Jis yra liudytojas „MG Baltic“ byloje, kurioje be R.Kurlianskio taip pat yra teisiami Eligijus Masiulis, Gintaras Steponavičius, Šarūnas Gustainis ir Vytautas Gapšys.
„Pažįstu tik R.Kurlianskį, dar nuo studijos laikų, maždaug nuo 1984 metų, gyvenome viename bendrabučio kambaryje“, – savo liudijimą pradėjo D.Zabulionis.
Vyrų draugystė nesibaigė ir baigus studijas. Abu draugavo ir šeimomis.
„Susitikdavome maždaug kas tris savaites su šeimomis, mes su R.Kurlianskiu nueidavome papietauti, bet kalbėdavome tik asmeniniais klausimais, verslo reikalų neaptarinėdavome“, – pasakojo D.Zabulionis.
Nors teisėsauga įtaria, kad D.Zabulionis į aukštas pareigas Kelių direkcijoje buvo paskirtas R.Kurlianskio ir tuometinio bendrovės „Kauno tiltai“ valdybos pirmininko Nerijaus Eidukevičiaus dėka, liudytojas šiuos kaltinimus vadina nesąmone.
Anot jo, 2015 metais jis dirbo Standartizacijos departamente, buvo šios įstaigos direktoriumi, tačiau šiuo darbi nebuvo labai patenkintas. „Atlyginimas tenkino, bet netenkino tas laukimas, kada tau bet kada pasakys „viso gero“ ir turėsi eiti į Darbo biržą“, – kalbėjo D.Zabulionis.
Todėl kai 2016 metais jam paskambino susisiekimo ministras Rimantas Sinkevičius ir pasiūlė užimti Automobilių kelių direktoriaus pavaduotojo postą, jis pagalvojęs sutiko.
Pagrindinis jo darbas, pasak D.Zabulionio, buvo susijęs su viešaisiais pirkimais, tarp jų ir su pradėtu jau vykdyti projektu – kelio Vilnius-Utena rekonstrukcija.
„Šio projekto techninės pirkimo sąlygos jau buvo paruoštos ir pristatytos Seime, o pačius viešuosius pirkimus rengė viešoji įstaiga“, – prisiminė D.Zabulionis.
Jis pabrėžė, kad verslo susidomėjimas šiuo konkursu buvo, domėjosi ir ne viena užsienio kompanija, tačiau jis klausimų apie jį nei iš D.Zabulionio, nei iš N.Eidukevičiaus nebuvo sulaukęs: „Lietuvos įmonės pačios viską žinojo, nes viešieji pirkimai nebuvo paslaptis. Jie manęs nieko neklausė, nes puikiai žinojo, kad manęs klausti beprasmiška, nes aš esu visiškai naujas žmogus“.
Pasak D.Zabulionio, konkurso sąlygos buvo visiems vienodos ir jį laimėjo ta įmonė, kuri pasiūlė mažiausias kainas. „Aš neįsivaizduoju, kaip galima padaryti sąlygas, kurios tiktų tik vienai įmonei“, – stebėjosi liudytojas, kuris dėl savo pažinties su R.Kurlianskiu nukentėjo ir pats.
Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT) teigia, kad susitikimų su verslininkais metu D.Zabulionis galėjo jiems perduoti tarnybinę paslaptį turinčios informacijos.
Dėl to D.Zabulionis buvo atleistas iš Kelių direkcijos. Jis su tokiu sprendimu nesutiko ir kreipėsi į teismą.
Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas (LVAT) 2018 metų vasarį patenkino D.Zabulionio skundą ir nurodė jį gražinti į buvusias pareigas, taip pat liepė išmokėti jam beveik 30 tūkst. eurų kompensaciją.
Į darbą R.Zabulionis grįžo vasario pabaigoje, tačiau pačią pirmą dieną buvo nušalintas nuo pareigų, o vėliau atleistas, nes esą savo viešųjų ir privačių interesų deklaracijoje nenurodė, kad pažįsta R.Kurlianskį.
D.Zabulionis dar kartą kreipėsi į teismą ir bylą dar kartą laimėjo. Jam buvo priteista kompensacija už priverstines pravaikštas, tačiau nuspręsta, kad vis dėlto, Kelių direkcijoje jis daugiau dirbti negalės.