Prezidentūros kanceliarijos Asmens aptarnavimo skyriaus vedėja Asta Bogušienė atsakė, kad prezidentas nesiruošia piktnaudžiauti savo pareigomis, ir N.Venckienės tėvams priminė įstatymus: „Atsakydami į jūsų prašymus norime pastebėti, kad prezidentas yra valstybės vadovas, jis atstovauja Lietuvos valstybei ir daro visa tai, kas jam pavesta Konstitucijos ir įstatymų.
Prezidentas, veikdamas Konstitucijos ir įstatymų numatytos kompetencijos ribose, negali viršyti savo įgaliojimų ar vykdyti funkcijų, kurių vykdymas priskirtas kitų institucijų kompetencijai.“
Taip pat paaiškinta, kad ikiteisminius tyrimus Lietuvoje organizuoja ir jiems vadovauja prokurorai, kurie yra paklusnūs tik įstatymams ir Konstitucijai, o teisingumą vykdo teismai.
„Konstitucija draudžia vykdomajai valdžiai kištis į teisingumo vykdymą, daryti teismams kokį nors poveikį ar vertinti teismų darbą nagrinėjant bylas, juo labiau nurodinėti, kaip turėtų būti vykdomas teisingumas.
Bet koks įstatymų leidžiamosios ar vykdomosios valdžios kišimasis į teismų veiklą, susijusią su teisingumo vykdymu, reiškia teismų ir teisėjų nepriklausomumo pažeidimą, o ir Konstitucijos pažeidimą“, – pabrėžiama atsakyme Kedžiams.
Daugiau kaip pusantrų metų Čikagos kalėjime sėdinčios ir grįžimo namo laukiančios N.Venckienės tėvai laišką prezidentui parašė rugpjūčio viduryje, kai JAV teismas atmetė bėglės skundą, kuriuo ji bandė stabdyti jos perdavimą Lietuvai.
Savo laiške Kedžiai ne tik pareiškė norą susitikti ir pasikalbėti su G.Nausėda, bet ir paprašė jo asmeniškai įsikišti į policijos, prokurorų bei teismų darbą ir pasirūpinti jų daugiau kaip prieš šešerius metus į JAV pasprukusia dukra.
„Prašome pasirūpinti, kad mūsų dukrai N.Venckienei būtų visiškai užtikrintas jos saugumas tiek kelionės į Lietuvą, tiek ir buvimo tėvynėje metu“, – prezidento prašė Kedžiai.
Jie pateikė ir savo reikalavimus: neskirti jų dukrai sulaikymo, pasirūpinti, kad į teismą būtų kviečiami Kedžių parinkti liudytojai, kad N.Venckienei nebūtų pareikšta daugiau kaltinimų, nei jų surašyta ekstradicijos byloje, kad teismai būtų vieši, o N.Venckienės bylą nagrinėjantys teisėjai būtų specialiai atrinkti.
Ne kartą teisti Kedžiai laiške G.Nausėdai save vadino dorais, teisingais, sąžiningais, visą gyvenimą sunkiai dirbusiais žmonėmis, kurių šeimos kertinis akmuo buvo dora, teisingumas ir moralė, ir aiškino, kad Lietuvos teisėsauga negalima pasitikėti, nes visos bylos prieš jų šeimą yra sufabrikuotos, o jų dukra į Ameriką pabėgo saugodama savo gyvybę.