Taip pat iš parduotuvių ir vaistinių lentynų sparčiau graibstomas dezinfekcinis rankų skystis, kurio atsargos dar po pirmosios koronaviruso infekcijos bangos po truputį senka.
Pardavimai per savaitgalį išaugo kelis kartus
Praėjusią savaitę premjeras S.Skvernelis per Vyriausybės posėdį rėžė, kad reikia neapgaudinėti savęs ir sekti situaciją užsienio valstybėse, kur stebimi nauji koronavirusinės infekcijos protrūkiai, ir, atsižvelgiant į epidemiologinę situaciją, spręsti dėl kaukių dėvėjimo masiniuose renginiuose, parduotuvėse, viešajame transporte prievolės grąžinimo.
„Neapsigaudinėkime, matome užsienio valstybes, kurios taip pat sėkmingai suvaldė COVID-19, antra banga smogė gerokai sparčiau ir greičiau. Ir pagrindiniai dalykai, kur tas proveržis įvykęs yra, tai viešasis transportas, supermarketai didieji ir uždari įvairaus pobūdžio renginiai. Per daugiau nei savaitę išanalizuokime situaciją“, – siūlė S.Skvernelis.
Apie antrąją koronaviruso bangą kalba ir mokslininkai, prognozuojantys ją rudenį arba vėliausiai gruodį, kai šalyje atšals orai ir lengviau kibs įvairios peršalimo ligos. Tačiau sveikatos apsaugos ministras A.Veryga šią savaitę pareiškė, kad, jei elgsimės netinkamai, antroji banga gali smogti dar rugpjūtį.
Tokios kalbos ir siūlymai gerokai suneramino tautiečius, kurie dar savaitgalį pradėjo plūsti į prekybos centrus ir vaistines kaupti medicininių veido kaukių, respiratorių ir dezinfekcinio skysčio atsargų.
Kaip naujienų portalui lrytas.lt pasakojo vaistinių tinklo „Eurovaistinė“ komunikacijos vadovė Laura Bielskė, medicininių kaukių ir respiratorių pardavimai pastarosiomis dienomis išaugo keturis kartus. Tiesa, dezinfekcinis skystis kol kas ne toks paklausus.
„Kaukių pardavimas išaugo keturis kartus. Dezinfekcinio skysčio žmonės vis dar perka ne tiek daug, tikriausiai dėl to, kad jo yra visose viešose vietose, žmonėms nereikia naudoti savo“, – portalui lrytas.lt aiškino L.Bielskė.
Pasak L.Bielskės, gyventojai ieško galimybės kaukes pirkti vienetais ir retas kuris perka visą dėžutę. Keturis kartus vaistinėje padidėjo ir susidomėjimas respiratoriais, juos klientai esą perka savo garbingo amžiaus artimiesiems.
Per savaitgalį medicininių veido kaukių paklausa kelis kartus išaugo ir parduotuvių tinkle „Norfa“. Šį pokytį tinklo atstovas spaudai Darius Ryliškis siejo su kalbomis apie antrąją koronaviruso bangą.
„Dėl galimos antros bangos medicininių kaukių pardavimai nuo šio savaitgalio ženkliai išaugo – mažiausiai kelis kartus. Taip pat išaugo dezinfekcinio skysčio pardavimai. Respiratorių, kurie brangesni, pardavimai ženkliai nesikeitė“, – portalui lrytas.lt sakė jis.
Pardavimai auga, tačiau piko dar nepasiekė
Išaugusi kaukių ir dezinfekcinio skysčio paklausa juntama ir prekybos tinkle „Maxima“, tačiau šio tinklo komunikacijos ir korporacinių reikalų departamento direktorės Ernestos Dapkienės teigimu, pardavimų pikas, vykęs balandį, dar nepasiektas.
„Kaukių ir dezinfekcinio skysčio pardavimai savo piką pasiekė balandžio pradžioje. Po to nuosekliai mažėjo. Nuo liepos pradžios vėl stebime kaukių ir dezinfekcinio skysčio pardavimų augimą, tačiau pardavimai yra dešimtis kartų mažesnį nei per piką.
Pavyzdžiui, antrąją liepos savaitę klientai įsigijo daugiau nei 2 tūkstančius įvairių kaukių pakuočių“, – portalą lrytas.lt informavo E.Dapkienė, pridurdama, kad populiariausias pasirinkimas šiame prekybos tinkle – po 50 vienetų supakuotos vienkartinės kaukės.
Apie suintensyvėjusius apsaugos priemonių pardavimus portalui lrytas.lt kalbėjo ir vaistinės „Benu“ direktorė Rasa Montvilė. Tiesa, anot jos, medicininių kaukių ir dezinfekcinio skysčio išaugę pardavimai labiausiai pastebimi elektroninėje erdvėje, o stacionariose vaistinėse didelio sujudimo ar panikos nejaučiama.
„Stebint pirkėjų elgseną, kai vis garsiau kalbama apie galimą antrąją COVID-19 bangą, kol kas panikos ar nerimo tarp klientų nejuntame. Gyventojai į pasirodančias naujienas reaguoja ramiai, neskuba pirkti visko iš eilės.
Tiesa, apsauginių kaukių ir dezinfekcinio skysčio pardavimai šiek tiek suintensyvėjo, ypač tai juntame pardavimuose elektroninėje „Benu“ vaistinėje“, – portalui lrytas.lt situaciją komentavo R.Montvilė.
Sujudimo tikino nejaučianti ir prekybos tinklo „Rimi“ viešųjų ryšių vadovė Renata Keršienė, kurios teigimu, apsaugos priemonių pirkimai išlieka stabilūs. Tačiau, anot jos, dar karantino metu išaugusių ilgo galiojimo maisto produktų paklausa, net ir pasibaigus karantinui, išlieka didelė.
„Kol kas tarp „Rimi“ pirkėjų nepastebime išaugusio rūpesčio dėl galimos antros koronaviruso bangos. Po prieš karantiną ir jo metu stebėtų kelių itin gausaus ilgo galiojimo prekių pirkimo bangų, joms atslūgus ir karantinui pasibaigus, šių prekių pirkimai išlieka stabilūs.
Vis tik, suprasdami visuomenės jautrumą ir susirūpinimą saugumu po pavasarį užklupusios pandemijos ir karantino, atidžiai sekame situaciją ir esame pasirengę galimam šių prekių paklausos augimui“, – portalui lrytas.lt sakė R.Keršienė.
Sveikatos apsaugos ministerija antradienį pranešė, kad er praėjusią parą Lietuvoje patvirtintas vienas naujas koronaviruso atvejis, bendras skaičius padidėjo iki 1875. Šiuo metu koronavirusu tebeserga 213 asmenų, 1571 – pasveiko, 130 žmonių yra izoliacijoje.
Nuo COVID-19 mirė 79 asmenys, dar 12 koronavirusu užsikrėtusių žmonių mirė dėl kitų priežasčių.