Jo teigimu, keturi ikiteisminiai tyrimai vykdomi dėl mirties priežasties nustatymo, kai po mirties mirusiajam diagnozuotas COVID-19.
„Kiti tyrimai yra dėl karantino sąlygų pažeidimo, kai kilo grėsmė išplatinti šią infekciją“, – LRT sakė pareigūnas.
E. Šilerio teigimu, per dieną dar sulaukiama vidutiniškai apie 300 skambučių dėl galimo karantino sąlygų pažeidimo.
Anot pareigūno, policininkai tokiems pažeidėjams patys baudų neskiria, jie surašo administracinių nusižengimų protokolus, o šie siunčiami Nacionaliniam visuomenės sveikatos centrui. Jo darbuotojai išrašo baudas.
Pasak E. Šilerio, numatyta keisti šią tvarką reglamentuojantį įstatymą, kad patys policijos pareigūnai galėtų skirti baudas.
Policijos generalinis komisaras tvirtino, kad pareigūnai nėra skatinami važiuoti į vietą ir tikrinti, ar izoliuotis turintis asmuo tikrai to nedaro.
„Mes nelabai skatiname mūsų policijos siuntimo į įtartinas vietas, nes atsitiks taip, kad ir policijos neturėsime. Mes teikiame pirmenybę elektroninėms stebėjimo sistemoms“, – sakė jis.
E. Šileris pranešė, kad svarstoma skubos tvarka keisti įstatymą, jog policija galėtų operatyviai gauti mobiliojo tinklo duomenis arba vadinamuosius metaduomenis iš mobilaus ryšio tiekėjo ir pagal mobilų telefoną nustatyti asmens buvimo vietą.
„Svarstoma ir mobilios aplikacijos galimybė, kuri susieta su vietos nustatymu – pagal kaimynų lenkų, Pietų Korėjos pavyzdį, kai žmogus kelis kartus per parą paprašomas nusifotografuoti ir sutikrinama jo buvimo vieta“, – teigė policijos generalinio komisaro pavaduotojas.
„Tam teiksime pirmenybę, bet esant įtarimui, kad žmogaus nėra, be abejo, ir važiuosime“, – pridūrė jis.
Dėl naujojo koronaviruso plitimo karantinas Lietuvoje paskelbtas kovo 16 dieną. Trečiadienį Vyriausybė jį pratęsė iki balandžio 13 dienos.
Pagal karantino taisykles, izoliuotis privalo visi iš užsienio grįžę asmenys ir tie, kas turėjo kontaktų su infekuotais koronavirusu žmonėmis. Kitiems gyventojams rekomenduojama būti namuose.
Trečiadienį policija sulaukė 321 pranešimo dėl galimo karantino draudimų nesilaikymo
Policijos departamento atstovas Ramūnas Matonis teigia, kad per trečiadienį policija sulaukė 321 pranešimo dėl galimo karantino pažeidimo.
Iš viso policija jau sulaukė 2 899 pranešimų dėl karantino draudimų nesilaikymo. R. Matonio teigimu, pranešimų skaičius per parą svyruoja.
Policijos departamento atstovo teigimu, pranešimų pobūdis nesikeičia, informuoja apie asmenis, kurie nesilaiko karantino ir saviizoliacijos. Pasak R. Matonio, pranešimų apie galimai karantino metu neleistinai dirbančias įstaigas ir paslaugas – mažoji dalis.
„Tikslaus skaičiaus negaliu pasakyti, bet tai nedidelė dalis“, – Eltai teigė R. Matonis.
Pirmadienį, pasak R. Matonio, buvo sulaukta 339 pranešimų dėl galimo karantino pažeidimo, antradienį – 312.
Policijos departamento atstovas taip pat patikino, kad dėl kriminogeninės situacijos šalyje kažkokias tendencijas dar anksti daryti, tačiau atkreipė dėmesį, kad pranešimų apie šalyje nusikaltimus registruojama šiek tiek mažiau.
„Dar sunku pasakyti. Mėnesinius rezultatus, kai turėsime, tai tada turbūt bus aiškiau. Dabar matome, kad galbūt šiek tiek mažiau registruojama pranešimų, bet kažkokias tendencijas dar anksti daryti“, – kalbėjo jis.
Visgi R. Matonis taip pat informavo, kad Policijos departamentas karantino laikotarpiu prognozuoja, jog nusikaltimų skaičius viešose vietose turėtų sumažėti, o artimoje aplinkoje – padidėti.
„Mes taip pat prognozavome, kad galbūt viešose vietose turėtų mažėti, o artimoje aplinkoje daugėti. Bet dar kol kas nėra tokio pokyčio aiškaus“, – sakė jis.
ELTA primena, kad Vyriausybė trečiadienį nutarė pratęsti karantiną iki balandžio 13 d., t. y. Velykų antrosios dienos. Karantinas šalyje įvestas nuo kovo 16 d.
Karantino laikotarpiu šalies piliečiams draudžiama išvykti iš šalies, uždarytos parduotuvės (išskyrus maisto ir vaistines) bei kavinės. Taip pat draudžiami žmonių susibūrimai, neveikia šalies švietimo, ugdymo įstaigos, gyventojams rekomenduojama dirbti iš namų. Jei būtina išeiti iš namų, rekomenduojama dėvėti kaukes arba respiratorius, arba kitas nosį ir burną dengiančias apsaugos priemones.
Nuo šiol įpareigojama asmenis parkuose ir kitose atvirose viešosiose vietose lankytis ir būti ne didesnėmis nei 2 asmenų grupėmis, laikytis saugaus kontakto, vengti fizinio kontakto, laikytis higienos, taip pat prekybos ir paslaugų vietose lankytis po vieną šeimos narį.