Neringos Venckienės bendražygis nuo įtarimų dangstosi ligomis

2020 m. vasario 12 d. 17:52

Kauno tyrėjams nepavyksta į apklausą prisišaukti Neringos Venckienės šalininko, kuriam ketinama pareikšti įtarimus trukdžius antstolei Sonatai Vaicekauskienei įvykdyti teismo sprendimą grąžinti dukrą Laimutei Stankūnaitei.

Daugiau nuotraukų (6)
Šį savo bendražygį teisėsaugininkams įdavė pati N.Venckienė, kai susipažinusi su jai iškeltos baudžiamosios bylos medžiaga nusprendė prokurorų apklausti vyrą, kuris esą turėjo patvirtinti jos nekaltumą.
Nors byla dėl trukdymo antstolei pradėta šių metų sausio pradžioje, susitikti su 2012 metų gegužės 17-osios rytą Kedžių namuose buvusiu vyru, pareigūnams nepavyko iki šiol.
Pirmą kartą jį apklausti ir pareikšti įtarimus, tyrėjai bandė vasario pradžioje, tačiau N.Venckienės šalininkas, paaiškinęs, kad serga, į policijos komisariatą neatvyko.
Su vyru buvo sutarta, kad tyrėja jo lauks vasario 12-ąją, trečiadienį, tačiau sutartu laiku vyras ir vėl nepasirodė.
Pareigūnei susisiekus su juo telefonu, jis paaiškino, kad labai sunkiai serga, niekur neina iš namų, su niekuo nebendrauja ir esą sirgs dar maždaug tris savaites, todėl į apklausą geriausiu atveju galės atvykti tik kovo pradžioje.
Ar N.Venckienės bendražygis, kurio pavardės tyrėjai neatskleidžia iki jam nebus pareikšti įtarimai, tikrai sunkiai serga ir negali atvykti į apklausą, pareigūnai žada aiškintis, nes panašių atvejų, kai į apklausas kviesti N.Venckienės šalininkai staiga suserga yra ne vienas.
2012 metais „ligos“ kamavo ir pačią į politiką susiruošusią N.Venckienę.
Liepos 2-ąją ji Vilniuje surengė spaudos konferenciją, kurioje pristatė būsimus partijos „Drąsos kelias“ kandidatus į Seimą ir kitą dieną turėjo važiuoti į apklausą Panevėžio apygardos prokuratūroje, tačiau vietoje jos atsidūrė Ukmergės ligoninėje, kurioje už savo pinigus išsioperavo koją.
Sveikstančią N.Venckienę prokurorai aplankė ligoninės palatoje ir įteikė kitą šaukimą į apklausą, tačiau buvusi teisėja taip bijojo įtarimų, kad ryžosi dar vienai operacijai, išsioperavo ir kitą koją.
Vėliau šaukimai į apklausą jai buvo nešti į namus, tačiau nei paštininkų, nei pareigūnų N.Venckienė neįsileisdavo, nors tuo metu mielai dalino interviu ją palaikiusiems žurnalistams ir televizijos ekrane pasirodydavo su elastiniu bintu tai ant vienos, tai ant kitos kojos.
Visos N.Venckienės ligos baigėsi rugsėjo 14 dieną, kai ji tapo kandidate į Seimo narius ir įgijo teisinę neliečiamybę.
Tąkart surengtoje spaudos konferencijoje ji pažadėjo pati pasirodyti tyrėjams, bet savo žodžio neištesėjo.
Prokurorai kreipėsi į Vyriausiąją rinkimų komisiją (VRK) ir paprašė panaikinti N.Venckienės turimą imunitetą, bet apklausti būsimos politikės taip ir nesugebėjo.
Pas jos bylą tiriančius prokurorus N.Venckienė pasirodė tik spalio 10 dieną, tačiau ne pasiaiškinti dėl padarytų nusikaltimų, o pareikšti prokurorams nušalinimą.
Kol nušalinimo klausimas buvo svarstomas, N.Venckienė tapo Seimo nare ir vėl įgijo neliečiamybę. 2013 metais Seimas ją panaikino, tačiau dieną prieš svarstymą N.Venckienė paspruko iš Lietuvos, todėl ją apklausti prokurorams pavyko tik po daugiau kaip šešerių metų, kai bėglė buvo deportuota iš JAV.
2012 metų netikėtos ligos buvo užpuolę ir N.Venckienės tetą Audronę Skučienę, kurios atžvilgiu buvo pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl 2012 metų kovo 23-osios įvykių, kai antstolė S.Vaicekauskienė pirmą kartą atvyko į Kedžių namus vykdyti teismo sprendimo.
Tąkart jai sutrukdė abu Kedžiai ir A.Skučienė. Trijulė užsidirbo bylą, tačiau tyrėjams pavyko apklausti ir įtarimus pareikšti tik Kedžiams.
A.Skučienė kurį laiką pareigūnus „maitino“ pažadais atvykti, tačiau liepą pasekė dukterėčios pėdomis ir pasidarė kojų operaciją.
Vėliau ją apklausti bandę prokurorai iš A.Skučienės išgirsdavo vienintelį atsakymą – ji serga, bet prokurorai rankų nenuleido.
Apklausti Garliavos kirpėją bandyta net jos pačios namuose. Prokurorei Aurelijai Gališanskytei atvykus į A.Skučienės butą, N.Venckienės teta ją pasitiko lovoje išsidažiusi ir su nepriekaištinga šukuosena, tačiau atsakyti į jos klausimus nesutiko ir skundėsi aukštu spaudimu.
Vos tik A.Gališanskytė išėjo iš buto, A.Skučienė pasijuto geriau ir išbėgo į kiemą pasikalbėti su jos ten laukusiais žurnalistais.
Vėliau A.Skučienė ne kartą kviesta į apklausas Kaune, tačiau ir jose nesiteikė pasirodyti. Už vengimą atvykti į apklausas jai buvo skirta 2600 litų (753 eurų) bauda, o netrukus ir tokio paties dydžio antroji.
Antra bauda A.Skučienei buvo skirta už melagingos pažymos pateikimą prokurorams. Garliavos gydytojo Povilo Kielos išduotoje pažymoje buvo rašoma, kad nuo rugpjūčio 7 iki 16 dienos A.Skučienė negali atvykti į Panevėžio apygardos prokuratūrą, nors tomis dienomis jos į Panevėžį niekas nekvietė, ją buvo bandoma prisikviesti į apklausas Kauno policijoje.
Abi jai skirtas baudas A.Skučienė skundė aukštesniam prokurorui, po to teismams, tačiau abu kartus buvo konstatuota, kad baudos jai skirtos pagrįstai.
A.Skučienės, kaip ir N.Venckienės, ligos netikėtai baigėsi rugsėjo 14-ąją, kai abi Garliavos istorijos kūrėjos tapo kandidatėmis į Seimo narius, tačiau N.Venckienės teta į Parlamentą nepateko, todėl teisti ją neliko kliūčių.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App StoreGoogle Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2025 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.