Įmetusi savo balsą į balsadėžę prezidentė žurnalistams sakė esanti patenkinta pasirinkimu.
„Su geromis (nuotaikomis, – red.). Pirmiausia, manau, kad mums visiems Lietuvoje pasisekė, nes antrame ture dalyvauja kandidatai, kurie tikrai verti būti antrame ture ir žmonės tikrai galės pasirinkti, kas jiems patinka ir yra prie širdies“, – komentavo savo pasirinkimus D.Grybauskaitė.
Paklausta, ar kandidatas, už kurį balsavo pirmajame rinkimų ture, pateko ir į antrąjį, D.Grybauskaitė teigė, kad spėlioti nereikia, ir atsakymo taip pat nepateikė.
Ko tikisi iš savo įpėdinio?
„Ne pati turėčiau tai sakyti, tai mūsų žmonių viltys. (Reikia, – red.) to, ko tikisi žmonės, ko reikia Lietuvai – tai ir stabilumo, ir taikos, ir gerovės“, – vardijo D.Grybauskaitė.
Paklausta, ar nereikėtų sekti naujojo Ukrainos prezidento V.Zelenskio siūlymu patraukti prezidento portretus iš valdininkų kabinetų, D.Grybauskaitė atšovė, kad „tai yra labiau vidaus politikos klausimas, nes buvo įvairių istorijų ir jos buvo surištos būtent su vaidybiniu filmu, ir tai nieko bendro su nei portetu, nei su prezidento įvaizdžiu neturi“.
Europarlamento rinkimuose taip pat balsavusi D.Grybauskaitė akcentavo, kad Lietuvos žmonės turi įvertinti europarlamentarų darbą, kuris yra labai atsakingas, nes jie atstovauja Lietuvai ir jos interesams: „Labai tikiuosi, kad mūsų žmonės pasistengs išrinkti tuos, kurie dirba, o ne tik sėdi ir ne tik džiaugiasi gera alga.“
Savo postą ji tikino paliekanti laiminga ir teigė, kad dviejų kadencijų jai pakako, nes trys ar daugiau demokratinėje valstybėje jau būtų per daug. Dešimtmetį prezidentavimo D.Grybauskaitė įvardijo kaip įdomų laikotarpį.
„Manau, kad padariau, ką galėjau, ir duok, Dieve, kitiems sveikatos“, – žurnalistams kalbėjo prezidentė.
Prezidento rinkimų antrajame ture varžosi du daugiausia balsų per pirmąjį turą surinkę kandidatai: Seimo narė, buvusi finansų ministrė I.Šimonytė ir ekonomistas G.Nausėda.
Pirmajame ture už Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų iškeltą I.Šimonytę balsavo 31,31 proc. rinkėjų, už nepriklausomą kandidatą G.Nausėdą – 30,94 proc. rinkėjų.
Kur galima balsuoti?
Balsavimas iš anksto savivaldybėse prasidėjo pirmadienį ir truks iki penktadienio, galima balsuoti kasdien nuo 8 iki 20 valandos.
Per pirmąjį prezidento rinkimų turą išankstinio balsavimo aktyvumas pirmą dieną siekė 0,7 proc., antrą – 1,85 proc. rinkėjų. Bendras išankstinio balsavimo aktyvumas kartu su specialiuose paštuose, namuose balsavusių rinkėjų balsais siekė 10,75 procento. Rinkėjų sąrašuose įrašyti 2 mln. 487 tūkst. 745 rinkėjai, iš jų apie 60 tūkst. balsuos užsienyje.
Balsavimas specialiuose paštuose, t.y. ligoninėse, slaugos namuose, kariuomenėje, laisvės atėmimo įstaigose, prasidės trečiadienį ir vyks iki penktadienio. Balsavimas namuose numatytas penktadienį ir šeštadienį. Namuose balsuoja 70 metų ir vyresni rinkėjai, dėl sveikatos būklės negalintys atvykti į rinkimų apylinkę.
Sekmadienį, rinkimų dieną, balsavimas apylinkėse vyks nuo 7 iki 20 valandos.
Rinkimuose į Europos Parlamentą dalyvauja 16 partijų ir visuomeninių komitetų keliamų kandidatų sąrašų. Lietuva į Europos Parlamentą renka 11 atstovų.