„Šiandien ryte mirė po sunkios ligos“, – BNS sakė jo sūnus advokatas Elijus Burgis.
„Šįryt išėjo mūsų mylimas ir gerbiamas Bronislovas Burgis. Vėliau šioje paskyroje informuosime apie tai, kur ir kaip bus galima atsisveikinti“, – rašoma socialinio tinklo paskyroje.
B. Burgis gimė 1949 m. gruodžio 12 d. Paminiejų kaime, Plungės rajone, pastaruosius keletą metų gyveno Vilniuje.
Lietuvos pedagogas, žurnalistas, KTU gimnazijos vienas iš įkūrėjų bei jos direktorius (1990−2014 m.). Gimė 1949 metų gruodžio 12 dieną Plungės rajone.
Baigė studijas KPI. 1978 metais KPI apsigynė kandidato disertaciją „Skaitmeninių struktūrų suskaidymo gedimų diagnostikos efektyvumo padidinimui metodų sukūrimas ir tyrimas“, technologijos mokslų daktaras.
Iki 2008 metų buvo žurnalo „Kompiuterija“ vyr. redaktorius. Kauno technologijos universiteto Fundamentaliųjų mokslų fakulteto Taikomosios matematikos katedros docentas (iki 2013 metų), nuo 2013 metų – dėstytojas valandininkas.
„Galima tik pavydėti gimnazistams ir studentams, kuriems teko bendrauti su šiuo pedagogu“, – kalbėjo „Lietuvos ryto“ korespondentas Kaune Arūnas Karaliūnas, kuris pažinojo ir kelerius metus viename biure dirbo su B.Burgiu.
Net pačius nepažangiausius studentus jis sugebėdavo sudominti dėstoma programa ir tai darydavo labai neįprastais būdais. Nenuostabu, kad B.Burgio pasakojimai apie tai vėliau tapdavo smagiais pasakojimais, sukeliančiais aplinkiniams daug juoko.
„Pusvalandį bandžiau išjudinti studentus, tačiau visi jie snaudė. Tuomet pasiūliau: už kiekvieną teisingą atsakymą moku po litą. Studentai iškart atsibudo, pradėjo žvalgyti ir net nedrąsiai kelti rankas“, – vieną B.Burgio pasakojimą prisiminė A.Karaliūnas.
Pasak žurnalisto, nepakartojamas B.Burgio humoro jausmas buvo išskirtinė savybė, padedanti rasti kalbą su bet kokio amžiaus, profesijos ar pažiūrų žmonėmis.
Net apie konsultacijas su daugelį metų jį gydžiusiais Kauno klinikų kardiologais B.Burgis pasakodavo įpindamas nuotaikingų detalių, padedančių užmiršti ligas.
Kita vertus, B.Burgis auklėtiniams nenuolaidžiavo ir nepalikdavo nei menkiausios nišos išsisukti nuo bandymų išsisukti nuo užduoties. Pedagogas niekaip negalėdavo suvokti, kodėl jaunas žmogus nenori tobulėti ir siekti pasirinktos profesijos aukštumų.
B.Burgis visada drąsiai ir atvirai kalbėjo apie šalies švietimo sistemos skaudulius, išgyvendavo dėl nesėkmių.
„Tuo pačiu tai buvo ir nepaprastos erudicijos žmogus, galintis mintinai berti ne tik skaičius, datas ar formules, bet ir deklamuoti eilėraščius“, – kalbėjo A.Karaliūnas.
Prezidentas pareiškė užuojautą
Prezidentas Gitanas Nausėda pareiškė užuojautą šeimai ir visai švietimo bendruomenei dėl B.Burgio mirties.
„Netekome ryškios ir įvairiapusės asmenybės. B. Burgis buvo lyderis, įgyvendinęs ne vieną savo idėją ir įkvėpęs daug savo mokinių“, – rašoma valstybės vadovo užuojautoje.