„Visos pozicijos yra, nuo ministro pirmininko iki Seimo pirmininko ir ministrų, derybų objektas“, – žurnalistams Vyriausybėje trečiadienį sakė S. Skvernelis.
Jis pabrėžė, kad „portfelių klausimas nėra esminis“.
„Esminis dalykas, kaip mes per tuos pusantrų metų (iki kadencijos pabaigos) įgyvendinsime Vyriausybės programą, ar reikia Vyriausybės programoje korekcijos, ir tada bus galima kalbėtis apie atsakomybės sritis“, – kalbėjo premjeras.
Valstiečių lyderis Ramūnas Karbauskis žada, kad derybos dėl koalicijos turėtų būti baigtos iki išrinktojo prezidento Gitano Nausėdos inauguracijos liepą.
Socialdarbiečiai bei „Tvarka ir teisingumas“ trečiadienį pranešė stabdančios iki šiol galiojusius koalicinius susitarimus su valstiečiais.
S. Skvernelis tokį žingsnį pavadino logišku ir sakė, kad tai neturėtų pakenkti darbui Seime.
„Mes dirbsime taip, kaip dirbome, įstatymai bus priimami. Ir šiandien, jeigu jūs paskaičiuotumėte, tos formalios, aritmetinės daugumos nėra, bet įstatymai yra priimami“, – teigė ministras pirmininkas.
Premjeras tikino, kad jo likimas pareigose po G. Nausėdos inauguracijos priklauso nuo daugelio aplinkybių, tokių kaip išrinktojo prezidento požiūris, koalicijos formavimo, keliamų politinių tikslų.
S. Skvernelis taip pat sakė, kad savo komandoje norėtų ministrų, kurie būtų „politikai – profesionalai“.
„Tai reiškia, kad turintys politinę patirtį, užnugarį politinį ir tos srities profesionalai“, – tvirtino jis.
Susumavus valstiečių, socialdarbiečių ir „tvarkiečių“ mandatus Seime, jie turi 69 balsus iš 141.
Per balsavimus valdantieji dažnai sulaukdavo ir Lietuvos lenkų rinkimų akcijos-Krikščioniškų šeimų sąjungos frakcijos narių palaikymo. Pridėjus šiuos balsus, susidaro 77 mandatai.
Paragino R. Karbauskį
S.Skvernelis trečiadienį pakartojo, kad partijos lyderis Ramūnas Karbauskis turėtų pasitikrinti pasitikėjimą partijoje po pralaimėtų rinkimų.
„Manau, kad taip“, – žurnalistams Vyriausybėje sakė premjeras, paklaustas, ar R. Karbauskis turi pasitikrinti pasitikėjimą.
Pats R. Karbauskis po prezidento rinkimų antrojo turo ir Europos Parlamento rinkimų neatsakė, ar dar tikrinsis pasitikėjimą partijoje.
„Aš neturiu dabar laiko ir pagrindo atsakinėt į šitą klausimą“, – antradienį Seime žurnalistams į klausimą, kada ir kokiu formatu galėtų vykti balsavimas dėl pasitikėjimo, atsakė R. Karbauskis.
Jis antradienį taip pat pareiškė, jog Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga laimėjo visus trejus šiemet vykusius rinkimus, nors anksčiau EP rinkimų rezultatus „valstiečiams“ yra vadinęs nesėkmingais.
S. Skvernelis tvirtino pergalę suprantantis kitaip.
„Dažniausiai laimėjimas būna, kada tu pasieki absoliutų laimėjimą ir esi pirmas kažkokiame reitingavime. Tai kiekvienas galime išvadas padaryti“, – kalbėjo ministras pirmininkas.
Į prezidentus nesėkmingai kandidatavęs premjeras pridūrė: „Aš žinau, kad prezidento rinkimus mes pralaimėjome“.
Vertins galimybę stoti į valstiečių partiją
S.Skvernelis žadėjo vertinti galimybes stoti į Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungą „priklausomai nuo to, kaip vyksta partijoje procesai, kuriuos aš ne kartą esu įvardijęs“.
„Išvados po rinkimų turi būti padarytos, kad mes po kiekvienų rinkimų negalvotume, kaip čia dabar kalbėti – laimėjome ar pralaimėjome“, – sakė S. Skvernelis.
Premjeras tvirtino, kad klausimas dėl jo narystės valstiečių gretose yra ankstyvas. Jis taip pat tikino nesvarstęs kurti savo partijos.
Slapto balsavimo dėl pasitikėjimo valstiečių lyderiu ir premjeru idėja iškelta po pirmojo prezidento rinkimų turo, kai S. Skvernelis liko trečias.
Prieš pat pirmąjį rinkimų turą R. Karbauskis viešai pareiškė, kad valstiečiai trauksis iš valdžios, jeigu S. Skvernelis nepateks į antrą prezidento rinkimų turą, o partija nelaimės Europos Parlamento rinkimų.
Gegužės 17 dieną valstiečių tarybos nariai balsavo už likimą valdžioje ir išreiškė pasitikėjimą premjeru S. Skverneliu. Klausimą dėl pasitikėjimo partijos lyderiu R. Karbauskiu tuomet nutarta nukelti kitam tarybos posėdžiui po EP rinkimų.