Tuometė Sveikatos reikalų komiteto pirmininkė Dangutė Mikutienė buvo apklausta dėl Žilvino Padaigos skyrimo į Nacionalinės sveikatos tarybo spirmininkus. Kaltinime teigiama, jog tam buvo būtinas D.Mikutienės pritarimas.
Darbo partijos frakcijai priklausiusi D.Mikutienė per apklausą prokuratūroj eyra sakiusi, kad su frakcijos seniūnu Kęstučiu Daukšiu jos santykiai buvo įtempti.Artėjant kadencijos pabaigai ir naujiems Seimo rinkimams, santykiai pašlijo ir su Vyautu Gapšiu, kuris tapo partijos rinkimų štabo vadovu. Kai kurie partijos nariai jam turėjo priekaištų dėl partijos komunikacijos bei įvaizdžiorinkimų kampanijos metu.
„Laikas prieš rinkimus – labai įtemptas, todėl pasakydavome savo pastabas.Kartais jis reaguodavo, kartais ne. Tai – smulkios partijos problemos“, -kalbėjo D.Mikutienė.
Prokuratūros kaltinime teigiama, jog V.Gapšys D.Mikutienei galėjo daryti poveikį ir balsuojant dėl kai kurių įstatymų projektų.
D.Mikutienė teisme tvirtino dėl politinės korupcijos byloje minimųvartojimo kreditų įstatymo bei kelio Vilnius-Utena projektų jokio kolegų spaudimo nepatyrusi.
D.Mikutienė teigė, jog byloje minimu laikotarpiu – 2015 pabaigoje-2016 metų pradžioje nejautė jokio V.Gapšio spaudimo dėl Ž.Padaigos skyrimo Nacionalinės sveikatos tarybos pirmininku, nes Ž.Padaiga net nebuvo šios tarybos narys.
D.Mikutienė teigė net nežinojusi, kokias pareigas tuo metu užėmė į tarybos pirmininkus pretendavęs Ž.Padaiga. Būdamas sveikatos apsaugos ministru jis priklausė Darbo partijai.
Nacionalinės sveikatos tarybą sudarė 17 narių. Dalį jų deleguodavo Seimas, po vieną – medikus ruošiančios mokymo įstaigos.
Darbo partijai D.Mikutienė priklausė nuo 2005 metų. Po 2016 metų Seimo rinkimų ji nusprendė pasitraukti iš politikos, o tuo pačiu, ir iš Darbo partijos.
„Pažįstu visus čia esančius. Su prokuroru dažnai susitinkame teatre,Raimondą Kurlianskį pažįstu iš žiniasklaidos, bet susitikę pasisveikintumėme, kaip pasisveikinome ir prieš šį teismo posėdį“, – taip savo kalbą teisme pradėjo V.Mazuronis.
Jis teigė apie teisme nagrinėjamą bylą girdėjęs tik iš spaudos. Byloje minimu laikotarpiu V.Mazuronis buvo išrinktas Darbo partijos pirmininkas, o šiuo metu teisiamas V.Gapšys – jo pavaduotojas.
V.Mazuronis teigė, jog jie abu nuolat bendravo su žiniasklaida, o dėl rinkimų kampanijos organizavimą bei partijos reklamą rinkimų štabo vadovui jokių priekaištųneturėjęs ir kiekvieno jo žingsnio nekontroliavęs.
„Rinkimų štabo vadovas dirbo valstybės naudai, kaip ir tuomet Darbo partija dirbo valstybės ir jos piliečių naudai“, – pareiškė V.Mazuronis.
„V.Gapšys yra patyręs, jaunas, energingas politikas ir, nepaisant visų niuansų, vienas perspektyviausių politikų Lietuvoje“, – komplimentų teisiamųjų suole atsidūrusiam buvusiam kolegai negailėjo V.Mazuronis.
V.Mazuronis teigė žinojęs apie partijos reklamai suteiktas nuolaidas televizijoje irtai laikąs normaliu dalyku: „Čia nei naudinga, nei nenaudinga. Visais atvejais reikia siekti maksimalaus rezultato už mažiausią kainą“.