A. Širinskienė juokėsi iš rūstaujančio prokuroro E. Pašilio

2019 m. birželio 10 d. 06:17
Generaliniam prokurorui Evaldui Pašiliui pavyko pralinksminti retai besišypsančią Seimo Teisės ir teisėtvarkos komiteto vadovę Agnę Širinskienę.
Daugiau nuotraukų (8)
„Senokai taip juokiausi“, – prisipažino A.Širinskienė.
Kas prajuokino visada rimtą ir susirūpinusią Seimo tyrėją?
„Aš mačiau visko, bet kad kažkas prašytų paneigti prielaidas ir susidariusius įspūdžius, dar matyti neteko. Visada būna pirmas kartas.
Šiandien pamačiau – ką tik generalinis prokuroras, užuot bandęs spręsti savo reputacijos krizę, prašo paneigti įspūdžius apie situaciją prokuratūroje, kuri pradėjo formuotis po to, kai jis į pareigas paskyrė savo paties vaiko krikštatėvį“, – aiškino A.Širinskienė.
Taip politikė reagavo į E.Pašilio atsiųstą raštą, kuriame teigiama, kad jos išsakytos prielaidos dėl galimo prokurorų ir etikos sargų neskaidraus susitarimo yra nepagrįstos, klaidingos ir griauna visuomenės pasitikėjimą valstybės institucijomis.
Prokurorai patys netyrė
Kaip rašė „Lietuvos rytas“, įtarimų dėl galimų susitarimų A.Širinskienei kilo po to, kai Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT) atsisakė pradėti ikiteisminį tyrimą dėl Vyriausiojoje tarnybinės etikos komisijoje (VTEK) vykusių manipuliacijų.
Apie jas prokurorams pranešė buvęs šios tarnybos Prevencijos skyriaus vedėjas Mindaugas Siaurys. Jis prokurorams pateikė duomenis apie galimą komisijos narių piktnaudžiavimą tarnyba bei dokumentų klastojimą.
M.Siaurio skundo patys prokurorai netyrė, o persiuntė STT. Ji nutarė ikiteisminio tyrimo nepradėti, nors teismai jau yra konstatavę, kad buvę laikinieji VTEK vadovai Virginijus Kanapinskas ir Edmundas Sakalauskas šias pareigas ėjo neteisėtai.
Užkliuvo dvejopi standartai
A.Širinskienei abejonių sukėlė kiek anksčiau priimtas skubus VTEK sprendimas netirti galimo E.Pašilio interesų konflikto, į kurį jis galėjo įsivelti paaukštindamas savo dukters krikštatėvį Julių Gelumbauską.
Nors pastarasis per atranką gavo mažiausiai balų, E.Pašilis jį skyrė vadovauti Panevėžio apylinkės prokuratūrai.
„Keista, kad VTEK iš anksto nusprendžia, jog šiuo atveju viskas yra gerai, nors anksčiau etikos sargai pabrėždavo, kaip svarbu vengti net ir interesų konflikto regimybės“, – „Lietuvos rytui“ sakė A.Širinskienė.
Dėl to politikė neatmetė galimybės, kad tarp suinteresuotų institucijų galėjo įvykti kokie nors neskaidrūs mainai: „Gal tai tik sutapimas, bet jis kelia daug abejonių.
Bent jau VTEK atveju matome dvejopus standartus – ji pradeda veikti prieš pačios suformuotą praktiką.“
Politikę stebino neišmanymas
Būtent dėl šių prielaidų parlamentarė sulaukė generalinio prokuroro priekaištų, kurie ją gerokai nustebino.
A.Širinskienės teigimu, bent kiek raštingesni teisininkai būtų pareikalavę paneigti neteisingą informaciją, o ne prielaidas ar įspūdžius: „Akivaizdu, kad paneigti nėra ką, todėl to ir neprašoma, o su prielaidų ar įspūdžių paneigimu toli nenueisi. Panašu, kad generalinį prokurorą yra ištikusi visiška desperacija.“
Kodėl anksčiau nutylėjo?
Beje, rašte Seimo narei E.Pašilis nurodė, kad Generalinės prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimų departamentas panaikino STT sprendimą nepradėti tyrimo dėl VTEK.
Bet ši svarbi aplinkybė anksčiau kažkodėl buvo slepiama – birželio 5 dieną „Lietuvos rytui“ Generalinės prokuratūros pateiktame oficialiame E.Pašilio komentare apie gegužės 29 dieną esą priimtą sprendimą nebuvo užsiminta nė žodžiu.
prokurorasSeimaskomisija
Rodyti daugiau žymių

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App StoreGoogle Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.