Trečiadienį, 15 valandą urna su žinomo kūrėjo palaikais iš Kauno Šv. Antano Paduviečio bažnyčios šarvojimo salės pajudėjo link Petrašiūnų kapinių.
Išlydėti poeto į paskutinę kelionę susirinko gausus būrys bičiulių. Tarp jų – poetas Gintaras Patackas, poetė Dalia Teišerskytė, režisierius Gytis Padegimas, rašytojai Kornelijus Platelis bei Gediminas Jankus.
Prieš nuleidžiant urną į kapavietę susirinkusieji išgirdo skaitomus K.Navako eilėraščius.
K.Navakas savo namuose Kaune mirė vasario 16-ąją, likus savaitei iki 56-ojo gimtadienio.
Rašytojas G.Jankus iki paskutinių dienų bendravo su K.Navaku. Paskutinį kartą jie telefonu kalbėjo praėjusią savaitę.
„Kęstutis net sunkiai sirgdamas neapleido kūrybos ir rūpinosi savo knyga, kuri pasirodys savaitgalį vyksiančioje Vilniaus knygų mugėje. Deja, nesulaukė“, – pasakojo G.Jankus.
Poetas jau seniai turėjo rimtų sveikatos sutrikimų, tačiau itin prastai jautėsi tik pastarąjį mėnesį. Jis buvo išvežtas į ligoninę, tačiau atsisakė gydymo.
K.Navakas gyveno vienas savo namuose Žaliakalnio rajone, jis buvo surastas praėjus kelioms valandoms po mirties.
„Kęstutis tikino negalintis išbūti tokioje aplinkoje. Geriausia jis jautėsi savo namuose“, – pasakojo G.Jankus.
Festivalio „Kaunas Jazz“ įkūrėjo Jonas Jučas bičiulį anksčiau dažnai matydavo ir džiazo koncertuose, tačiau pastaraisiais metais K.Navakas juose pasirodydavo jau retai.
J.Jučui itin įsiminė, kad K.Navakas „Kaunas Jazz“ festivalį įpynė net savo kūryboje.
„Tai buvo nepaprastai talentingas žmogus, kuris išsiskyrė iš kitų kūrėjų“, – įsitikinęs J.Jučas.
2006 metais K.Navakas buvo apdovanotas Lietuvos nacionaline premija, 2014 metais tapo „Poezijos pavasario“ laureatu, o pernai jam įteikta Vyriausybės Kultūros ir meno premija.
K.Navakas gimė 1964 metų vasario 24-ąją Utenos rajone, aštuonerius metus gyveno ir mokėsi Ukmergės rajone, Taujėnuose, vėliau – Kauno J.Aleksonio vidurinėje mokykloje.
1996–2005 metais jis tapo knygyno-klubo įkūrėju ir vienu išsavininkų, kelerius metus vadovavo knygynui. Knygyne surengta apie 70 literatūros vakarų.
K.Navako poezija versta į daugybę užsienio kalbų, kūrėjas dalyvavo poezijos festivaliuose bei seminaruose užsienio šalyse.
Nuo 1993 metų K.Navakas priklausė Lietuvos rašytojų sąjungai. Tarp garsiausių kūrinių – eilėraščių rinkiniai „Pargriautas barokas“, „Žaidimas gražiais paviršiais“, „Atspėtos fleitos“, „100 du“, romanas „Vyno kopija“, esė rinkiniai „Du lagaminai sniego“, „Gero gyvenimo kronikos“.
Utenos rajone Šeimyniškiuose gimęs poetas praėjusių metų spalį festivalyje „Poetinis Druskininkų ruduo“ pasirodė sėdėdamas neįgaliojo vežimėlyje.
Paskutiniame interviu lrytas.lt 2019 metų spalį poetas pasakojo apie užklupusią ligą. Visą vasarą jis turėjo sveikatos problemų ir praleido ją lovoje, todėl atrofavosi raumenys.
K.Navakas vylėsi, kad sveikata pasitaisys ir jis vėl galės savarankiškai judėti. Vis tik jo viltims nebuvo lemta išsipildyti.