Namas Garliavoje, prie kurio būriavosi minios žmonių, šaukiančių, kad gina mergaitę nuo pedofilų, jau nėra Kedžių nuosavybė.
Šis namas ilgai buvo areštuotas, o dabar – parduotas.
Kedžiai, kaip pažįstamiems pasakoja jie patys, persikraustė gyventi į nedidelį butą Kaune.
Nuo šio pirkinio likę pinigai esą buvo išsiųsti Čikagos kalėjime atsidūrusios Neringos Venckienės 20-mečiam sūnui, kuris JAV vienas gyvena jau pusantrų metų.
Norima, kad 20-metis pasirūpintų motinos teisiniais reikalais ir jos nesumokėtais mokesčiais, kurie atsirado, kai ji buvo atidariusi gėlių parduotuvę.
Nuolat prašė tėvų pinigų
N.Venckienė kurį laiką JAV prižiūrėjo senukus, o gėlių verslu džiaugėsi vos mėnesį.
Atidariusi parduotuvę 2018 metų sausį ji jau po mėnesio buvo sulaikyta ir iki šiol dienas leidžia Čikagos kalėjime, o likęs vienas jos sūnus Karolis motinos pradėtą verslą ir būtinus sumokėti mokesčius buvo pamiršęs.
L.Kedienė savo pažįstamiems yra pasakojusi, kad ne pirmą kartą pinigais remia į Čikagą pabėgusią dukterį.
Anksčiau L.Kedienė yra pasakojusi, kad N.Venckienei įsikurti JAV nebuvo lengva, nes gerai apmokamo darbo nesusirado, o iš Lietuvos atsivežti pinigai tirpte tirpo, todėl kai ji užsimanė nusipirkti namą, prie pirkinio teko prisidėti ir jos tėvams.
„Pardavėme viską, ką galėjome, net savo vestuvinius žiedus“, – tąkart skundėsi L.Kedienė.
Nupirko giminaitė?
Vis dėlto atrodo, kad namas, kuriame Drąsius Kedys mokė savo tuomet ketverių metų dukterį pasakoti, kaip ją tariamai prievartavo trys pedofilai, o seneliai Kedžiai – piešti vyrų lyties organus, liko šios giminės rankose.
Jį už neskelbiamą sumą įsigijo moteris, kurios pavardė – tokia pat kaip ir L.Kedienės mergautinė.
L.Kedienė yra užaugusi septynių vaikų šeimoje, tad turi daugybę giminaičių. Juos skaičiuodami 2009–2010 metais buvo susipainioję ir policijos pareigūnai, kurie ieškojo po dviejų žmonių nužudymo pasislėpusio D.Kedžio.
Tąkart pareigūnai aiškino, jog Kedžių giminaičių buvo tiek daug, kad jie nesugebėjo rasti Šlienavoje gyvenančio L.Kedienės brolio Teisučio Markausko ir jo dukterų Rūtos Markauskaitės ir Auksės Ibenskienės, pas kuriuos, kaip manoma, iš Ispanijos grįžęs D.Kedys praleido paskutines savo gyvenimo dienas.
Pirkėjai bijojo vaiduoklių
Kad namą Garliavoje galėjo įsigyti tik artimas žmogus, patvirtina ir nekilnojamojo turto agento, kuris Kedžių namą bandė parduoti 2014 metų vasarą, žodžiai.
Pasak agento, daugeliui pirkėjų tikdavo ir pats namas, ir aplinka, bet sužinoję, kam jis priklauso, atsisakydavo pirkti.
„Vienus, matyt, gąsdino namo istorija, kitus – jo aura, treti bijojo, kad name gali vaidentis“, – „Lietuvos rytui“ – sakė Kedžių namą pardavinėjusios nekilnojamojo turto agentūros „Forto siena“ atstovas.
Tąkart Kedžiai už savo namą norėjo gauti pusę milijono litų, tačiau vėliau šią sumą sumažino iki 449 tūkstančių 900 litų (130 300 eurų) ir dar buvo linkę derėtis.
Pardavimą sustabdė areštas
Parduoti namą tąkart Kedžiams sutrukdė „Lietuvos rytas“.
Tą patį rytą, kai apie Kedžių planus parduoti namą pranešė dienraštis, prokurorai kreipėsi į teismą ir paprašė visam Kedžių nekilnojamajam turtui taikyti laikinąsias apsaugos priemones.
Prašymas buvo patenkintas. Teisę naudotis savo turtu Kedžiai susigrąžino tik 2018 metų pabaigoje, kai dėl Laimutės Stankūnaitės dukters tvirkinimo kalta pripažinta L.Kedienė sumokėjo anūkei teismo priteistus 5000 eurų ir atlygino teismo išlaidas.
Šioje byloje užteko įrodymų, kad mergaitę tvirkino abu seneliai, tačiau V.Kedžio atžvilgiu byla buvo nutraukta suėjus senačiai, o L.Kedienė jai nepalankų sprendimą dar bandė skųsti Aukščiausiajam teismui, tačiau jis tik dar kartą patvirtino, kad pedofile ji buvo pripažinta pagrįstai.
Nusipirko būdama studentė
Kedžiai Klonio gatvėje gyveno nuo 2002 metų liepos, įsikūrė daug vėliau nei jų duktė.
Nors kilus išgalvotos pedofilijos skandalui N.Venckienė pasakojo, kad tėvai padovanojo jai savo seną namą ir patys persikraustė į naują, kaip vėliau paaiškėjo, tai buvo tik dar vienas jos melas.
Sklypą, kuriame N.Venckienė su vyru Aidu Venckumi ir sūnumi gyveno iki sprukdama į JAV, ji įsigijo 1992 metais.
Tuo metu ji buvo Vilniaus universiteto Teisės fakulteto studentė, netekėjusi ir niekur nedirbusi.
1995-aisiais sklype buvo baigtas statyti namas ir tais pačiais metais N.Venckienė įsidarbino tuomečiame Lietuvos žemės ūkio universitete juriste.
Keliavo iš rankų į rankas
1999 metais prieš tapdama Kauno miesto apylinkės teismo teisėja, kuri privalo deklaruoti turtą ir pajamas, N.Venckienė atsikratė ir žemės, ir namo – juos padovanojo tėvui V.Kedžiui.
Jis 2002-ųjų liepos 1 dieną dukteriai brangią dovaną grąžino, o po trijų mėnesių nusipirkęs gretimą sklypą tapo jos kaimynu.
2012 metų liepos 2 dieną N.Venckienė savo namo neteko antrą kartą. Tą dieną, kai prezidentė Dalia Grybauskaitė pasirašė jos atleidimo iš Kauno apygardos teismo teisėjos pareigų dokumentą, ji savo namą su žemės sklypu ir visais statiniais perrašė sutuoktiniui A.Venckui.
Mažiau nei po metų, 2013 metų balandžio 8 dieną, N.Venckienė pabėgo iš Lietuvos, o 2014 metų gegužės mėnesį oficialiai išsiskyrė su A.Venckumi, savo visą turtą Lietuvoje palikdama jam.
Tas namas A.Venckui priklauso ir šiandien.
Bėglei liko paskutinė viltis
N.Venckienė (nuotr.) Amerikoje buvo sulaikyta 2018 metų vasarį.
Už grotų atsidūrusi bėglė prašėsi išleidžiama už užstatą, tačiau šis prašymas buvo atmestas, o jau balandį jos perdavimą Lietuvai palaimino JAV valstybės sekretorius.
Su tokiu sprendimu N.Venckienė nesutiko ir skundais užvertė JAV teismus. Juose bėglė toliau šmeižė jai neįtikusius žmones ir aiškino, kad jos byla politinė.
N.Venckienės teigimu, ji Lietuvoje rengė valstybės perversmą, sukilimą prieš valdžią, todėl sugrąžinta į gimtinę būtų nužudyta.
Du teismai N.Venckienės skundus jau atmetė, bet bėglė kreipėsi į JAV aukščiausiąjį teismą ir nurodė tai, apie ką net nebuvo užsiminusi Lietuvoje, – esą Andrius Ūsas buvo tarpininkas regioniniame pedofilijos tinkle, kuriame dalyvavo aukšti Latvijos ir Lietuvos pareigūnai.
Advokato skunde N.Venckienė vadinama vienintele teisėta L.Stankūnaitės dukters globėja ir pripažįstama, kad ji Lietuvoje darė nusikaltimus: „Teisėja N.Venckienė padėjo suburti rėmėjų grupę, kurių tikslas buvo medžioti ir apklausti įtariamus pedofilų klano narius siekiant surinkti apie juos informaciją.“
Aukščiausiasis teismas sprendimą dėl N.Venckienės skundo žada paskelbti spalio 5 dieną, per dešimtąsias jos brolio įvykdytų žudynių metines.
Jei vis dėlto byla būtų pripažinta politine, tai būtų vienintelė galimybė N.Venckienei likti JAV ir prašytis prieglobsčio.