Teisėjai išgirdo, jog korupciniais nusikaltimais kaltinamas koncernas „MG Baltic“ įsteigtas 2000 metais ir vienija 79 įmones, kuriose dirba per 4 tūkst. darbuotojų, 25 procentai jų – užsieniečiai.
D.Mockaus teigimu, koncernas iš pardavimų kasmet gauna 630 mln. eurų pajamų. Vien praėjusiais metais į biudžetą priskaičiuotų mokesčių suma siekė 244 mln. eurų.
Daugiausiai mokesčių ši įmonių grupė sumoka už prekybą akcizais apmokestintomis prekėmis – alkoholiu ir tabako gaminiais. Koncernas „MG Baltic“ per metus investuoja per 70 mln. eurų, daugiausiai šių investicijų Lietuvoje.
„Mūsų pajamos iš viešojo sektoriaus sudaro labai mažą pajamų dalį, todėl keistai skamba kaltinimai, kad koncernas užvaldė valstybę“, – sakė D.Mockus.
Liudytoju apklaustas D.Mockus teigė pažįstantis visus teisiamuosius. Seniausiai jie pažįstami su Gintaru Steponavičiumi. Jie panašiu metu mokėsi universitete, su būsimuoju politiku tuo metu artimiau draugavo vienas D.Mockaus kurso draugų.
Mažiausiai D.Mockus pažįsta buvusį Seimo narį Šarūną Gustainį, o buvusį vieną Darbo partijos lyderių Vytautą Gapšį pavadino jaunu perspektyviu politiku.
D.Mockus į politinės korupcijos bylą nagrinėjantį teismą atvyko ne pirmą kartą. Jis jau buvo iškviestas išklausyti restorane vykusio pokalbio įrašo, tačiau beveik tris valandas slapta įrašytų pokalbių klausęsis teismas verslininko apklausti nespėjo.
D.Mockus paaiškino, jog šiuo metu teisiamas Raimondas Kurlianskis koncerno „MG Baltic“ viceprezidentu buvo vadinamas tik viešojoje erdvėje. Jo teigimu, tokių pareigų koncerne visai nebuvę, o R.Kurlianskis buvo žiniasklaidos holdingo vadovas ir valdybos narys. „Nelabai stipriai veikiančioje, popierinėje valdyboje“, – patikslino D.Mockus.
D.Mockaus teigimu, koncernas „MG Baltic“ nepalaikė ryšių su partijomis: „Didžiausios sąsajos buvo per žiniasklaidos grupę, nes politikai ir ne politikai turėjo tokį interesą“.
D.Mockus teigė su politikais daugiausia bendraudavęs tuo metu, kai buvo Prekybos, pramonės ir amatų rūmų prezidentu. Jis teigė tuomet bendraudavęs ir su prezidentais, ir su premjerais. Jo teigimu, verslo santykiai su aukščiausiais šalies politikais atšalo nuo 2009 metų.
„Neįsivaizduoju, kas būtų buvę, jei visi mūsų pokalbiai tuomet būtų įrašyti ir dabar reikėtų aiškintis kiekvieną žodį. Tų pokalbių būtų gal du šimtai valandų“, – svarstė D.Mockus.
Koncerno „MG Baltic“ prezidento teismas klausė apie Kalėdų vakarienes su politikais 2015–2016 metais.
D.Mockus teigė, jog į tokias susitikimus atėjusiems politikams dovanodavo jų įmonių gamintus alkoholio butelius, kurių vertė siekė apie 15 eurų. D.Mockus teigė, jog tokias dovanas politikams „MG Baltic“ atstovai pirkdavo už savo asmeninius pinigus, bet pats nėra to daręs. „Turbūt pirkdavo Raimondas“, – svarstė D.Mockus.
R.Kurlianskis žurnalistams patvirtino pirkęs politikams dovanų butelius ir tai daręs už savo pinigus: „Lėšų reprezentacijai aš neturėjau“.
Jo teigimu, byloje įrašyti faktai apie dovanas politikams – itin primityvu. „Tai ne apie dovaną, kainuojančią penkis eurus ar daugiau. Tai – apie dėmesį ir pagarbą“.
Šiuo metu teisiamas tuometis Liberalų sąjūdžio vadovas Eligijus Masiulis liudytojui priminė, kad koncerno „MG Baltic“ valdybos narys Romanas Raulynaitis jam turėjęs perduoti tuometės prezidentės Dalios Grybauskaitės prašymą, susijusį su LNK televizijos rodomais reportažais.
D.Mockus neatmetė, kad toks prašymas jį pasiekė: „Prašymų buvo ne vienas, bet atsakymas visada buvo vienas: „Akcininkai nesikiša į žiniasklaidos turinį“.