Prisiekė pusšimtis karių
Iškilmingoje ceremonijoje priesaiką davė 47 kariūnai. Dar 21 kariūnas yra prisiekęs anksčiau.
Jiems krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis sakė, kad ši priesaika yra viena svarbiausių gyvenime.
„Dar Senovės Graikijoje Achilas yra pasakęs – ne priesaika verčia mus tikėti žmogumi, o žmogus verčia mus tikėti jo priesaika. Tad linkiu, kad kiekvienas priesaikos žodis, kaip parašyta seniausioje žmonijos knygoje, taptų kūnu ir kad būtumėte verti kiekvieno šiandien ištartos priesaikos žodžio,“ – Krašto apsaugos ministerijos pranešime cituojamas ministras.
Iš viso šiemet mokslus Lietuvos karo akademijoje pradėjo 68 pirmakursiai – 12 merginų ir 56 vaikinai, tai – didžiausias pirmo kurso kariūnų skaičius per pastarąjį dešimtmetį.
Kaip pranešė ministerija, 34 iš jų yra jaunieji šauliai.
Suteikta teisė pabučiuoti vėliavą
„Tai atsakingas mums visiems momentas, nes po priesaikos žodžiai yra šventi ir visam gyvenimui. Tikiu, kad kiekvienas Jūsų aiškiai suvokiate ir esate tvirtai apsisprendę dėl taikos aukoti savo patogų gyvenimą, laisvalaikį ir gyvybę“, – ceremonijoje sakė Sausumos pajėgų vadas Raimundas Vaikšnoras.
„Tikiu, kad Jūsų tikslas nuo dabar bus – Laisva ir Nepriklausoma Lietuvos valstybė su jos piliečiais ir tvirta bei motyvuota Lietuvos kariuomene“, – teigė jis.
Teisė pabučiuoti akademijos vėliavą visų prisiekiančių kariūnų vardu suteikta geriausiam kurso kariūnui – Mantui Kairiui.
Tradiciškai geriausią kariūną išrenka vadai ir taktikos instruktoriai, pirmakursiams baigus septynių savaičių bazinį kariūno kursą Rukloje ir įgijus pagrindinį karinį pasirengimą.
Per bazinį kariūno kursą pirmakursiai susipažino su Lietuvos kariuomenės struktūra, statutais, įgijo teorinių ir praktinių žinių, reikalingų studijuojant Karo akademijoje.
Iškilmingai prisiekę jaunuoliai tapo visateisiais Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijos kariūnais ir toliau tęs studijas akademijoje.
Kariūnai akademijoje mokysis pagal tris universitetinių studijų programas: tarptautinius santykius studijuos 27 pirmakursiai, Gynybos technologijų vadybą – 21, o Nacionalinio saugumo ir gynybos programą – 29 pirmakursiai.