A. Veryga nurodė, kaip mokyklose turėtų maitintis vaikai: jeigu nepavyksta – yra kitas planas

2020 m. rugpjūčio 31 d. 14:29
Rugsėjo 1-oji šiemet bus kitokia: Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) rekomenduoja vaikus maitinti iš namų atsineštu maistu klasėse. O jei to padaryti neįmanoma, valgyklose būtina laikytis visų saugumo taisyklių.
Daugiau nuotraukų (12)
Susiruošusiems dalyvauti mokslo metų pradžios šventėje, visų pirma, patariama įvertinti vaikų ir šeimos narių sveikatą bei jai keliamas rizikas.
Maistas – klasėse
Rugsėjo 1-osios išvakarėse, pasak Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) vadovo, pateiktos rekomendacijos moksleivių maitinimui.
„Šiandien pasirašytos rekomendacijos dėl srautų valdymo organizuojant maitinimą. Pirmenybę rekomenduojama teikti maitinimuisi klasėse iš namų atsineštu maistu. Mokiniams, kurie maitinami nemokamai, yra išduodami maisto daviniai. Jei neįmanoma to realizuoti, yra pateiktos rekomendacijos“, – aiškino A.Veryga.
Jei vaikų maitinimo klasėse realizuoti neįmanoma, maitinimas gali būti organizuojamas ir valgyklose. Tokiu atveju, pasak ministro, būtina valdyti moksleivių srautus, dezinfekuoti paviršius, vėdinti patalpas.
Atsargos reikia ir šventei
Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) Užkrečiamųjų ligų valdymo skyriaus vyriausioji specialistė Daiva Razmuvienė akcentavo, kad mokyklos ir kitos ugdymo įstaigos pasirengusios pradėti mokslo metus. Tačiau šeimos turėtų įvertinti vaikų sveikatą ir nuspręsti, ar derėtų dalyvauti Rugsėjo 1-osios šventėje.
„Rytoj – Rugsėjo 1-oji, pagal reikalavimus, švietimo įstaigos yra pasiruošusios, tačiau moksleivių tėvams, globėjams rekomenduojama įvertinti šeimos sveikatos būklę ir apsvartyti, ar derėtų dalyvauti“, – teigė epidemiologė Daiva Razmuvienė.
Pamainos visko neišspręs?
Sostinės savivaldybė planuoja mokymo procesą organizuoti savaitėmis, kad vieną savaitę dalis moksleivių mokytųsi ugdymo įstaigose, o kitą – nuotoliniu būdu. Vis tik, A.Verygos nuomone, toks darbo organizavimas gali būti nevisai tinkamas.
„Tai yra savivaldybės sprendimas, ji turi tokią teisę kaip steigėjas. Kalbant apie dienas, čia yra rizikos tam tikros prisiėmimas ir apsisprendimo reikalas, kiek tų dienų turėtų trukti pamaina. Epidemiologų vertinimu, yra nerekomenduojama netgi testuoti anksčiau kaip po penkių dienų. <..>
Optimalus laikas yra septynios-devynios dienos, kada didžiausia tikimybė yra nustatyti. Kuo daugiau dienų praeina ir neatsiranda simptomai, tuo mažiau šanšų, kad jie ir atsiras. Kuo daugiau dienų, tuo rizika yra mažesnė. Čia yra pasirinkimo reikalas, Jei savivaldybė yra pasirengusi tinkamai, be to, kad pasirengė pamainas, bet dar tas pamainas suskaldo į nedideles grupeles, tai gan greitai bus galima atvejį atsekti“, – detalizavo ministras.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App StoreGoogle Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2025 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.