„Situacija keičiasi, atsiranda naujų korekcijų“, – posėdžio metu sakė Valstybės lygio ekstremaliosios situacijos vadovas, sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga.
Atvykimas į Lietuva
Remiantis pateiktas teisės aktais, Vyriausybės kabinetas pasiūlė, kad „nuo 2020 m. balandžio 4 d. 00:00 val. draudžiama į Lietuvos Respubliką keleiviniais laivais (keltais) gabenti keleivius ir jų lengvuosius asmeninės paskirties automobilius, išskyrus kelto maršrutą Kylis-Klaipėda-Kylis arba turint Vidaus reikalų ministro ar jo įgalioto asmens leidimą“.
Ribojimai pagal pateiktą įstatymo projektą griežtėja ir atvykstant į Lietuvą oro transportu.
„Nuo 2020 m. balandžio 4 d. 00:00 val. skrydžiai keleiviams vežti į ir iš Lietuvos Respublikos tarptautinių oro uostų vykdomi tik gavus Lietuvos transporto saugos administracijos išduotą atskirą leidimą oro susisiekimui vykdyti pagal susisiekimo ministro pavedimą, atsižvelgiant į užsienio reikalų ministro teikimą“, – numatyta priimtame Vyriausybės projekte.
A.Verygos pristatytame siūlyme numatyta, kad „asmenų ir (ar) jų lengvųjų asmeninės paskirties automobilių atvykimas į Lietuvos Respublikos teritoriją leidžiamas tik per šiuos tarptautinius valstybės sienos perėjimo punktus: Kalvarija–Budzisko, Saločiai–Grenstalė“.
Tiesa, ribojimai nebus taikomi diplomatiniam transportui ir prekių judėjimui: keltais į Lietuvą galės atvykti krovininis transportas, lėktuvais – gabenamos siuntos.
Nuoma ir medicinos darbuotojai
Tam tikri sveikatos apsaugos ministro siūlymai buvo susiję ir su medicinos personalu. Esant poreikiui, medikai gali būti perkeliami darbuotis į kitą sveikatos priežiūros įstaigą arba laikinai pakeisti savo darbo funkcijas.
„Esant poreikiui sveikatos priežiūros specialistai ir kartu su jais dirbantys darbuotojai (medicinos personalą aptarnaujantis personalas) laikinai gali būti perkeliami į kitą sveikatos priežiūros įstaigą arba laikinai keičiamos jų darbo funkcijos, užtikrinant tinkamą sveikatos priežiūros paslaugų organizavimą“, – tokia nuostata priimta Vyriausybės posėdžio metu.
Vyriausybė numatė galimybę apriboti ir trumpalaikę nuomą.
„Apgyvendinimo paslaugų teikimas, patalpų ir butų nuoma bei kitoks jų suteikimas trumpalaikiam fizinių asmenų apgyvendinimui gali būti draudžiamas kiekvienoje savivaldybėje atskiru savivaldybės administracijos direktoriaus sprendimu“, – tokiam ribojimui pritarė ministrų kabinetas.
Ribos vandens pramogas
A.Veryga Vyriausybės posėdžio metu patikino, kad kai kurie gyventojai susibūrimus perkėlė ant vandens, kur, užsiimdami vandens pramogomis, būriuojasi ir linksminasi. Todėl ministras pateikė papildomo ribojimo siūlymą, kuriam pritarė ir ministrų kabinetas.
„Draudžiami plaukiojimai mažaisiais, pramoginiais, sportiniais, asmeniniais, tradiciniais laivais ir kitais plūduriuojančiais įrenginiais ar priemonėmis didesnėmis nei 2 asmenų grupėmis, išskyrus artimuosius giminaičius, įtėvius, įvaikius, globėjus, rūpintojus“, – numatyta sugriežtintose karantino sąlygose.
Pritarta riboti prekybą ne maisto produktais ne tik turgavietėse, prekybos centruose ir parduotuvėse, bet ir viešosiose prekybos vietose.
Karantino nesilaikančių lauks griežtos baudos
Primename, kad karantinas šalyje įsigaliojo nuo kovo 16 d. Jis buvo pratęstas ir truks iki balandžio 13 d. Tiesa, dar neaišku, ar karantino laikotarpis nebus pratęsiamas ir antrąkart. Kartu su karantino įvedimu šalyje įsigaliojo ir paketas įvairiausių pokyčių ir ribojimų. Su jais susipažinti galite čia.
Seimas antradienį skubos tvarka pritarė Vyriausybės siūlymui griežtinti administracinę atsakomybę karantino nurodymus pažeidžiantiems asmenims. Valdžios atstovų teigimu, griežtesnė administracinė atsakomybė atgrasys žmones nuo pažeidimų.
Pagal naujas Teisingumos ministerijos teiktas Administracinių nusižengimų kodekso pataisas baudos fiziniams asmenims už taisyklių pažeidimą sieks nuo 500 iki 1500 eurų, įmonėms – nuo 1500 iki 6000 eurų, o policija įgyja teisę surašyti nusižengimų protokolus.
Pareigūnai kasdien sulaukia šimtų pranešimų apie karantino pažeidimus. Iš viso nuo Lietuvoje įvesto karantino pradžios policija sulaukė daugiau nei 4 tūkst. pranešimų dėl karantino ar saviizoliacijos pažeidimų.