes nėra policijos, tačiau pareigūnas tiesiog padėjo telefono ragelį“, – teigė Simonas.
Jis pridūrė, kad ne tik pats, bet ir kiti namo bendruomenės nariai yra pasipiktinę, nes dėl muzikos negali užmigti jau ne pirmą kartą.
Nemano, kad pažeidė įstatymus
„Lofto“ administracijos darbuotoja, kuri portalui lrytas.lt griežtai atsisakė prisistatyti, teigė, kad jokių įstatymų nepažeidė, nes turi Vilniaus miesto savivaldybės išduotą leidimą lauke groti muziką iki vidurnakčio.
„Vėliau vakarėlį perkeliame į vidų. Kaimynai galėjo girdėti tik vaikščiojančius ir besišnekučiuojančius lankytojus lauke, o tai yra normalu ir nematome čia problemos. Tai yra skundas, kuris apriboja mūsų laisvę ir darbą“, – situaciją komentavo „Lofto“ atstovė.
Ji neslėpė, kad dėl muzikos sulaukia kaimynų žinučių ar skambučių per „Facebook“. Tokiu atveju, pasak jos, žmonėms paaiškinama, iki kada gros muzika.
Policija pataria persvarstyti leidimą
Vilniaus apskrities policija lrytas.lt teigė, kad tokiu atveju geriausias sprendimas būtų, jeigu miestas persvarstytų leidimo renginiams išdavimo sąlygas.
„Sostinės policija rugsėjo 10 ir 11 dienomis iš Švitrigailos g. bei Mindaugo g. Vilniuje gyvenančių vilniečių, kurie įsikūrę šalia klubo „Loftas“, gavo 4 pranešimus dėl triukšmo bei garsiai skambančios muzikos, trukdančios gyventojams ilsėtis“, – sakė Vilniaus apskr. VPK Komunikacijos poskyrio vyresnysis specialistas Tomas Bražėnas.
Pasak jos, policijos pareigūnai rugsėjo 10 dieną dar 23 val. 29 min. buvo nuvykę į „Loftą“ ir susisiekė su klubo administratore, tačiau ši pateikė turimus leidimus renginiui iki 24 valandos.
„Pasibaigus leidimo galiojimo laikui, organizatoriai privalėjo užtikrinti, kad triukšmo nebūtų. Jei gyventojams trukdo triukšmas sklindantis iš klubo vidaus, siūlytume jiems kalbėtis su klubo administracija bei kreiptis į Vilniaus miesto savivaldybę, kad būtų persvarstytas leidimų išdavimo minėto klubo renginiams klausimas“, – lrytas.lt sakė T.Bražėnas.
Apie skundus dėl „Lofto“ žinojo ir Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamentas. Žmonių skundo metu čia vyko festivalis „Loftas Fest“.
„Kilus gyventojų nepasitenkinimui dėl triukšmo, rekomenduojame festivalio organizatoriams šį klausimą apsvarstyti ir ieškoti būdų kitais metais sumažinti triukšmo lygį“, – lrytas.lt portalui komentavo Psichoaktyviųjų medžiagų vartojimo prevencijos koordinavimo skyriaus vyriausioji specialistė Karolina Tichomirova.