Tuo tarpu S.Skvernelis su tuo nesutinka: ką reiškia šie žodžiai, jis, sakosi, puikiai žinąs.
Pasak politikos ir komunikacijos ekspertų, tokia situacija ir konfliktas puikiai iliustruoja chaosą, kuris dabar vyksta Lietuvos politikoje, vis daugiau dėmesio skiriant formoms ir šūkiams, o ne prasmingam politiniam turiniui bei veikimui.
Konflikto premjerui nereikia
„Jei mes pažiūrėtumėme į E.Jakilaičio veiksmus, jis juos daro ne kaip E.Jakilaitis, bet pirmiausia kaip tų, kurie reiškia pasipiktinimą – tai yra šaulių – atstovas.
Papildomas konfliktas ir konfliktas su vienu geriausiai atpažįstamų žurnalistų bei visa šaulių bendruomene žmogui, kuris yra atėjęs iš tam tikrų institucijų, susijusių su šalies saugumu, nėra pats protingiausiais dalykas“, – susiklosčiusią situaciją komentavo komunikacijos ekspertas Arijus Katauskas.
Tačiau jis atkreipė dėmesį ir į tai, kad pasipiktinimą išreiškusi grupė nepatenka į tikslinę S.Skvernelio rinkėjų auditoriją, kurios palaikymo rinkimuose S.Skvernelis galėtų tikėtis. Tad šia prasme premjerui tai nėra didelis praradimas.
„Jei pažiūrėtumėme į tai, kas vyksta, kur Vyriausybė, o kartu ir S.Skvernelis, yra nusišalinę nuo procesų, nuo kurių nusišalinti neturėtų, bei tai, kas vyksta Seime – dalykai susiję su biudžetu – tai nėra chaosas. Chaosas šiuo atveju yra per silpnas žodis, o S.Skvernelis yra to dalis.
Visas šitas konfliktas ir situacija yra simbolis to, kas Lietuvos politikoje vyksta dabar“, – portalui lrytas.lt sakė A.Katauskas.
Rūpinasi ne tuo, kuo turėtų?
Politologė Rima Urbonaitė akcentavo, kad nors ir kyla pagrįstų teisinių klausimų, susijusių su įregistruotu prekės ženklu, pagrindinį dėmesį reiktų atkreipti į kitą dalyką.
„Įdomus momentas, kad politikai labai daug dėmesio skiria formai, pavadinimams, šūkiams, o apie prasmę niekas nekalba. Pažiūrėkime, kiek energijos dabar reikia tam, kad išsaugotum žodžių junginį, netgi jį pasisavintum“, – svarstymais dalijosi politologė, pastebėdama, kad žodžių junginys „Tėvynės labui“ nėra unikalus pasirinkimas, nes tėvynės labui turėtų dirbti visi.
„Politika tampa ne apie politiką, o apie skambius šūkius“, – konstatavo R.Urbonaitė.
Tuo tarpu A.Katauskas patikino: „Pats pavadinimas „Tėvynės labui“, jo sąskambis stiprus, lengvai įsimenamas, atpažįstamas. Todėl logikos turėti tokį pavadinimą tikrai yra“.
Vis tik, žvelgiant iš politinės komunikacijos pusės, anot jo, sunku sakyti, geras tai ar negeras žingsnis.
„S.Skvernelis nemažiau sėkmingai galėtų dalyvauti rinkimuose tiek su šiuo, tiek su bet kuriuo kiti šūkiu, nes prekinis ženklas yra pats S.Skvernelis. Šūkis „Tėvynės labui“ buvo naudotas prezidento rinkimų kampanijoje, bet ji nebuvo tiek sėkminga, kad iš jos būtų galima tikėtis labai galingo užtaiso“, – detalizavo komunikacijos ekspertas.
Kurs partiją ar nekurs?
Pasak politologės R.Urbonaitės, kilus pasipiktinimui dėl prekės ženklo „Tėvynės labui“ registravimo spekuliacijų tikrai atsiras ne tik dėl galimybės sau priskirti tą prekės ženklą, bet ir dėl to, kokia galima S.Skvernelio karjera yra projektuojama ar neprojektuojama.
„Matome kai kurių politikų susireikšminimą: kiek daug pastangų dedama, kad kažką sau užsirezervuotum. Jei tau reikia to pavadinimo, tai imk ir steik partiją su tuo pavadinimu.
O dabar buvo rezervuota, praėjo šeši mėnesiai ir nieko neįvyko. Tikėtina, pats premjeras dar ir dabar gerai nežino, kaip viskas bus, todėl ima ir užpatentuoja pavadinimą, kad jeigu aš nedarysiu, tai nedarytų ir niekas kitas“, – teigė R.Urbonaitė.
Komunikacijos ekspertas A.Katauskas svarstė, kad, iš vienos pusės, žingsnis įregistruoti prekės ženklą leidžia nuspėti premjero ateities planus. Tačiau atmesti nereikėtų ir priešingo scenarijaus.
„Galbūt S.Skvernelio komanda, neplanuodama naudoti šio prekinio ženklo, žino, kad kažkas nori jį panaudoti. Tai dar viena sąmokslo teorija, kurią mes viešai svarstome“, – tikino A.Katauskas.