Šiuos V.Pranckiečio žodžius patvirtino ir prieš kelias savaites LVŽS frakciją Seime palikęs parlamentaras Vytautas Bakas, kuris teigė, kad tokiai iniciatyvai tuomet pasipriešino keli partijos bei frakcijos nariai, tarp kurių buvo jis pats ir dabartinis Ekonomikos ir inovacijų ministras Virginijus Sinkevičius.
Tiesa, pats V.Sinkevičius lrytas.lt aiškino nepamenantis tokio įvykio, tačiau nepaneigė, kad iš tiesų galėjo palaikyti Seimo pirmininką.
Parašai renkami ne pirmą kartą
LVŽS pirmininkas Ramūnas Karbauskis antradienį Seime pareiškė, kad valstiečių frakcijoje jau surinktas reikiamas skaičius balsų tam, kad būtų skebiama nepasitikėjimo V.Pranckiečiu procedūra. Pats Seimo pirmininkas savo ruožtu patikino, kad tokie parašai renkami jau nebe pirmą kartą.
„Parašai buvo surinkti pernai taip pat. Tai reiškia, kad jie surinkti labai seniai. Dabar šviežiai tikriausiai surinkti jau kiti parašai, bet tai nieko nekeičia“, – tvirtino V.Pranckietis, akcentuodamas, kad jį nuversti iš posto slaptai bandoma jau beveik dvejus metus.
Apie tai, kad parašai dėl V.Pranckiečio atstatydinimo inicijavimo renkami nebe pirmą kartą, antradienį „Lietuvos ryto“ televizijos laidoje „Lietuva tiesiogiai“ užsiminė ir valstiečių frakciją palikęs V.Bakas.
„Tuo metu pasipriešino kai kurie partijos nariai, galbūt buvo suprasta, kad tokia iniciatyva nesulauks paramos. Pasipriešinau ir aš pats, ir Virginijus Sinkevičius“, – tikino į Mišrią Seimo narių grupę perėjęs parlamentaras.
Jis pridūrė, kad savo parašą tuomet prieš V.Pranckietį padėjo ir valstietis Tomas Tomilinas, tačiau šis iškart paneigė tokius žodžius.
„Nemačiau jokių parašų“, – atšovė T.Tomilinas.
Įvykio nepamena
Apie renkamus parašus prieš V.Pranckietį tikino nepamenantis ir Ekonomikos ir inovacijų ministras V.Sinkevičius.
„Aš neatsimenu tikrai to įvykio. Mačiau, kad esu paminėtas tame pokalbyje V.Bako su T.Tomilinu, tačiau, sakykime taip, nepamenu, kada tai įvyko“, – situaciją komentavo jis.
Patikslinus laikotarpį, V.Sinkevičius teigė vis tiek nepamenantis šio įvykio, tačiau nepaneigė, kad V.Bako nupasakotas pasipriešinimas parašų prieš V.Pranckietį rinkimui galėjo būti realus.
„Aš tikrai neatsimenu, nes ten, Seime, kyla įvairių iniciatyvų. Vienas palaikau, kitų nepalaikau. Man, tiesą sakant, labai sunku dabar jums pasakyti labai tiksliai, kas ir kaip ten buvo.
(...) Ne, tikrai nepamenu. Sakau nuoširdžiai. Perskaičiau tą interviu ir pagalvojau, koks tai buvo įvykis. Jokiu būdu nesakau, kad Vytautas meluoja, tiesiog aš nepamenu.
Jeigu tai buvo vienadienė iniciatyva, kalba kažkokia, tai taip, galėjo būti. Gal tie parašai nebuvo fiziškai renkami, gal tai buvo pokalbis tiesiog, kurio aš nesureikšminau ir tiek“, – aiškino V.Sinkevičius.
S. Skvernelis nebalsuos
Naujienų portalas lrytas.lt primena, kad premjeras Saulius Skvernelis antradienį pareiškė tikriausiai net nedalyvausiantis balsavime dėl nepasitikėjimo Seimo pirmininku V.Pranckiečiu ir stebėjosi, kad LVŽS nori išmesti populiariausią ir didžiausią visuomenės pasitikėjimą turintį savo narį.
„Šiandien situacija yra tokia, kad V.Pranckietis yra populiariausias, didžiausią pasitikėjimą turintis LVŽS partijos narys ir partija tą savo populiariausią narį nori išmesti iš pozicijos. Aš nepalaikysiu atstatydinimo Seimo pirmininko, jeigu toks klausimas bus balsavime. Apskritai, greičiausiai net nedalyvausiu“, – žurnalistams Seime sakė premjeras.
LVŽS pirmadienį patvirtinus valdančiosios koalicijos sutartį, šios partijos deleguotam Seimo pirmininkui V.Pranckiečiui parlamente gresia nepasitikėjimo procedūra. Po balsavimo R.Karbauskis pareiškė neabejojantis, kad klausimas dėl nepasitikėjimo Seimo pirmininku bus keliamas, tačiau dar bus tariamasi, ar tai įvyks jau šioje sesijoje.
„Dabar Seimo pirmininkas negalės sakyti, kad tai – mano asmeninis kerštas“, – kalbėjo R.Karbauskis.
Prieš kelias savaites keturių partijoje pasirašytoje koalicijos sutartyje numatyta, kad Seimo pirmininko postas atitenka „socialdarbiečiams“, tačiau V.Pranckietis raginimą trauktis iš pareigų vadina R.Karbauskio kerštu ir tiki, jog gali atlaikyti nepasitikėjimo balsavimą Seime.