Apie tai, kad galvoja nebedalyvauti rudenį vyksiančiuose Seimo rinkimuose G.Steponavičius buvo prakalbęs jau anksčiau. Tiesa, kai kurie panašių ketinimų turėję ir apie juos garsiai kalbėję politikos veteranai jau persigalvojo. „Matyt, aš būsiu balta varna“, – lrytas.lt sakė G.Steponavičius.
Pastaruoju metu Mišriai Seimo narių grupei priklausęs G.Steponavičius yra pasitraukęs iš Liberalų sąjūdžio. Kaip matyti, iš Vyriausiosios rinkimų komisijos skelbiamos informacijos, šio parlamentaro nėra ir tarp kandidatų vienmandatėje apygardose.
Norintieji Seimo nario mandato siekti vienmandatėje apygardoje iki pirmadienio vakaro privalėjo užsiregistruoti kaip kampanijos dalyviai, tačiau G.Steponavičius to nepadarė. „Aš jau buvau pasakęs, kad šituose rinkimuose nedalyvausiu ir savo nuomonės nepakeičiau“, – lrytas.lt sakė buvęs švietimo ir mokslo ministras.
Vilniaus apygardos teisme nagrinėjamos politinės korupcijos bylos dalyvis teigė nedalyvauti Seimo rinkimuose apsisprendęs dar prieš keletą mėnesių. G.Steponavičius teigė turįs planų kituose veiklos baruose.
Apie juos buvęs vienas liberalų lyderių kol kas nedaugžodžiavo. „Viskas sugulė labai organiškai. Dvidešimt metų Seime yra pakankama riba, kai dar gali bandyti išmėginti save kitur. Aš nutariau pabaigti politiko karjerą ir toliau darbuotis švietimo konsultacijų srityje“, – sakė G.Steponavičius.
Politikos senbuvis nenorėjo komentuoti, ar nusivylė politika. „Sprendimas yra priimtas, esu nusiteikęs naujiems iššūkiams, jaučiuosi smagiai ir su optimizmu žvelgiu į priekį. Nesižvalgau atgal: nėra jokių išgyvenimų ar didelių dramų“, – kalbėjo šią savaitę 53-ąjį gimtadienį švęsiantis politikas.
Anot G.Steponavičiaus, lūžis įvyko šių metų pavasarį. „Nors ieškoti naujų iššūkių brendo seniai. Aš labai džiaugiuosi, kad tai nėra tas atvejis, kai ragais bei nagais ir iš politikos pasitrauki tik prapylęs rinkimus. Man smagu, kad neteks to patirti“, – kalbėjo parlamentaras.
Laiku sustoti buvo nusiteikę ir kai kurie kiti politikos veteranai, tačiau skelbiami partijų kandidatų į Seimą sąrašai rodo, kad nulipti nuo politinės scenos – sunku.
Antai šį rudenį nekandidatuoti į Seimą jau žadėjęs beveik 30 metų parlamentinio darbo stažą turintis socialdemokratas Algimantas Salamakinas pakeitė nuomonę. Politiko pavardė partijos kandidatų sąraše įrašyta 22 numeriu.
Dar pernai rudenį A.Salamakinas tikino, kad septintoji kadencija Seime – tikrai paskutinė. „Gyvenimas taip sutvarkytas, kad reikia pasakyti: gana. Aš nesu iš tų, kurie sulaukę 80 metų ir daugiau dar norėtų sėdėti ir dirbti Seime“, – Eltai pernai rudenį sakė A.Salamakinas.
Tiesa, kiek vėliau, komentuodamas „Lietuvos ryto“ turimą informaciją, kad yra įkalbinėjamas dalyvauti rinkimuose, A.Salamakinas to neneigė.
„Aš negaliu sakyti, kad gulu kryžiumi ir manęs tikrai nekelkite. Gyvenimas gali visaip susiklostyti“, – televizijos laidoje „Ne spaudai“ dvejojo politikos veteranas.
Toje pačioje laidoje dalyvavusi konservatorė Irena Degutienė taip pat patvirtino, jog partijos bendražygių yra spaudžiama dar nesitraukti. „Taip, tai tiesa. Bet šie norai neišsipildys“, – nukirto buvusi Seimo vadovė, kurios pavardės konservatorių kandidatų į Seimą sąraše nebėra.
Tuo metu A.Salamakinas vengia išsamiau komentuoti pasikeitusius užmojus trauktis iš politikos. „Yra kaip yra“, – atsiduso 67 metų parlamentaras.
Iš devynis narius šiuo metu turinčios opozicinės Socialdemokratų frakcijos į būsimą Seimą veržiasi visi, išskyrus Bronių Bradauską. Tiesa, į Seimą žvalgosi jo sūnus Dainoras Bradauskas.
Pastarasis yra įrašytas į Socialdemokratų darbo partijos kandidatų sąrašą.
Beje, į Seimą grįžti tikisi visi vienuolika valdančiosios frakcijos narių. Tiesa, Socialdemokratų darbo partijos frakcijai priklausanti Rimantė Šalaševičiūtė vėl patekti į Seimą bandys su valstiečiais.
Pastarųjų gretose taip pat matyti noras vėl sugužėti į Seimą. Iš didžiausios valdančiosios frakcijos į Seimą numojo vienintelis Viktoras Rinkevičius.
Su pertrauka tris kadencijas Seime praleidęs 70 metų valstietis nusprendė daugiau į jį nekandidatuoti. „Užteks politikos. Ką tik atšvenčiau jubiliejų, reikia užleisti vietą ir jaunesniems. Gal protingesniems. Manau, kad tautai bus tik į naudą“, – kritiškai apie save atsiliepė V.Rinkevičius, pripažinęs, kad pastaruoju metu jam nepavyko įgyvendinti kai kurių sumanymų, dėl kurių buvo kaltintas net korupcija.