Jis pabrėžė, organizatoriai neturėjo jokių finansinių rėmėjų. Didžiausios jų išlaidos – įsigyti organizatorių liemenę, tai jie padarė iš savo santaupų. O šiais laikais paskleisti žinią apie renginį socialinių medijų platformoje gali kiekvienas. Jiems taip pat padėjo „organizacijos, kurios turi šioje srityje didesnį patyrimą“.
F.Mireckas paaiškino, kad renginyje daugiausia dėmesio buvo skirta transseksualių žmonių teisėms, nes jie net LGBTQ bendruomenėje yra truputį pamiršti. Be to, transseksualūs asmenys neturi apsaugų darbo rinkoje. Jų tikroji padėtis ypač išryškėjo per pandemiją – daug žmonių per karantiną neteko darbo, bet translyčiai žmonės ypač smarkiai nukentėjo. Juos ginti yra sudėtinga, nes nėra teisinio pagrindo.
Vilniuje įvykusias eitynes jis vertino kaip sėkmingas. Jo manymu, tokie renginiai padeda jų bendruomenės žmonėms išreikšti save ir padeda visuomenei atsikratyti stereotipų.
F.Mireckas pabrėžė, kad šeštadienį sostinės gėjų „Soho“ klube organizuojamas renginys niekaip nesusijęs su „Vilnius pride 2020“.
Atėjo ir eitynių prieš rasizmą dalyviai
Daugiau kaip 800 žmonių, kurie dalyvavo neseniai Vilniuje įvykusiose eitynėse prieš rasizmą „Black lives matter“, užsiregistravo ir „Vilnius Pride 2020“. Eitynėse dalyvavo apie 500 žmonių.
„Black lives matter“ organizatorė Marija Gevorkian, studijuojanti Jungtinėse Amerikos Valstijose ir kurianti dainas pabrėžė, kad LGBT teises iškovojo juodaodė translytė moteris, todėl ji ir jos rėmėjai čia stovi ir dėl jos ir dėl visų, kurių teisės pažeidžiamos.
„Aš atėjau jų palaikyti“,- pabrėžė ji.
Pažino savo darbuotoją
Iš pagarbaus atstumo stebėjęs įvykį Vladimiras Simonko neslėpė nustebimo, tarp „Vilnius Pride“ organizatorių išvydęs ir Lietuvos gėjų lygos darbuotoją.
Jis sakė, kad iš esmės šiandien buvo smūgiuojama į tuos pačius vartus. Šios dienos eitynės akcentavo translyčių žmonių teises, o Lietuvos gėjų lyga yra pateikusi pasiūlymą įtraukti į Lygių galimybių įstatymą lytinę tapatybę kaip pagrindą, kuriuo draudžiama diskriminacija. Šiuo metu Seimas svarsto šio įstatymo naują redakciją.
„Jei jaunimas nori – galime ir mes surengti „Baltic Pride“ Vilniuje jau kitais metais“,- svarstė V.Simonko. Jo manymu, Lietuvos gėjų lyga kitqmet nesunkiai sukviestų 15 tūkstančių dalyvių.
Policijos duomenimis „Vilnius Pride“ dalyvių skaičius neviršijo Vilniaus miesto savivaldybės leisto tūkstančio žmonių skaičiaus.