„Įprastai pajėgos į gaisrus yra siunčiamos pagal du atvejus: pagal pajėgų sutelkimo planą arba įvykio likvidavimo planą.
Pabrėžtina, kad iš tiesų „Ekologistikoje“ priešgaisrinės priežiūros funkcijos nebuvo vykdomos ir įvykio likvidavimo planas nebuvo sudarytas.
Plačiau pakomentuoti, kodėl taip nutiko, negalėčiau, nes vyksta ikiteisminis tyrimas“, – tvirtino S.Greičius, pridurdamas, kad kiekviena pavojų kelianti gamykla privalo turėti įvykio likvidavimo planą.
„Jei laiku suveikia priešgaisrinė signalizacija, tai tokiu atveju tiek pats gaisro gesinimas baigiasi pakankamai greitai.
Šią situaciją apsunkino tai, kad gaisras buvo pastebėtas tada, kai atvykus jau pradėjo griūti stogo konstrukcijos“, – pabrėžė jis.
S.Greičiaus teigimu, PAGD taip pat dėl to pradėjo tarnybinį patikrinimą, teikia dokumentus ir bendradarbiauja su prokurorais.
Paklaustas, ar spalio 16 d., įvykus gaisrui, PAGD direktorius šventė Boso dieną, jis teigė, kad net nebuvo prisėdęs prie šventinio stalo.
„Net prisėsta nebuvo prie stalo. Ar darbuotojai pasveikino mane su boso diena, tai atsakymas – taip. Jei paklausite, ar buvau prisėdęs prie stalo, tai atsakymas būtų ne“, – tvirtino S.Greičius.
Reikia keisti teisės aktus
Departamento direktoriaus pavaduotojas Giedrius Sakalinskas taip pat akcentavo, kad nors gaisras buvo gesinamas pagal PAGD direktoriaus teisės aktus, darbo grupė nusprendė, kad juos būtina peržiūrėti ir koreguoti.
„Mes siūlome patikslinti, peržiūrėti ir patobulinti teisės aktus, kurie leistų teisingiau sutelkti pajėgas, vadovauti incidento metu“, – aiškino G.Sakalinskas.
Anot darbo grupės narių, privaloma keisti ugniagesių darbo režimo tvarką, didinti pareigūnų skaičių, taip pat – stiprinti ugniagesių gelbėtojų parengtį, peržiūrėti technikos eksploatavimo nuostatas bei dirbančiųjų gaisravietėje aprūpinimą maistu.
„Matome būtinybę stiprinti parengtį, komplektuojant nesukomplektuotus laisvus etatus, atsižvelgiant į pirminę grandį, tai yra į tuos pareigūnus, kurie pirmi reaguoja į incidentus.
Taip pat kalbame apie fizinį ir psichologinį pasirengimą. Manau, kad tai reikia stiprinti, tobulinti ir gerinti“, – siūlė G.Sakalinskas.
Jis atkreipė dėmesį į ugniagesių darbo režimą, kurį esą taip pat būtina tobulinti, nes ugniagesiai negali dirbti be poilsio ištisą parą.
„Išreiškėme poreikį papildomai aprūpinti mūsų pajėgas putokšliu, kuris tenkintų aplinkosauginius reikalavimus, kurį būtų galima pakankamai aktyviai naudoti viename ar kitame incidente“, – kalbėjo G.Sakalinskas.
Darbo grupės vadovo teigimu, būtina tobulinti strateginę komunikaciją, užtikrinti informacijos pateikimą viešosios informacijos rengėjams.
Pratęsė tyrimą
Departamentas pirmadienį pranešė pratęsiantis tyrimą dėl gaisro Alytuje dėl to, kad jį vykdanti darbo grupė surinko didelį kiekį medžiagos, kurią reikia įvertinti.
Siekiant įvertinti gaisro gesinimo organizavimą, darbo grupė buvo sudaryta spalio 31 dieną.
Gaisras Alytaus Pramonės rajone įsikūrusioje įmonėje „Ekologistika“ kilo spalio 16 dieną, ugniagesiai su ugnimi ir jos padariniais kovojo ilgiau nei savaitę.
Kaip skelbia departamentas, gaisrą Alytuje gesino per 320 ugniagesių.
Ugniagesių pajėgos, padedančios likviduoti padarinius, iki šiol dirba buvusio gaisro vietoje.