Ketvirtadienį Lietuvos policija tęsią galimo mergaitės pagrobimo tyrimą. Galimai Vilniuje Karoliniškėse pagrobto vaiko kol kas niekas nepasigedo. Pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl vaiko pagrobimo.
Apie 11-12 metų mergaitės intensyviai ieškota naktį iš trečiadienio į ketvirtadienį, bet policija pranešė, jog paieška nedavė užčiuopiamų rezultatų.
Įvykis mįslingas
Dingusių žmonių šeimų paramos centro vadovė N.Kurčinskaja aiškino, kad įvykis dėl galimo pagrobimo gana mįslingas ir ramino visuomenę, kad Lietuvoje gyventi yra saugu.
„Lietuvoje yra gana saugu. Dabar labai sunku suprasti, kur yra tiesa. Pirmiausia reikia atkreipti dėmesį, kas pateikė pirminę informaciją – tai buvo vaikai.
Dabar policijos darbas nustatyti – ar tai tiesa, ar netiesa“, – portalui lrytas.lt teigė Dingusių žmonių šeimų paramos centro vadovė.
Kodėl neatsiranda tėvai ar globėjai?
Pasak N.Kurčinskajos, keista, kad galimai dingusios mergaitės dar niekas nepasigedo.
„Man atrodo, kad po tokio rezonansinio įvykio tėvai turėtų atsirasti. Nebent tai vaikas iš šeimų, kurios yra įrašytos į rizikos grupę, būna ir degradavusių tėvų.
Galbūt iš mokyklų dar praneš, kad į pamokas neatėjo viena ar kita mergaitė ir daugiau paaiškės, kodėl neatėjo.
Būna atvejų, kai tėvai nepraneša apie pabėgusį vaiką, laukia jo. Globos įstaigos kartais nepraneša apie pabėgusį vaiką. Ar šeimynose, kai būna globojami vaikai.
Būna atvejų vaiko pagrobimo, kai vienas iš tėvų išveža vaiką į užsienį be kito iš tėvų žinios. Dažnai skyrybų atveju vaikas traukiamas per pusę ir tai yra pagrobimas.
Būna trečiųjų asmenų pagrobimai – kai pagrobiamas asmuo, bet pas mus tokių atvejų nėra buvę“, – sakė N.Kurčinskaja.
Tokiais atvejais laikas yra labai svarbus
Dingusių žmonių šeimų paramos centro vadovė ragino visuomenę leisti policijai atlikti savo darbą, nes jai tai būtų tiesa, laikas yra labai svarbus.
„Dabar niekas nežino, kaip ir kas ten buvo. Policija dirba ir tiria visus atvejus. Stebi ir vaizdo registratorius, ir kameras, panašu, kad kol kas niekas nepasitvirtina. Dabar svarbiausia policijai leisti ramiai dirbti.
Ne duok Dieve, kažkas buvo – labai svarbus laikas. Mes to kol kas negalime nei patvirtinti, nei paneigti.
Pasipylę atsiliepimai, susirašinėjimai ir komentarai socialiniuose tinkluose trukdo policijai dirbti. Žmonės kartais parašo, kas jiems šauna į galvą – eina šimtai komentarų. Policija tiria kiekvieną komentarą, atsiliepimą ir nereikia jų apkrauti nereikalingais dalykais. Žmonės turėtų būti supratingi“, – ragino pašnekovė.
Pateikė statistiką
N.Kurčinskaja pripažįsta, kad dažniausiai Lietuvoje dingsta vaikai. Tiesa, dauguma netrukus ir atsiranda.
Pernai, Dingusių žmonių šeimų paramos centro duomenimis, buvo registruoti 4624 atvejai – tiek kartų buvo fiksuoti įvykiai, bet dingti galėjo tas pats asmuo ne vieną kartą.
Iš šių atvejų net 3612 susiję su vaikais. Ilgą laiką pernai buvo ieškota 413 vaikų. Iki šiol ieškoma 21 vaiko.
„Lietuvoje kartais žmonės dar reaguoja abejingai. Gi nesunku surinkti 112 ir pranešti, jei pamatei ieškomą vaiką.
Esame „AMBER Alert Europe“ nariai. Iš Europos per metus gavome 12 prašymų paskelbti, kai vaikai dingo be žinios ir tą pačią dieną buvo surasti. Iš karto atšaukėme paiešką.
Esame nariai „AMBER Facebook“ per visą pasaulį, kur visi gauname pranešimus. Per metus JAV būna tik vienas ar du atvejai, kai kuriais metais nei vieno nebūna.
Dažniausiai labai greitai nustatoma, kur yra vaikai išvežti ir į kokią šalį“, – teigė Dingusių žmonių šeimų paramos centro vadovė.