Trys iš keturių mokinių rinkosi samprotavimo temą, pagrindine tapo: „Ar menas gali paveikti tikrovę?“. Šią temą „Žinių radijui“ pakomentavo lietuvių kalbos egzaminą šimtuku išlaikiusi Marija Kacilevičiūtė.
„Nepaisant to, jog temos buvo tikrai įdomios, jos buvo sunkios. Sunku netgi tai, kad jos siauros ir nutolusios nuo programos. Pasirinkau šią temą, nes, mano akimis, tai buvo lengviausia ir vienintelė plati tema“, – egzamino įspūdžiais dalijosi Linkuvos gimnazijos abiturientė M. Kacilevičiūtė.
Mergina atvirauja, jog pamačiusi temą, ji apsidžiaugė, nes turėjo kuo išsamiai pasiremti – teatru, muzika, dailės kūriniais, pačių autorių biografija ir netgi istorija. Tačiau neužtenka pasiremti turimomis žiniomis, M.Kacilevičiūtės teigimu, svarbu išmokti ir egzamino šabloną.
„Aš visada stengiuosi mąstyti originaliai, bandyti savitai argumentuoti, (...) bet šitą mitą, kad užtenka vien potraukio literatūrai, man sugriovė keli artimi pažįstami, kurie tikrai neskaitę nė vieno kūrinio, sugeba surinkti 90 balų.
Tai gal toks prisitaikymas yra augančios kartos talentas, bet kuo toliau, tuo labiau esu įsitikinusi, kad neužtenka savitai argumentuoti, samprotauti, turi mokėti egzamino rėmus ir iš jų neišlįsti“, – M.Kacilevičiūtė priduria, jog, kad ir kaip absurdiškai tai skambėtų, perkandusiam rašymo sistemą mokiniui yra nesudėtinga gauti gerą įvertinimą.
Nors egzaminai ir praėjo, vertybės, išmoktos lietuvių kalbos ir literatūros pamokose, merginai įsirėžė į atmintį.
„Literatūros pamokos buvo žmogiškumo, moralės formavimo pamokos. Kūrinius mes bandydavome išanalizuoti ir pritaikyti savo gyvenimui bei pažvelgti į juos jauno žmogaus akimis“, – ugdymo programą „Žinių radijui“ komentavo abiturientė M.Kacilevičiūtė
Primename, kad liepos 30 d. paskelbti lietuvių kalbos ir literatūros privalomojo valstybinio brandos egzamino rezultatai.
Egzaminą šiemet laikė 16 970 kandidatų. Egzamino neišlaikė 1 828 kandidatai, o šimtukus gavo 214 kandidatų.