Ar tikrai aukštas pareigas užimantis valdininkas apie sutuoktinės pergales konkursuose sužino tik iš jos pasakojimų grižus namo?
Šalyje paskelbus karantiną, visos savivaldybės turėjo rasti patalpas, kuriose galėtų karantinuotis iš užsienio grįžę vietos gyventojai. Šakiuose tokią paslaugą teikia keletas apgyvendinimo įmonių, iš kurių viena – svečių namai „Jundula“.
Šie svečių namai priklauso Rasitai Grincevičienei, kuri yra Šakių savivaldybės administracijos direktoriaus, konservatoriaus Dainiaus Grincevičiaus sutuoktinė.
Pati R.Grincevičienė Tėvynės sąjungos-Lietuvos kriščionių demokratų partijos sąraše yra išrinkta į Šakių rajono taryba, priklauso valdančiajai daugumai.
D.Grincevičius su konservatoriais taip pat ne kartą yra dalyvavęs rinkimuose į Šakių rajono tarybą, buvo išrinktas jos nariu.
Sužino tik iš nuogirdų?
Šakių rajono savivaldybės administracijos direktorius D.Grincevičius patvirtino, kad „Jundulai“ priklausantys svečių namai buvo pasirinkti iš užsienio grįžusių vietos gyventojų karantinavimui, tačiau tarnautojas neigė esąs kažkaip susijęs su žmonos sėkme.
„Aš esu nusišalinęs nuo visų šitų reikalų, įsakymus pasirašinėjo mano pavaduotojas“, – tikino D.Grincevičius.
Jis pareiškė net nežinąs, kaip „Jundula“ buvo atrinkta teikti paslaugas, tačiau kažkokia apklausa esą turėjo būti surengta.
Vėliau D.Grincevičius prisiminė, kad pasiūlymų nuomoti patalpas išties būta daugiau – paslaugas siūlė viešbutis „Centras“, kelios kaimo turizmo sodybos. Vis tik geriausią kainą pateikė „Jundula“.
„Nedarau jokios įtakos šiems sprendimams, tai nėra tokie sprendimai, kurie būtų didelė pagalba verslui“, – kalbėjo administracijos vadovas.
Jo žiniomis, už vieno žmogaus 2 savaičių trukmės karantinavimą „Jundulai“ buvo mokama 300-314 eurų, o karantinavimo paslaugos Šakių rajone prireikė vos 8-10 žmonių.
Sėkmė aplankė labai greitai
Šakių rajono savivaldybės administracijos direktoriumi D.Grincevičius buvo paskirtas 2018 metų birželį, o jau tų pačių metų liepą jo sutuoktinės įmonė pagal mažos vertės pirkimą laimėjo konkursą tiekti kanceliarines prekes Šakių rajono savivaldybei.
Tąkart buvo sudaryta maždaug 16 tūkst. eurų sutartis. Ar tai tikrai tik sutapimas?
D.Grincevičius patvirtino, kad prieš porą metų jo sutuoktinės valdoma bendrovė išties laimėjo konkursą tiekti kanceliarines prekes.
„Niekam šis sandoris neužkliuvo, nes tiesiog buvo pasiūlytos geriausios kainos“, – kalbėjo administracijso vadovas.
Pasvaliečiai susitiko Šakiuose
Aukštos D.Grincevičiaus pareigos siejamos ir su kauniečio Raimondo Rauckio pasirodymu Šakiuose.
Pastarasis vadovauja net dviem savivaldybės kontroliuojamoms įmonėms – Šakių šilumos tinklams bei Šakių komunaliniam ūkiui.
„Jau prieš dvejus metus prisiklausiau daugybės išvedžiojimų – neva esame pusbroliai, draugai, klasiokai“, – juokėsi D.Grincevičius.
Jis aiškino, kad konkurse dalyvavo keli pretendentai ir bendru komisijos sprendimu direktoriumi tapo R.Rauckis.
Tiek D.Grincevičius, tiek R.Rauckis kilę iš Pasvalio, tačiau administracijos vadovas tikino būsimą direktorių pirmą kartą išvydęs tik tuomet, kai jis sumanė dalyvauti konkurse.
„Mūsų amžiaus skirtumas siekia dešimt metų, mes net kilę iš skirtingų Pasvalio rajonų“, – tikino D.Grincevičius.
Kelionėms – vos keli eurai?
Kadangi R.Rauckis yra kaunietis, jis kasdien važinėja maršrutu Kaunas-Šakiai-Kaunas ir automobiliu įveikia apie 124 kilometrus. Per mėnesį susidaro maždaug 2700 km.
„Tarnybinių automobilių naudojimo tvarką buvo nustačiusi dar senoji įmonės vadovybė ir ja naudojosi 4-5 vadovaujančias pareigas užimantys darbuotojai“, – kalbėjo D.Grincevičius.
Jo žiniomis, direktoriui kiekvieną mėnesį buvo skiriamas 450 litrų degalų limitas, vėliau jis buvo sumažintas iki 250 litrų. Automobilio „Audi A6“ nuoma esą kainavo tik 19 eurų per mėnesį.
Ar nereikėtų tos tvarkos pakeisti?
„Kalbėjome su direktoriumi dar maždaug prieš pusmetį apie būtinybę tai padaryti. Tai nėra tokios jau didelės išlaidos. Aš taip nesielgčiau“, – tikino D.Grincevičius.
Pats Šakių šilumos tinklų direktorius R.Rauckis situaciją dėl tarnybinio automobilio komentavo taip: „Anksčiau galiojusi kompensavimo už degalus bei transportą tvarka jau pakeista. Pokyčiai buvo atlikti po savivaldybės atliko audito dar gerokai iki karantino pradžios.
Šiuo metu į darbą Šakiuose iš Kauno bei namo važinėju asmeniniu automobiliu. Išlaidos už degalus gali būti kompensuojamos tik tokiu atveju, jeigu važinėju darbo reikalais“.