Amber Georgina Gill, Guinnesso pasaulio rekordų viešųjų ryšių specialistė savo laiške „Lietuvos rytui“ nurodė, kad šiuo metu ilgiausia susikibusių žmonių grandine laikoma žmonių eilė 2004 gruodžio 11 d. Bangladeše. Tą dieną 1 095 kilometrų (652,4 mylių) kelyje nuo Teknašo iki Tentulijos stovėjo susikibę rankomis daugiau kaip 5 milijonai žmonių.
Iš Guinnesso rekordų knygos išbrauktas tekstas buvo toks:
1989 rugpjūčio 23 d. beveik du milijonai žmonių susikibo rankomis į 595 kilometrų (370 mylių) žmonių grandinę per Estiją, Latviją ir Lietuvą, minėdami 50-ąsias nepuolimo sutarties tarp SSSR ir Nacistinės Vokietijos metines.
Pasaulio Guinnesso rekordų knygos Lietuvoje sudarytojas Vytautas Navaitis pasakojo, kad teikiant medžiagą registruoti Baltijos kelią kaip ilgiausią susikibusių žmonių grandinę, buvo teigiama, kad akcijos dalyviai išsirikiavo nuo Gedimino bokšto Vilniuje iki Hermano bokšto Taline.
Visą medžiagą jam perdavė Lietuvos Sąjūdžio atsakingasis sekretorius Andrius Kubilius ir Baltijos kelio koordinatorius Arūnas Grumadas.
Buvo siūloma registruoti ilgiausią rankomis susikibusių žmonių grandinę – daugiau kaip 600 kilometrų, ją sudarė apie pusantro milijono žmonių. 725-810 tūkstančių žmonių stovėjo Lietuvos teritorijoje.
425-510 tūkstančių žmonių stovėjo 204 kilometrų kelyje nuo Vilniaus iki Latvijos sisenos, o kiti apie 300 tūkstančių dėl transporto spūsčių nepasiekė numatytos vietos ir sudarė Baltijos kelio atšakas.
Taip pat buvo siūloma registruoti ilgiausią transporto grūstį – apie 60 kilometrų ilgio nuo Ukmergės iki Karmėlavos. Automobiliai stovėjo trimis-keturiomis, o kai kuriose vietose – ir penkiomis eilėmis.
Dar vienas tuomet pasiūlytas rekordas – daugiausia viena kryptimi važiuojančių automobilių eilių – šešios – susidarė tarp Fabijoniškių ir Bukiškių vykstant į Baltijos kelią.
Nurodytas ir rekordas dėl daugiausia lėktuvais išbarstytų gėlių. Sąjūdžio vadovų tekste teigiama, kad 1989 rugpjūčio 23d. gyventojų suneštas gėles į aerodormus atvežė sunkvežimiai, o lėktuvai išbarstė jas kelyje Vilnius – Latvijos siena.
Guinnesso rekordų knyga leidžiama daugiau kaip 100 pasaulio šalių daugiau kaip 23 kalbomis. Tai kasmetinis pasaulio rekordų žinynas, kur pažymimi žmogaus pasiekimai bei ekstremalūs pokyčiai gamtoje.
Specialią laidą „Baltijos kelias. Trisdešimt metų“ žiūrėkite penktadienį 16:30 ir 20:30 per „Lietuvos ryto“ televiziją!