Didžiųjų miestų merai netruko sureaguoti į nurodymą nuo antradienio karantinuoti visus, grįžusius iš užsienio, 14 dienų savivaldybės paskirtose patalpose.
Dar pirmadienio rytą A.Veryga nurodė, kad pasirašys griežtesnes taisykles dėl žmonių karantinavimosi, iš užsienio grįžtančių tautiečių priverstinio izoliavimo tam skirtose patalpose, lankymosi parduotuvėse bei kaukių ar kitų apsauginių priemonių dėvėjimo viešose vietose.
Savivaldybėse paskirtose patalpose, pasak A.Verygos paskelbto nurodymo, turės būti izoliuojami asmenys, sergantys koronavirusu, galimai sergantys koronavirusu, turėję sąlytį su sergančiuoju ir grįžę iš užsienio valstybių.
Savivaldybės taip pat įpareigotos užtikrinti tokiems asmenims maitinimą.
R.Šimašius kreipėsi į S.Skvernelį
Likus pusvalandžiui iki vidurnakčio, Vilniaus meras Remigijus Šimašius socialinio tinklo paskyroje paskelbė, ką mano apie šį priimtą nurodymą.
„Ką tik Ministrui Pirmininkui Sauliui Skverneliui nusiunčiau laišką dėl šįvakar Sveikatos apsaugos ministro priimto sprendimo, kuris turi įsigalioti po 30 minučių. Manau, jūs turite žinoti Vilniaus miesto poziciją, nes jei sprendimas nebus atšauktas, tai palies mus visus ir labai apsunkins kovą su COVID-19“, – rašė meras ir visas savo mintis išdėstė žinutėje.
Jo teigimu, „Sveikatos ministras kovo 23-iosios pirmadienio vakarą padarė turbūt didžiausią klaidą dėl COVID-19 viruso užkardymo, savo pasekmėmis prilygsiančią pavėluotam apsirūpinimui viruso nustatymo testais bei gydytojų asmeninės apsaugos priemonėmis (...)“
V.Grubliauskas išvadino absurdišku
Klaipėdos miesto meras Vytautas Grubliauskas taip pat įvertino antradienį įsigaliojančią, priversiančią miesto valdžią imtis naujų priemonių.
„ĮSIGALIOS NAUJAS „dekretas“ apie iš užsienio valstybių parvykstančių piliečių „apgyvendinimą“. Gaila laiko ir jūsų dėmesio, bet jei keliais sakiniais: Keltais sugrįžusius keleivius Klaipėdos savivaldybė turės nuvežti (autobusais?) į apgyvendinimui numatytas vietas ir ten atlikti „išskirstymo“ misiją.
Tikiuosi, kad kolegos palangiškiai pasirūpins į Palangos oro uostą sugrįžusiais keleiviais. Vilniečius į Vilnių, kauniečius į Kauną, zarasiškius į Zarasus ir t.t., klaipėdiečius paliekant viešbutyje (?). Kol kitos savivaldybės susiorganizuos, atvažiuos, parsiveš, tol pagyvens pas mus, o tą laiką mes rūpinsimės ir jų maitinimu. Kilnu.
Na, viską dar suprasčiau, bet kai visam tam įgyvendinti, organizuoti lieka tik kelios valandos, tai jau panašėja į absurdą...Jau nebeabejoju – tie kas tuos įsakymus leidžia neturi žalio supratimo, kad tuos įsakymus kažkam...reikia įgyvendinti. Ramios nakties jums, o tiems, kam teks tokius sprendimus įgyvendinti, ji, ko gero, bus bemiegė..“, – rašė Klaipėdos meras.
Nors pirmadienį daug dėmesio Sveikatos apsaugos ministras A.Veryga skyrė situacijos aptarimui dėl apsaugos priemonių medikams trūkumo kai kuriose gydymo įstaigose. Spaudos konferencijoje ryte jis nurodė, kad dėl šio trūkumo yra atsakingi kai kurių ligoninių vadovai, kurie laiku jomis nepasirūpino. Kadangi šalyje daugėja ne tik užsikrėtusių medikų koronavirusu, bet dar kur kas daugiau jų yra karantinuoti.
Vėliau ministras paskelbė naujausius nurodymus ir griežtesnes priemones, kovojant su koronaviruso plitimu šalyje.
Bus ribojamas žmonių skaičių parduotuvėse. Ministro teigimu, griežtinamomis taisyklės apsipirkinėjant parduotuvėse, nes žmonės, anot jo, vis dar būriuojasi jose ir nesilaiko reikiamų atstumų.
Taip pat A.Verygos nurodymu gyventojams viešose vietose rekomenduojama dėvėti medicinines kaukes ir vienkartines pirštines. Pirmadienį buvo pakeistas ir koronaviruso infekcijos apibrėžimas.
Lietuvoje daugėjant užsikrėtusiųjų koronavirusu (COVID-19) svarstoma kovo 16 d. Lietuvoje įvestą karantiną pratęsti bent dviem savaitėm.
Lietuvoje pirmadienį nustatyta dar 19 koronaviruso atvejų, bendras užsikrėtusiųjų skaičius išaugo iki 179, pranešė Sveikatos apsaugos ministerija.