Pati E.Kručinskienė portalui lrytas.lt atskleidė, kad socialinis būstas iš tiesų priklauso jos giminaičiams, kurie šiuo metu uždarbiauja JAV, bei pridūrė, kad jos šeimai šiuo metu – „ne pyragai“.
„Atėjo šiandien valdžios atstovas ir pasakė, kad mums reikia iš šito būsto, kuriame dabar gyvename, išsikraustyti. Priežastys tokios, kad mes gyvename savo giminaičių, kurie yra išvykę į Ameriką, socialiniame būste.
Jie nori išsipirkti šitą socialinį būstą ir vėliau grįžti čia gyventi. Jie man net dokumentą tokį su advokatu parašė, kad aš galėčiau tuos pirkimo klausimus vykdyti su jų leidimu“, – situaciją nupasakojo moteris.
„Mums jau ne pyragai čia“
Iš socialinio būsto vejamos E.Kručinskienės teigimu, giminaičiams trūko pinigų, todėl jie uždelsė būstą įsigyti.
„Dabar šitas žmogus pasakė, kad ir mes neturime teisės čia gyventi, nes čia socialinis būstas ir giminaičiai neturi teisės mums leisti prižiūrėti tą būstą, bet net ir iš tų giminaičių gali atimti, nes yra kažkokie įstatymai, kurie keitėsi.
Mes ir taip laikinai čia būtume gyvenę, bet mums leido, tai čia būtų mums kaip ir trauma taip staigiai kažkur bėgti, o ir giminaičiams labai negerai gaunasi.
Su mažais vaikais į gatvę gal neišmes, gal duos kokį socialinį būstą. Matysime, kokie bus jų pasiūlymai.
Mums jau ne pyragai čia“, – tikino moteris.
Kam priklauso būstas?
Paprašyta patikslinti, kokiems giminaičiams priklauso būstas, E.Kručinskienė paaiškino detales.
„Šitas socialinis būstas yra netgi mūsų šeimos būstas, ne taip, kad mes gavome jį iš valstybės. Jis priklausė mano šeimai, mano močiutei, ir tas butas buvo padalintas.
Kai mano dėdė vedė, jis gavo dalį buto ir persikėlė su ta dalimi čia į Panemunę ir čia gyveno, bet nespėjo, kai buvo privatizacija, išsipirkti jo, tai ir liko socialiniu būstu“, – sakė kaunietė.
Žinia pasidalijo K.Krivickas
Pasak K.Krivicko, pati E.Kručinskienė pranešė, kad pas juos namuose apsilankė Kauno savivaldybės socrūpybos skyriaus atstovai ir pareikalavo apleisti jų šiuo metu gyvenamą socialinį butą.
„Šitiek iškankintą šeimą valdininkai terorizuoja ir iš jos tyčiojasi toliau. Tai akivaizdus kerštas, persekiojimas ir susidorojimas su šeima, kuri nuo valdininkų savivalės ėmėsi aktyviai ginti savo pažeistas teises.
Dabar kerštaujantys Kauno savivaldybės valdininkai ketina išmesti Eglę, jos vyrą ir du vaikučius į gatvę.
Dalinkitės šia žinia, nes tik viešumas apsaugojo ir padėjo į Eglės šeimą grąžinti atimtus vaikus.
Tik viešumas ir dabar gali apsaugoti Eglės šeimą nuo tolesnio valdininkų persekiojimo, susidorojimo ir patyčių“, – skelbė K.Krivickas.
Primename, kad vaikų atėmimo dramoje išgarsėjusi E.Kručinskienė nusprendė kitąmet žengti į Seimo rinkimus kartu su Centro partija „Gerovės Lietuva“.
Ji tvirtina, kad jos kelias į politiką buvo nulemtas iškart prasidėjus skandalui moters šeimoje, kai ji pateko į areštinę.
Savivaldybės atstovas: socialinio būsto negalėjo perleisti ir pernuomoti kitiems
Kauno savivaldybės administracijos Nekilnojamojo turto skyriaus vedėjas Donatas Valiukas teigė, kad socialinio būsto negalima perleisti ir pernuomoti kitiems asmenims.
„Bute Pušų gatvė 5-4 gyvenamąją vietą deklaravusių asmenų nėra. Nuomos sutartyje numatyta, kad bute gali gyventi tik tie asmenys, kuriems yra išnuomotas butas ir kurie yra deklaravę jame gyvenamą vietą, nuomininkas neturi teisės buto pernuomoti.
Socialinio būsto nuomos sutartis sudaroma su konkrečiais asmenimis, kurie turi teisę jame gyventi. Tai reiškia, kad būstas pavieniams žmonėms ar šeimoms skiriamas atsižvelgiant į jų gyvenimo sąlygas ir kitus poreikius. Tai yra jiems skirta miesto parama, todėl natūralu, kad socialinio būsto negalima perleisti ar pernuomoti tretiesiems asmenims.
Specialistai jau nebe pirmus metus stebi ir individualiai vertina kiekvieną atvejį, kaip sekasi žmonėms spręsti savo socialines problemas. Stengiamasi, kad tokia miesto parama nebūtų piktnaudžiaujama ir socialiniai būstai būtų suteikiami būtent tiems, kam jie išties reikalingi.
Be to, kaskart siekiama socialiniuose būstuose gyvenantiems žmonėms padėti gerinti socialinius įgūdžius, integruotis į darbo rinką ir savarankiškai bei atsakingai rūpintis savimi ir šeima.
Šiai dienai turime virš 700 eilėje laukiančių kauniečių. Siekiame, kad to eilė ir žmonių laukimas socialiniam būstui gauti vis labiau trumpėtų. Jau keletą metų vykdome reguliarius patikrinimus, ar socialiniame būste gyvena tie asmenys, kuriems jis paskirtas. Nustačius piktnaudžiavimo atvejus, jų negalime toleruoti.
Per šiuos metus patikrinta apie 600 socialinių būstų. Iš viso Kauno savivaldybė valdo apie 4000 būstų“, – atsakė Kauno savivaldybės atstovas.