Tiesa, ne visada pasiseka ir tiems, kurie sutinka bendradarbiauti, – paprastai STT vadai užmiršta pažadus ir palieka savo provokatorius pačius murdytis teisinėje mėsmalėje. Tačiau pasitaiko ir išimčių, kai tokie žmonės STT globotiniais tampa ilgam.
Antai toks verslininkas M.Benetis daugiau kaip prieš 12 metų mielai paliudijo, kaip buvęs Vilniaus savivaldybės valdininkas ir jo draugas D.Šalūga, kuris dabar vadovauja Lietuvos bokso federacijai, iš jo reikalavo kyšio.
Nors teisme valdininkas neigė savo kaltę, o M.Benetis nekart buvo pagautas meluojantis, teisėjai patikėjo juo ir STT agentais – D.Šalūgą nuteisė lygtine bausme.
Atrodytų, kas čia blogo: STT turi kovoti su korupcija, įvykdė savo priedermę, o sąžiningas verslininkas atliko pilietinę pareigą.
Tačiau šią istoriją lydi įdomūs sutapimai.
Kai byla buvo perduota teismui, praėjus vos keliems mėnesiams kažkodėl pastebėta, kad STT Vilniaus valdybos darbuotojai iškylauja plaukiodami Trakų ežeruose. O laivus jiems parūpino įmonė „Barta“.
Lyg tyčia tarp jos akcininkų buvo ir M.Benetis.
Aišku, gal čia tik sutapimas.
Kaip ir tai, kad tos pačios STT Vilniaus valdybos viršininko pavaduotojas R.Žilinskas, padedamas žvalgybininko R.Martišiaus, visai neseniai aktyviai rūpinosi, kad įmonei „Barta“ nekiltų problemų dėl čia dirbančių imigrantų.
Vyrai stengėsi taip, kad pasitelkę socialinės apsaugos ir darbo viceministrę E.Radišauskienę iš visų jėgų spaudė Užimtumo tarnybą kuo greičiau sutvarkyti šiai bendrovei iškilusias kliūtis.
Viceministrė vėliau lemeno, kad ji visuomet visiems šitaip padeda. Smulkmena, kad tas pats R.Martišius, pasirodo, yra geriausios jos draugės sesers vyras.
Net jei stropieji agentai, kuriuos aklai gina STT vadovas Ž.Bartkus, ir būtų kaip nors nubausti, greičiausiai kaip kompensacija jiems vėl būtų surengtas nemokamas pasiplaukiojimas.
Juk „Barta“ sulaukė pagalbos, todėl tikriausiai jos akcininkai tikrai nepamirš atsidėkoti.