Gitanas Nausėda ir 100 prezidentavimo dienų: įvardino didžiausią klaidą

2019 m. spalio 15 d. 06:34
Dar papildyta
Antradienį Prezidentūroje valstybės vadovo pareigas einantis Gitanas Nausėda surengė spaudos konferenciją, kurios metu apibendrino šimtą pirmųjų prezidentavimo dienų. Pagrindiniai akcentai teko užsienio vizitams, gerovės valstybės idėjai, bendradarbiavimui su kaimyninėmis šalimis bei senjorų gerbūviui.
Daugiau nuotraukų (26)
Džiaugėsi, kad pildo rinkėjų lūkesčius
„Jūs paklausite, kodėl darome konferenciją nesukakus šimtui dienų, simboliška, bet būsiu ne Lietuvoje, artimiausiu metu išvykstu į Europos Tarybą“, – taip spaudos konferenciją pradėjo prezidentas.
Jis tikino, kad nori pasidžiaugti, jog lūkesčiai, kuriuos puoselėjo rinkimų kampanijos metu, yra sėkmingai vykdomi.
Anot G.Nausėdos, abejonės, ar prezidentas bus aktyvus vidaus politikoje, dabar klausimų nebekelia.
Jis džiaugėsi, kad Vyriausybės plane atsispindi šalpos pensijų didinimo, mažų pensijų priemokų pasiūlymai, taip pat pokyčiai susiję su žymėtu dyzelinu bei pasiūlymai dėl viešųjų pirkimų skaidrinimo. Prezidentas džiaugėsi ir rengiama korupcijos prevencijos redakcija.
Gerovės valstybė ir gėda dėl senjorų
„Gerovės valstybės klausimas šiandien skamba visų lūpose. Gerovės valstybės vizija šiandien yra aktualija numeris vienas“, – patikino G.Nausėda.
Vis tik prezidentas pripažino, kad partijos gerovės valstybės idėją supranta skirtingai.
„Gerovės valstybė neįmanoma be solidarumo jausmo. Be to, gerovė yra ne tik eurai, procentai ar kitos finansinės išraiškos, bet ir bendrabūvio jausmas“, – spaudos konferencijoje sakė valstybės vadovas.
Daug dėmesio prezidentas, aptardamas savo darbo šimtadienį, skyrė senjorams ir jų gerbūviui, kuris, jo teigimu, privalo būti gerinamas.
„Atkreipčiau dėmesį į vieną labai svarbią mūsų visuomenės grupę – senjorus. <..> kartais gėda dėl to, kokias socialines garantijas Lietuvos valstybė suteikia žmonėms, kurie dalyvavo Sąjūdyje ir kūrė valstybę“, – teigė prezidentas.
Priešprieša su Dalia Grybauskaite?
Spaudos konferencijos metu G.Nausėda išskyrė Prezidentūros atvirumo poreikį. Prezidentūros atvirumo klausimas buvo keliamas Dalios Grybauskaitės kadencijų metu, kritikuojant prezidentę dėl galimai per didelio prezidentūros uždarumo.
G.Nausėda atkreipė dėmesį, kad mielai atveria Prezidentūros duris renginiams.
„Prezidentūra privalo būti atvira“, – patikino šalies vadovas
Valstybės vadovas taip pat skyrė dėmesio ir geru žodžiu paminėjo savo sutuoktinę, kuri, anot jo, aktyviai užsiima ir iki kadencijos pabaigos užsiims atjautos bei silpnųjų globos klausimais.
Akcentas – kaimyninių valstybių bendradarbiavimui
G.Nausėda pripažino, kad užsienio politika yra vienas svarbiausių prezidento veiklos barų. Pasak šalies vadovo, kaimyninių valstybių bendradarbiavimas – užsienio politikos prioritetas.
„Vykome vizitų pirmiausia į kaimynines valstybes, negalime pagerinti vietos tarptautinėje bendrijoje, nemokant bendrauti su kaimynais“, – savo požiūrį pristatė prezidentas.
Visi septyni jau įvykę vizitai, prezidento teigimu, jam buvo vienodai svarbūs. Jis akcentavo, kad stengsis ir toliau ieškoti sutarimo bei kompromisų su kaimyninių valstybių vadovais.
Paklaustas apie užsienio politikos veiksmus, susijusius su Baltarusija, prezidentas patikino, kad ir šiuo atveju yra svarbus dialogas.
Prisiminus kritiką, kurios sulaukė vieši jo pasisakymai Baltarusijos atžvilgiu, G.Nausėda sakė, kad konstruktyvią kritiką vertina teigiamai.
„Bet kokia kritika, jeigu yra konstruktyvi, yra sveikintina“, – teigė G.Nausėda.
„Mes aiškiai konstatavome, kad mūsų nepirkimo elektros iš Astravo klausimu nėra jokių pokyčių. Mes eisime žingsniu toliau ir ieškosime, kaip įgyvendinti įstatymą dėl nepirkimo“, – sakė valstybės vadovas.
Dialogo su Baltarusija nepalaikymas, anot prezidento, kaip rodo praktika, nebuvo efektyvus.
„Visiško nesikalbėjimo su mūsų kaimynais politika nepadėjo užkirsti kelio Astravo atominės pastatymui. Reiškia ji nebuvo efektyvi“, – akcentavo G.Nausėda.
Klaidas pripažintų, skolų – neatidavė
Prezidentas klausė spaudos konferencijoje susirinkusių žurnalistų, kodėl šie nesiteiravo apie jo klaidas.
Jis pabrėžė, kad nesilaikys klaidų nedarančio žmogaus pozicijos. Taip pat pripažino, kad jis kartu su komanda padarė klaidą, galimai neskaidriai sudarydamas inauguracijos vakarinės dalies svečių sąrašą.
Paklaustas, ar jau gražino rinkimines skolas, jis atskleidė, kad skolos dar neapmokėtos.
„Rinkimų skolų dar negražinau. Tai turiu padaryti iki šių metų pabaigos, rodos, iki Kalėdų. Jokių neskaidrių dalykų čia negali būti“, – paaiškino G.Nausėda.
Šimto dienų apžvalga
Per spaudos konferenciją jis apžvelgs įgyvendintas iniciatyvas, įvykusius užsienio vizitus ir pateiktus įstatymų pakeitimo projektus, rašoma Prezidentūros pranešime.
G. Nausėda pateiks įžvalgas apie darbą šiuo laikotarpiu ir pristatys savo komandos prioritetus įgyvendinant gerovės valstybės siekius, teigiama jame.
Šimtas dienų nuo prezidento kadencijos pradžios sueis šeštadienį, spalio 19 dieną.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App StoreGoogle Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.