D. Bradausko teisme paprašyta praverti STT paslapčių skrynią

2019 m. birželio 19 d. 07:01
Atleisdamas iš darbo pavaldinį ministras gali pasinaudoti specialiųjų tarnybų slapta surinkta informacija, bet sektas asmuo irgi turi teisę žinoti, kodėl pateko į seklių akiratį. Taip nutarė prie senos bylos grįžęs teismas.
Daugiau nuotraukų (4)
Dėl atsitiktinai nugirstų pokalbių iš Valstybinės mokesčių inspekcijos (VMI) viršininko pareigų atleistas 53 metų Dainoras Bradauskas per teismą vėl bando grįžti į darbą.
Prie D.Bradausko skundo Vilniaus apygardos administracinis teismas (VAAT) grįžo po ilgos pertraukos.
Konstitucinis teismas neseniai išaiškino, kad skiriant tarnybinę nuobaudą galima remtis ir kriminalinės žvalgybos surinkta informacija, tačiau tik vienu atveju – kai ši informacija turi korupcinių nusižengimų požymių.
D.Bradauskas buvo atleistas būtent dėl slapta įrašytų pokalbių, tačiau pats iki šiol nežino, kodėl Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) pareigūnai klausėsi jo pokalbių ir kokiu pagrindu slapta surinkta informacija buvo paviešinta.
Jo bylą vėl atvertusio teismo D.Bradauskas paprašė iš STT išreikalauti dokumentus, pagrindžiančius slaptą jo sekimą ir tokios informacijos išslaptinimą. Teismas tokį prašymą patenkino.
Be to, paaiškėjo, kad tuometį koncerno „MG Baltic“ valdybos narį Raimondą Kurlianskį sekę ir jo pokalbius su D.Bradausku išgirdę STT pareigūnai šią informaciją saugojo visus metus.
„Pagal Kriminalinės žvalgybos įstatymą, duomenis surinkę pareigūnai per tris mėnesius turi arba pradėti tyrimą, arba juos sunaikinti.
Šiuo atveju tą informaciją jie laikė metus ir nežinia, ką ruošėsi su ja daryti“, – „Lietuvos rytui“ sakė D.Bradausko advokatas Albertas Kručkauskas.
D.Bradausko ir R.Kurlianskio pokalbius STT pareigūnai užfiksavo 2015 metais. Praėjus daugiau kaip metams pokalbiai, kur yra ir neetiškų užuominų apie kai kuriuos pareigūnus, buvo paviešinti ir cituojami taip dažnai, kad D.Bradausko pavartotas žargonas tapo savotišku folkloru.
Finansų ministras Vilius Šapoka tuometį VMI vadovą atleido 2017 metų sausį. Pranešdamas apie tai V.Šapoka rėžė: „Esu įsitikinęs, kad po šio atleidimo valstybės tarnyba bus išvalyta – nebeliks korupciniais ryšiais susijusių veikėjų ir valstybės interesų nepaisymo.“
Ministro teigimu, jo vadovaujama komisija po atlikto patikrinimo nustatė, kad D.Bradauskas su verslininkais derino mokesčių vengimo schemas ir tekino informaciją R.Kurlianskiui apie „VP Market“ mokestinį patikrinimą.
D.Bradauskas teismui bando įrodyti nepadaręs jokių korupcinių nusižengimų, tai neseniai patvirtino ir pati prokuratūra.
Kovą prokurorai tyliai nutraukė ikiteisminį tyrimą, kurį buvo pradėję kaip tik tuo metu, kai D.Bradauskas rengė ieškinį dėl jo neteisėto atleidimo.
Sprendimas nutraukti šį tyrimą buvo staigmena ir pačiam D.Bradauskui, ir jo advokatui, nes apie pradėtą bylą jiems net nebuvo pranešta.
Pareigūnai tyrimą buvo pradėję remdamiesi Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komitetui perduota Valstybės saugumo departamento pažyma apie galimus nusikalstamus D.Bradausko ir kitų VMI pareigūnų veiksmus.
Pareigūnai turėjo įtarimų, kad D.Bradauskas ir kiti tuomečiai VMI darbuotojai už atlygį esą teikė paslaugas verslo grupių „MG Baltic“ ir „Vilniaus prekyba“ akcininkams, bet ši informacija nepasitvirtino.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App StoreGoogle Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2025 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.