Perkelti paminklą prireikė dėl vykstančios Laisvės alėjos rekonstrukcijos – tai buvo padaryta 2018 metų gegužę.
Nors paminklas jau stovi jam skirtoje vietoje, dar prireiks šiek tiek laiko sutvarkyti jo pamatą.
Kauno savivaldybės Ryšių su visuomene skyriaus vyriausiasis specialistas Arnoldas Bukelis pranešė, kad balandžio mėnesį į Laisvės alėją bus grąžintas ir paminklas garsiam prieškario estrados atlikėjui Danieliui Dolskiui.
Jis stovėjo greta buvusio „Metropolio“ restorano, kuriame dažnai vykdavo D.Dolskio pasirodymai.
Pasak A.Bukelio, Laisvės alėjos rekontrukcijos darbai dar truks maždaug du mėnesius. Tiek pat laiko prireiks sutvarkyti biurokratinius darbų atlikimo formalumus.
Burmistrui J.Vileišiui skirta 2,4 metrų aukščio bronzinė jo skulptūra buvo išlieta Vokietijoje.
Skulptoriaus Kęstučio Balčiūno kūrinys atspindi istorinę asmenybę, užtikrintai žengiančią pirmyn, tiksliai atkurtais veido bruožais, to laikmečio drabužiais ir autentišku portfeliu.
Į skulptūros atidengimo iškilmes atvykusi JAV gyvenanti J.Vileišio dukra Rita Vileišytė-Bagdonienė patvirtino, kad skulptūra labai panaši į jos tėvą.
Moteris priminė, kad 1921 metais, kai J.Vileišis tapo Kauno burmistru, tai buvo apleistas miestas, apie jį žmonės kūrė anekdotus. Per trumpą laiką Kaunas pasikeitė neatpažįstamai ir tai didžia dalimi lėmė sunkus bei atkaklus J.Vileišio darbas.
Garsaus šalies politinio veikėjo palikuonė džiaugėsi, kad pagaliau deramai buvo pagerbtas daug miestui nuveikęs žmogus, nors jis niekada netroško garbės.
Paminklas pastatytas rėmėjų lėšomis ir perduotas Kauno miesto savivaldybei. Darbai užtruko pusmetį ir kainavo apie 100 tūkst. eurų.
Istorikų teigimu, J. Vileišiui einant burmistro pareigas vyko intensyvi Kauno miesto plėtra iš senojo miesto branduolio – Senamiesčio – į Naujamiestį, Žaliakalnį, Aleksotą, Šančius ir kitus priemiesčius.
Šį istorinį laikmetį bene labiausiai atspindi tuo metu susiformavęs kaunietiškos modernistinės architektūros stilius, 2015 metais įvertintas ir visos Europos mastu, suteikiant šiam reiškiniui Europos paveldo ženklą.
Vienu pagrindinių tarpukario moderniosios architektūros perlų laikomi Centrinio pašto rūmai buvo statyti J.Vileišio vadovavimo miestui metu.
J.Vileišis Kauno burmistru dirbo nuo 1921 iki 1931 metų.