Politinės korupcijos bylos liudytojos telefone – netikėti įrodymai

2019 m. lapkričio 4 d. 10:08
Politinės korupcijos bylą nagrinėjančiame Vilniaus apygardos teisme liko  apklausti aštuonis liudytojus, tačiau teismo posėdžiai suplanuoti iki  kitų metų gegužės pabaigos. Per tą laiką teisiamieji atsakinės į klausimus,  vėliau sakys baigiamąsias kalbas. 
Daugiau nuotraukų (13)
Pirmadienio rytą buvo apklausta verslininkė Ada Jonušė, kuri kaip  savanorė yra dalyvavusi Seimo nario Gintaro Steponavičiaus rinkimų  kampanijoje. 
Ikiteisminio tyrimo metu ji buvo apklausta apie 2015 metų rudenį vykusius Liberalų sąjūdžio pirmininko rinkimus ir  po jų partijoje vykusias intrigas. 
Prieš teismo posėdį A.Jonušė teigė peržiūrėjusi žinutes, kurias 2015-ųjų lapkritį jai rašė partijos pirmininko rinkimus pralaimėjęs ir atskirą frakciją „Klestinti Lietuva“ norėjęs kurti Antanas Guoga. Dviejose jų buvo minima verslininko, koncerno  „MG Baltic“ prezidento Dariaus Mockaus pavardė. 
Šias žinutes savo mobiliajame telefone ji parodė ir teismui.  „Eli (Eligijus Masiulis red.) tegul siaučia,  atkabinėja nuo frakcijos, D.Mockus nenori jos“. „Mockus įspėjo nedaryti  frakcijos, nes jis yra daug investavęs“, – tokiomis užuominomis su savo  padėjėja bendravo A.Guoga. 
Jam A.Jonušė atsakė: „Bet balsuos ne Mockus, o valdyba“. 
Teisėjai garsiai perskaičius kelias žinutes, iškilo klausimas, kaip  elgtis su tokiais įrodymais. Advokatų teigimu, tam, kad juos būtų galima  vertinti kaip įrodymus, reikėtų perskaityti ne kelias žinutes, o visą  mėnesį trukusį susirašinėjimą. Tačiau paviešinus visas žinutes, būtų  įsikišta į privatų liudytojos gyvenimą.  
Kelias žinutes leidusi perskaityti A.Jonušė teigė nenorinti, kad byloje  atsidurtų ir būtų paviešintos visos jos asmeninės žinutės. 
Liberalų sąjūdžio advokatas Raimundas Jurka siūlė liudytojos telefoną  perduoti patikrinti ekspertams, o iššifruotras žinutes, jei to prireiks,  perskaityti neviešame teismo posėdyje. 
„Didesnė vertybė yra išsiaiškinti tiesą nei liudytojos nenoras parodyti  žinutes“, – aiškino R.Jurka. 
Teismas nusprendė įpareigoti prokurorą skubiai surasti specialistus,  kurie dar tą pačią dieną perrašytų žinutes iš A.Jonušės telefono, nes  ji planuoja išvykti iš Lietuvos. 
Europarlamentaro A.Guogos padėjėja dirbusi moteris vadovavo politiko  biurams ir Lietuvoje, ir Briuselyje, gerai žinojo jo dienotvarkę. Jos  teigimu, stoti į savo frakciją A.Guoda įkalbinėjo ir įvairiuose Lietuvos rajonuose aktyviai veikusius liberalus. A.Jonušės teigimu, nesulaukęs palaikymo iš bendrapartiečių, idėjos  kurti atskirą frakciją, A.Guoga atsisakė 2015-ųjų lapkričio pabaigoje. Padėjėjai jis buvo  užsiminęs, kad tam įtakos turėjo partijos lyderių spaudimas ir koncerno „MG Baltic“ įtaka. 
Nemažai neoficialių susitikimų vykdavo A.Guogos įkurtoje poilsiavietėje „Tony Resort“ Trakų rajone, Anupriškėse. Į šią poilsiavietę atvykdavo  A.Guogos draugų ir partijos kolegų. 
A.Jonušės žiniomis, viename susitikimų dalyvavo Liberalų sąjūdžio lyderiai  Eligijus Masiulis, Gintaras Steponavičius ir Eugenijus Gentvilas.  

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App StoreGoogle Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2025 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.