2015 metais sutartį su „Birštono mineraliniais vandenimis“ pasirašęs tenisininkas yra gavęs 22,5 tūkst. eurų, tačiau tai – tik ketvirtadalis sumos, kurią, R.Berankio įsitikinimu, jam turi sumokėti ši bendrovė.
Penkerių metų sutartyje numatyta mokėti sportininkui už teisę naudoti jo atvaizdą ir vardą populiarinant įmonės gaminius. Papildomai įsipareigota mokėti ir už dalyvavimą „Didžiojo kirčio“ turnyruose.
„Buvo reklamos, vaizdo klipai, fotosesijos – sutartis nėra nutrūkusi, tačiau pinigai išmokėti tik už vienų metų laikotarpį“, – anksčiau yra tvirtinęs tenisininko advokatas Antanas Paulauskas.
Bendrovės atstovai atkirto, jog R.Berankio pretenzijos nepagrįstos, nes jis nesilaikė sutarties sąlygų.
Vienu tokių sutarties pažeidimo punktų buvo nurodytas R.Berankio atsisakymas dalyvauti „Vytautas Mineral Spa“ poilsio komplekso Birštone atidarymo iškilmėse. Sportininkas tikino kvietimą gavęs pernelyg vėlai ir negalėjęs dalyvauti dėl užimtumo.
Atsakovas taip pat bylai pateikė duomenis, kad R.Berankis socialiniuose tinkluose naudoja nuotraukas, kuriuose reklamuoja maisto papildus. Tenisininko atstovai tikino, kad R.Berankis niekam kitam nėra suteikęs teisių į atvaizdą, o nuotraukos socialiniuose tinkluose yra tiesiog jo nuomonė apie gaminį.
Tuo tarpu „Birštono mineraliniai vandenys“ lig šiol esą naudoja R.Berankio atvaizdą komercinėje veikloje.
Užsienyje daug laiko praleidžiantis R.Berankis posėdžiuose nedalyvauja – jam atstovauja advokatai.
Mokėti tenisininkui liautasi dar 2016 metų kovą – žinoma įmonė tvirtino, esą šį žingsnį lėmė tai, kad R.Berankis nebedalyvavo jos renginiuose, neatvyko į filmavimus, nesilaikė sudarytų grafikų. Jie dažnai telefonu pareikšdavo negalintis atvykti dėl treniruočių užsienyje.
„Birštono mineraliniai vandenys ir Ko“ tai palaikė esminiu sutarties pažeidimu. Sutartį esą buvo galima nutraukti R.Berankiui nustojus dalyvauti profesionalioje tenisininko veikloje
Sportininką iš turnyrų buvo ilgam išstūmusi trauma, kurią jis patyrė 2016 metų rudenį. Dėl šios priežasties lietuvis nusirito ir tenisininkų reitinge. Įmonės atstovų tvirtinimu, rašytinė sutartis su R.Berankiu nutrūko 2016-ųjų lapkritį, kai tenisininkui apie tai buvo pranešta žodžiu.
Bendrovės atstovai pridūrė, kad ieškojo galimybių ginčą užbaigti taikiai, tačiau tai padaryti nepavyko.
R.Berankio advokatas Linas Jakas pareiškė nematantis galimybių nei sudaryti taikos sutartį, nei pradėti mediacijos procedūrą ir tai esą susiję su bendrovės „Birštono mineraliniai vandenys ir Ko“ valdybos pirmininko Norberto Pranckaus elgesiu.
Pastarasis teisme liudininku buvo apklaustas jau anksčiau.
„Pagal sutartį bendrovė įsipareigojo R.Berankiui mokėti atitinkamas sumas būtent už jo suteiktas atvaizdo teises. Sportininko įsipareigojimai dalyvauti tam tikruose renginiuose nebuvo esminė sutarties dalis“, – tvirtino A.Paulauskas.
Pasak teisininko, R.Berankis iš esmės dalyvavo visur, kur buvo įsipareigojęs atvykti pagal sutartį: „Aiškinimai apie tai, kad jis kažką pažeidė, – tiesiog išsisukinėjimas. Byloje nėra jokių tai patvirtinančių argumentų.“
A.Paulauskas atkreipė dėmesį, jog 2017 ir 2018 metais vyko tenisininko ir bendrovės susirašinėjimas, per kurį „Birštono mineraliniai vandenys ir Ko“ laikė sutartį galiojančia ir žadėjo mokėti R.Berankiui atlygį – apie jokį jos nutraukimą nebuvo nė kalbos.
„Jei bendrovė, kaip ji pati aiškina, sutartį nutraukė dar 2016 metais, kam tada 2018 metais reikėjo žadėti, kad sportininkui bus mokami pinigai? Iš tikrųjų ši rašytinė sutartis nebuvo nutraukta – niekas R.Berankiui nei skambino, nei pasakė: „Ačiū ir viso gero“, – kalbėjo R.Berankio advokatas.
Anot R.Paulausko, pagal įprastą praktiką sutarčių niekas žodžiu nenutraukinėja, nebent tarp kliento ir užsakovo būtų sudaryta žodinė sutartis. Be to, sutarčiai nutraukti reikėjo svaraus pagrindo, turėjo būti raštu nurodytos priežastys.