Prie tvoros – pamestas kūdikis
Klaipėdos universitetinės ligoninės Akušerijos – ginekologijos departameno Naujagimių patologijos ir neišnešiotų naujagimių skyriaus bendrosios praktikos slaugytoja J.Rekašienė padeda ką tik pasaulį išvydusiems mažyliams, kuriems reikia pagalbos.
Slaugytoją vertina pacientai ir gydytojai, bet labiausiai ją išgarsino vienas pernykštis įvykis, galėjęs pasibaigti tragiškai.
Balandžio 27-ąją, šeštadienio rytą, J.Rekašienė sulaukė kaimyno skambučio. Vedžiodamas šunį prie vaikų darželio tvoros Žardininkų gatvėje vyras pastebėjo ant žemės gulintį rankšluostį, o po juo lyg kažkas sukrutėjo.
Priėjęs arčiau ir išvydęs išlindusią kūdikio kojytę klaipėdietis iškart paskambino J.Rekašienei, nes žinojo, kad ji dirba su naujagimiais. Moteris atlėkė kaip galėdama greičiau. Kūdikis buvo nuogas, tik pridengtas drėgnu rankšluosčiu.
Garbus titulas - už kilnų poelgį
„Tų jausmų, kuriuos tuomet išgyvenau, nenusakysi. Iš pradžių išsigandau – nebegyvas, nuo šalčio jo kūnelis buvo pamėlęs, bet kai paėmiau ant rankų, pravirko. Iškart pasikišau jį po marškinėliais prie kūno, šildžiau, kol atvažiavo greitoji, meldžiausi, kad tik išgyventų“ - jaudindamasi pasakojo 41 metų J.Rekašienė, kuriai toks atvejis – pirmasis ir gyvenime, ir medicinos praktkoje.
Greitoji naujagimį nuvežė į Klaipėdos universitetinę ligoninę, čia jį su kitais medikais globojo ir J.Rekašienė. Pražūčiai pasmerktas kūdikis išgyveno.
Pamestinuko motina neatsišaukė, jis buvo perduotas vaikų globos tarnybai, o dabar auga naujoje šeimoje.
Motinos palikto kūdikio išgelbėjimas prilygo stebuklui, todėl daugybė konkurse „Metų klaipėdietė 2019”dalyvavusių žmonių savo balsus atidavė už J.Rekašienę.
Klaipėdos dramos teatre vykusiose iškilmėse jai buvo įteiktas stiklo menininko Edmundo Ungulaičio sukurtas darbas.
Finalininkėms – gėlės ir dovanos
Tarp pretendenčių į garbų titulą buvo Etnokultūros centro vadovė Nijolė Sliužinskienė, Respublikinės Klaipėdos ligoninės konsultacinės poliklinikos vadovė Gražina Mažrimienė, choreografė, šiuolaikinio šokio kūrėja ir skleidėja Agnija Šeiko, daugiabučių namų bendrijos vadybininkė Regina Zavjalova.
Teatro salėje gėlėmis ir dovanomis buvo apdovanotos dar penkios į finalinį konkurso „Metų klaipėdietė 2019” rinkimų turą patekusios klaipėdietės.
Pirmą kartą į uostamiesčio garbių moterų sąrašą pateko pareigūnė – prokurorė Gina Skersinskytė, vadovaujanti ikiteisminiam tyrimui Kuršių marių užteršimo gamybos nuotekomis byloje.
Metų moterį išrenka miestiečiai
Metų klaipėdietės konkursas, kurį organizuoja dienraštis „Klaipėda“, surengtas jau aštuonioliktą kartą. Šitaip siekiama pagerbti uotamiestį labiausiai garsinančias, jos žmonių labui nusipelniusias ar išskirtiniu poelgiu daugelį pradžiuginusias moteris.
Savo simpatijas uostamiesčio gyventojai išreiškia balsuodami internetu, siųsdami SMS žinutes arba užpildydami balsavimo anketas.
Pernai Metų klaipėdiete tapo beglobių gyvūnų prieglaudos įkūrėja, beglobių gyvūnų socializacijos trenerė 22 metų Skaistė Svidraitė, kartais švelniai vadinama šuniukų fėja.
2003-aisiais pirmąja Metų klaipėdiete tapo sportinių šokių ansamblio „Žuvėdra“ vadovė Skaistutė Idzelevičienė.
Per visą rinkimų istoriją Metų klaipėdietės titului pasiūlyta daugiau kaip 600 moterų.