Ignalinos rajono ligoninės vadovė Drąsuolė Jatulienė patvirtino, kad vienas jų dirbo Ignalinos rajono ligoninėje, kitas – Ignalinos sveikatos centre. Minėti medikai – grįžę iš Dominikos per Suomiją, gydomi Santaros klinikose.
Dar nežinodama fakto, kad koronavirusas jau pasiekė Rytų Aukštaitiją, apie grėsmingą situaciją 4800 gyventojų turinčioje Ignalinoje penktadienio rytą įspėjo rajono laikraščio „Mūsų Ignalina“ korespondentė Lina Raginytė.
„Pirmiausia turbūt turime tai, ką ir visada, bent jau Ignalinoje – nevaldomą kiekį gandų. Ir baisiausia tai, kad šįkart mes, žiniasklaidos atstovai, negalime nei patvirtinti, nei paneigti vieno ar kito gando. Tačiau turime informacijos patikrintos keliais šaltiniais, tad pasidalysime ir su jumis.
Derėtų pirmiausia pasidžiaugti, kad Ignalina – viena pirmųjų susizgribo ir uždraudė sambūrius, renginius ir susibėgimus. Už tai dėkingi rajono valdžiai. Kita vertus, turime visą būrį tokių „sąmoningų“ piliečių, kurių dėka jaučiamės lyg ant parako statinės“, – rašo L.Raginytė.
„Pirmieji šokiravo verslininkai, sugrįžę iš Šiaurės Italijos jau siaučiant virusui, ir iškart atbildėję į šventę Palūšėje „Trauk stintelę“. Negalima atmesti galimybės, kad tai nesukėlė rajono mero pasipiktinimo ir nerimo dėl savo žmonių, todėl jau po savaitgalio ir buvo uždrausti renginiai.
Bet tuo reikalai nesibaigė… Vienas paskui kitą pabiro „mūsų aukštuomenė“ į keliones ir iš jų, o paskui – tiesiai į darbą, o vaikai – į mokyklą. Šiaip esame įpratę visada šaipytis ir kaltinti tą vidutiniokų arba asocialių šeimų luomą dėl viso pasaulio bėdų, tačiau šįkart viskas priešingai. Neatsakingiausiai elgiasi ir mirtį sėjantį virusą atmestinu elgesiu platina būtent „aukštuomenės atstovai“, o Ignalinoje – dar ir visas būrys medikų.
Primenu, kad viskas vyko vasario pabaigoje – kovo pradžioje. Du gydytojai su šeimomis grįžę iš atostogų tiesiai į darbą gydymo įstaigoje nuėjo prieš tai dar ir mieste pabuvoję, vaistinėje apsilankę. Ir išdirbo ne vieną ir ne dvi dienas, kol atitinkamos institucijos neįsijungė.
Daugiausia siaubo sukėlė dar viena gydytojų šeima, grįžusi po atostogų užsienyje. Vyras ėjo į darbą Ignalinoje, o žmona, pati karščiuodama, leido sau vykti budėti į Visagino ligoninę.
Vienam iš budinčių gydytojų pasipriešinus tokiam kolegės akibrokštui ir griežtai pareikalavus tučtuojau išeiti iš ligoninės, gydytoja leido sau pasipiktinti ir pareikšti, jog ji tokiomis aplinkybėmis einanti į darbą, nes jai reikia pinigų.
Apie kolegas, ligoninės personalą ir net vaikus bei naujagimius, su kuriais ji tiesiogiai kontaktuoja, gydytoja net nepasivargino pagalvoti. Taigi, jėga buvo išprašyta namo. Vėliau jos vyras taip pat, iki atvykstant policijai, paliko gydymo įstaigą ir išvyko saviizoliacijai į namus. Akivaizdu, kad puikybė baisesnė už koronavirusą“ – rašo „Mūsų Ignalina“ korespondentė L.Raginytė.
Pasak jos, sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga kalba netiesą teigdamas, jog šalies vaistinės ir gydymo įstaigos aprūpintos dezinfekciniu skysčiu ir reikiamomis apsaugos priemonėmis.
„Ignalinos vaistinėse šį sezoną net nebuvo gauta apsaugos priemonių, o dezinfekcinio skysčio toks minimalus kiekis kažkada pristatytas, kad dingo kažkada akimirksniu, dar prieš prasidedant visam karantinui.
Beje, apsaugos priemonių neturi ir mūsų gydymo įstaigos. Rajono medikai ieško ryšių per vaistininkes, kad apsirūpintų apsaugos priemonėmis, – rašoma „Mūsų Ignalinoje“. – Dezinfekcinio skysčio gauna prekybos centrai minimalų kiekį, kuris išperkamas per pusvalandį. Kaip beje, išperkami ir ilgalaikio vartojimo produktai bei mėsa, nors, pasak prekybininkų, produktų užsakoma pusantro karto daugiau nei iki karantino. Matyt, sėdime namuose ir be sustojimo valgome. Vieni juokauja, kad pasibaigus karantinui gimstamumas šoktels kelias dešimtis kartų, bet greičiausia kils rimtų sveikatos problemų.“
Sveikatos apsaugos ministerijos duomeinimis, iki šeštadienio ryto Lietuvoje buvo nustatyti 69 užsikrėtimo COVID-19 atvejai. Vienas žmogus mirė.