Šimtametės Kauno gimnazijos auklėtinių skrydžio verta pavydėti – mokėsi ne tik lakūnai

2019 m. lapkričio 27 d. 16:54
Šeštadienį į Kauno S.Dariaus ir S.Girėno gimnaziją skubėjo daugybė ją baigusių žmonių – jie šventė savo mokyklos 100 metų sukaktį. Kuo išskirtinė ši gimnazija, savo auklėtinius sugebanti parengti sėkmingam gyvenimo skrydžiui?
Daugiau nuotraukų (3)
S.Dariaus ir S.Girėno gimnazistai pertraukų metu neskuba palikti savo mokyklos. Visi buriasi pačių įsirengtoje klasėje, kur gali bendrauti, groti, ruošti pamokas, virti ir gerti arbatą ar priimti svečius.
„Mums patinka, kad pedagogai leidžia turėti savo erdvę ir skatina mūsų saviraišką, visai nereikia bėgti kur nors už kampo parūkyti – turime kitos veiklos“, – tvirtino gimnazistai Aridas Černeckis ir Dominykas Žitkauskas.
S.Dariaus ir S.Girėno gimnazija šiomis dienomis švenčia 100 metų jubiliejų. Ją baigė jau 81 mokinių laida. Gimnazija, tęsdama per ilgus metus susiformavusias tradicijas, ugdo šiuolaikiniam globaliam pasauliui įvairiapusiškai pasirengusius jaunus žmones.
– Kuo S.Dariaus ir S.Girėno gimnazija ypatinga, skiriasi nuo kitų miesto mokymo įstaigų? – „Laikinoji sostinė“ paklausė gimnazijos direktorės Nijolės Šimkevičienės.
– Gimnazija turi senas ir gražias tradicijas. 1919 metų lapkričio 15 dieną duris atvėrė Kauno keturių klasių vidurinė mokykla. Vėliau ji tapo gimnazija. Sovietmečiu buvo pervadinta į miesto 4-ąją vidurinę mokyklą. 1998 metų gruodį mokyklai suteiktas Stepono Dariaus ir Stasio Girėno vardas, o 2002-aisiais – gimnazijos statusas.
Gimnazijoje tvirtos vokiečių kalbos mokymosi tradicijos. Šios kalbos jaunuoliai mokosi nuo 1969 metų. S.Dariaus ir S.Girėno gimnazija ir Vokietijos Lipės apskrities Karlos Raveh mokykla nuo 1989-ųjų puoselėja draugiškus bendradarbiavimo ryšius tarptautinių mokinių mainų projektuose. Projektai suartino Lietuvos ir Vokietijos valstybes, Kauną ir Lipės apskrities Lemgo miestą, bendradarbiaujančių mokyklų bendruomenes.
Šis patyrimas padeda jauniems žmonėms pagarbiai ir tolerantiškai žvelgti į kultūrų įvairovę, šalies istorijos ir kultūrinio paveldo išsaugojimą.
Nuo 1997-ųjų mokykla yra tarptautinio vokiečių kalbos egzamino „Das Deutsche Sprachdiplom II“ centras, o 2013-aisiais tapo ir „Das Deutsche Sprachdiplom I“ egzamino centru. Vokiečių kalbos diplomai mūsų vaikams atveria dideles studijų Vokietijoje galimybes.
Gimnazijoje jau ne vienus metus dirba iš Vokietijos atvykstantys pedagogai. Šiemet pirmą kartą subūrėme dvikalbę klasę. Joje besimokantys gimnazistai įvairių disciplinų mokosi dviem kalbomis – lietuviškai ir vokiškai. Vokiečių kalbos mokytojas, beje, jau neblogai mokantis ir lietuviškai, Aleksanderis Wolfflingas ne tik moko gimnazistus, bet ir konsultuoja mūsų pedagogus, padeda jiems gilinti šios kalbos žinias.
Dabartinis jaunimas jau puikiai moka anglų kalbą, bet pastebime, kad vokiečių kalba taip pat populiarėja. Bendradarbiaujame su Kaune veikiančiomis Vokietijos įmonėmis, todėl jaunimas vokiečių kalbos žinias gilina ne tik gimnazijoje, bet ir bendraudamas su verslininkais.
– Vaikštant po gimnaziją, bendraujant su jaunimu matyti, kad jie čia jaučiasi laisvi, patenkinti, nėra susikaustę. Kokį receptą turite, kad moksleiviai nori būti gimnazijoje?
– Mums svarbu, kad gimnazistai jaustųsi gerai. Ne vienus metus vykdome apklausas apie patyčias ir pastebime, kad dėl jų mokiniai nesiskundžia. Nėra atrasta ir narkotikų pėdsakų.
Gimnazijoje sukurta šiuolaikinė mokymosi aplinka. Mes aktyviai bendradarbiaujame su akademiniais ir verslo partneriais vykdant įvairius projektus – STEAM, STEM, „Erasmus+“, „Etwinning“, „NordPlus“.
Organizuojamas ir realaus pasaulio pažinimu pagrįstas ugdymas už mokyklos ribų. Pavyzdžiui, gimnazistai kelias dienas praleidžia Birštone esančioje stovykloje „Žvaigždė“.
Nuostabios gamtos apsuptyje vyksta įvairios pamokos, vakare – pramogos ir orientacinės varžybos. Tokiose stovyklose mokslo metų pradžioje dalyvauja 9 klasių mokiniai. Jie geriau susipažįsta ir grįžę į gimnaziją jau būna susibičiuliavę. Mokslo metų pabaigoje į tokią stovyklą vyksta 9–11 klasių gimnazistai.
– Jūsų vadovaujamą gimnaziją yra baigę daugybė garsių įvairiausių profesijų žmonių. O ar yra aviatorių, kurie tęstų savo gyvenimo skrydį, prasidėjusį S.Dariaus ir S.Girėno gimnazijoje?
– Iš tiesų gimnaziją yra baigę daugybė žinomų žmonių. Visus sunku išvardyti, bet čia mokėsi aktorės Eglė Gabrėnaitė ir Gražina Baikštytė, „Lietuvos ryto“ vyr. redaktorius Gedvydas Vainauskas, dainininkai Rūta Morozovaitė, Stasys Povilaitis, gydytojas Jurgis Brėdikis, rašytojai Algimantas Baltakis, Vytautas Petkevičius, sportininkai Algirdas Brazys, Valdemaras Chomičius, Henrikas Giedraitis, Žydrūnas Ilgauskas, Šarūnas Jasikevičius.
Tai rodo, kad gimnazijoje besimokantys jaunuoliai gauna įvairiapusį išsilavinimą. Kai kurie renkasi būtent su aviacija susijusį kelią. Pavyzdžiui, mūsų gimnazisto Domanto Teleišos, kuris mokėsi labai gerai, maldavau, kad taptų širdies chirurgu, bet jis pasirinko lėktuvų piloto kelią.
Abiturientė Rasa Vaznelytė studijuoja Olandijos aviacijos aukštojoje mokykloje, Karolina Bulanova, dabar jau studijuojanti Lietuvos karo akademijoje, siekia išmokti pilotuoti sraigtasparnį.
Siekiame, kad mūsų gimnaziją baigę žmonės galėtų lengvai prisitaikyti prie globalaus gyvenimo bet kuriame pasaulio kampelyje, bet mielai gyventų ir dirbtų Lietuvoje.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App StoreGoogle Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.