Per karantiną išsilakstę studentai žvalgosi atgal: bendrabučiai pasitiks su naujais reikalavimais Kainomis nudžiugins ne visi

2020 m. rugpjūčio 11 d. 07:17
Rugilė Augustaitytė
Dėl išplitusio koronaviruso ir kovą Lietuvoje įvesto karantino bei nuotolinio mokymosi, aukštųjų mokyklų bendrabučiai ištuštėjo kur kas anksčiau nei atėjus vasarai.
Daugiau nuotraukų (11)
Didžioji dalis studentų patraukė į gimtuosius miestus, palikdami didmiesčius. O kas laukia rudenį? Diplomus atsiėmę abiturientai ir studentai jau žvalgosi į naujus namus, kuriuose turėtų apsigyventi prasidėjus naujiems mokslo metams.
Tačiau blogėjant epidemiologinei situacijai šalyje ir vis garsiau kalbant apie ketinimą griežtinti priemones, siekiant suvaldyti koronaviruso plitimą, netrūksta nežinios.
Tokio pobūdžio gyvenamosios vietos – palanki terpė plisti virusui.
Suskubo imtis priemonių
Nors bendrabučių atstovai pripažino, kad dar gyvenant studentams, ėmėsi būtinų priemonių – dezinfekuodavo patalpas, įvedė naujas taisykles bei sumažino nuomos kainas, siekdami išlaikyti studentų skaičių.
„Prasidėjus pandemijai, bendrabučiuose buvo įvestos taisyklės ir tvarkos, atsižvelgiant į Sveikatos apsaugos ministerijos ir Nacionalinio visuomenės sveikatos biuro rekomendacijas bei parengtas tvarkas. (…)
Be abejonės, bendrabučiuose yra dezinfekuojamos bendro naudojimo patalpos, visuose bendro naudojimosi erdvėse ir prie įėjimų į bendrabučius yra rankų dezinfekavimo priemonės, taikomos prievolės dėl asmens apsaugos priemonių naudojimo, taip pat yra dalinai apribotas svečių lankymasis bendrabučiuose, gyventojai informuojami apie reikiamų atstumų laikymąsi ir būtinybę nesibūriuoti bendrose erdvėse“, – portalui lrytas.lt sakė Kauno technologijos universiteto (KTU) Bendrabučių grupės vadovė Indrė Karbauskienė.
Vilniaus universitete (VU) skaičius, paskelbus karantiną, gyvenančių studentų skaičius nepasikeitė, jis pradėjo mažėti tik po kelių savaičių. Vilniaus kolegijoje (VIKO) bendrabučiuose gyventi liko vos 10 proc. studentų, Kauno kolegijoje (KK) – 40 proc., Kauno technologijos universitete (KTU) – apie 35 proc. gyventojų.
„Kadangi karantino laikotarpiu KTU netaikė mokesčio už apgyvendinimą bendrabutyje studentams, kurie buvo išvykę, todėl nebuvo daug išsikeliančių ir sutartis nutraukiančių studentų“, – nurodė KTU Bendrabučių grupės vadovė I.Karbauskienė. Tokių pačių priemonių ėmėsi ir KK, VIKO bendrabučių nuomos kaina buvo sumažinta 50 proc., o VU – 25 proc.
Norinčių gyventi netrūksta
Netylant kalboms apie antrąją viruso bangą, bendrabučių atstovai nejaučia įtampos. KK šiuo metu bendrabučiuose vietas yra rezervavę beveik visi antro ir trečio kurso studentai, trečdalis kambarių dar liko laisvi.
VIKO antrų ir trečių kursų, rezervavusių gyvenamąją vietą bendrabutyje, skaičius panašus kaip ir ankstesniais metais. KTU vietų rezervacija nevyksta ir prasidės tik po pirmo kurso bakalauro studijų studentų studijų sutarčių pasirašymo.
„Poreikis rezervuoti bendrabučių kambarius yra visada. Išskirtinių tendencijų lyginant su praėjusiais metais nepastebime. Stebime laisvų vietų skaičiaus padidėjimą, tačiau jis nežymus“, – portalui lrytas.lt nurodė VU Bendrabučių centro direktorius Nerijus Cicilionis.
Vytauto Didžiojo universitetas kainas skelbia tik prie elektroninės sistemos prisijungusiems būsimiems ir esamiems studentams.
 
Primename, kad Švietimo, mokslo ir sporto ministerija rekomenduoja pirmo kurso studentams mokslo metus pradėti nuo rugsėjo 14 d., kitiems – rugsėjo 1-ąją, bet šventę surengiant lauke.
Pradėti mokytis studentai turėtų įprastiniu būdu klasėse ir auditorijose.
Per mokslo metus bus nuolat stebima epidemiologinė situacija, nustatyti kriterijai, į kuriuos bus atsižvelgiama organizuojant ugdymą kiekvienoje savivaldybėje.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App StoreGoogle Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.