Eitynės „Nepriklausomybės atkūrimo kelias“ prasidėjo Nepriklausomybės aikštėje, po Baltijos valstybių vėliavų pakėlimo ceremonijos.
Gedimino prospektu kariai, civiliai gyventojai, signatarai, politikai, moksleiviai nešė 400 metrų ilgio trispalvę. Tarp jų vienas pirmųjų buvo prezidentas Gitanas Nausėda.
Priekyje žygiavo Lietuvos, Latvijos ir Estijos kariniai orkestrai, Lietuvos garbės sargybos kuopos kariai, šauliai, Lietuvoje dislokuoti NATO sąjungininkų kariai.
„Kovo 11-oji – tai pergalė prieš Sovietų Sąjungą“, – trečiadienį BNS sakė 36 metų vilnietis Tomas Miliauskas, drauge su šeimos nariais nešęs trispalvę.
Jis teigė pačios 1990-ųjų kovo 11-osios neprisimenantis, bet labai įsidėmėjo 1991-ųjų sausio 13-ąją, kai sovietų kariuomenė bandė užimti Vilniaus televizijos bokštą ir Nacionalinį radiją bei televiziją.
„Man tada buvo šešeri su trupučiu. Kovo 11-osios neprisimenu, bet prisimenu Sausio 13-ąją. Tada labai bijojau, klausiau tėvų, ar mus veš į Sibirą“, – pasakojo vyras.
Eitynėse dalyvavusi 77 metų vilnietė Rimantė Umbrasaitė sakė, kad jai Kovo 11-oji reiškia gyvenimą.
„Visą gyvenimą reiškia. Aš buvau tų įvykių liudininkė ir esu laiminga dėl to, tuomet buvau aikštėje (prie Aukščiausiosios Tarybos – BNS). Prisimenu, kad lašnojo visą dieną, o paskui nustojo lyti, ir kai išlindo A. Terleckas su A. Kubiliumi nuimti po (sovietinio) herbo, tiesiog širdis apsivertė iš džiaugsmo“, – pasakojo moteris.
37-erių vilnietė Virginija Baroniūnienė trispalvę nešė su vaikais.
„Kovo 11-oji man yra Nepriklausomybė. Nepriklausomi esame 30 metų. Prisimenu, kai buvau septynerių, pro namus važiavo tankai. Man ši data labai reikšminga. Ir vaikus atsivedžiau, kad pajustų dvasią, suprastų, kas tas yra“, – sakė ji.
Po šv. Mišių Katedros aikštėje Vilniuje Katedros aikštėje koncertuos Lietuvos, Estijos ir Latvijos kariniai orkestrai, o vakare, 21.30 val., šventinis koncertas vyks Nepriklausomybės aikštėje Vilniuje.
Pavakary sostinėje dar numatytos tautininkų organizuojamos eitynės. Jos anksčiau sulaukdavo kritikos dėl perdėto nacionalizmo.
1990 metų kovo 11 dieną Aukščiausioji Taryba paskelbė atstatanti nepriklausomą Lietuvos valstybę. Už tokį nutarimą balsavo 124, susilaikė šeši deputatai.