Kaltinime teigiama, kad R.Kurlianskis galėjo duoti kyšį tuomečiam Liberalų sąjūdžio pirmininkui Eligijui Masiuliui, kad jis paveiktų Seimo Biudžeto ir finansų komiteto narį Kęstutį Glavecką bei kitus Liberalų sąjūdžio frakcijos narius, kad jie palaikytų liberalo Šarūno Gustainio pateiktas Vartojimo kreditų įstatymo pataisas.
Vartojimo kreditų įstatymo pakeitimais Seime buvo svarstomi 2015 metų rudenį. Kaltinime minima, jog liberalus siekta paveikti „svarstant ir priimant“ Š.Gustainio pateiktas pataisas, tačiau jos buvo atmestos iškart po pateikimo, todėl, anot R.Kurlianskio, Seimo posėdyje jos negalėjo būti nei svarstomos, nei priimtos.
R.Kurlianskis pastebėjo, kad byloje nėra jokios eksperto išvados, kurioje būtų nurodyta, kad Š.Gustainio pateiktas pasiūlymas būtų sušvelninęs kreditų gavėjų patikros reikalavimus. R.Kurlianskio teigimu, Š.Gustainio pasiūlymas kreditų teikimo sąlygas tik apsunkino.
R.Kurlianskis turėjo priekaištų tą patį įstatymo projektą kaltinime kelis kartus paminėjusiems prokurorams: „Buvo bandoma viešojoje erdvėje pateikti kuo daugiau kaltinimo epizodų, viliantis, kad niekas jų neperskaitys“.
Tris valandas byloje išsakytus teiginius komentavęs R.Kurlianskis pareiškė, jog kai kurie jų jam taip ir liko nesuprantami, todėl paprašė, kad prokuroras paaiškintų kai kurių kaltinimų esmę.
Buvusiam koncerno „MG Baltic“ valdybos nariui R.Kurlianskiui nesuprantama, ką reiškia kaltinimai prekyba poveikiu Darbo partijos ir tuomečio vieno šios partijos lyderio Vytauto Gapšio atžvilgiu. Jis teigė nesuprantąs, ir kuriuos Seimo Biudžeto ir finansų komiteto narius, anot kaltinimo, jis bandęs paveikti – visus ar tik kai kuriuos? Prokuroras Justas Laucius atsakė, jog kaltinamajame akte aiškiai išdėstytos visos aplinkybės, nuo kurių teisiamasis gali gintis.
Prokuroras priminė, jog anksčiau panašų prašymą jau buvo pateikęs R.Kurlianskio advokatas Giedrius Danielius. „Šis prašymas jau išnagrinėtas, kaltinimas yra aiškus, ką patvirtina ir nepaprastai išsamūs R.Kurlianskio paaiškinimai“, – atsakė J.Laucius.
Teisėjų kolegija taip pat pritarė, jog baigiant nagrinėti bylą – ne laikas tikslinti kaltinimus. Teisėjai teigė, jog apie kaltinimų aiškumą ir pagrįstumą pasisakys priimdami nuosprendį.