Premjeras Saulius Skvernelis sako, kad laukia rimtos kovos antrajame prezidento rinkimų ture.
„Tikiuosi rimtos kovos antrame ture, ir pasiryžęs tą daryti“, – žurnalistams sekmadienį sakė S. Skvernelis, atidavęs savo balsą Platiniškių rinkimų apylinkėje Vilniaus rajone.
Tačiau į klausimą, kuris, jo nuomone, kandidatas jam būtų parankesnis antrajame rinkimų ture, S. Skvernelis teatsakė, kad svarbiausia, jog žmonės turėtų ką rinktis.
„Aš nesirenku, kas gali būti parankesnis, yra žmonių valia, svarbiausia, kad žmonės turėtų pasirinkimą, galimybę rinktis, džiaugiuosi, kad dabar tą turi, tikiuosi, kad taip bus ir antrajame ture“, – sakė premjeras.
Su sutuoktine Silvija ir vaikais balsuoti atvykęs kandidatas nekomentavo, ar trauksis iš premjero posto, jei į antrąjį turą nepateks – pasak jo, sprendimai bus sulaukus rezultatų.
„Šiandien aš nekalbu apie tai, palaukime rezultatų, tada galėsime svarstyti, kas bus“, – apibendrino Vyriausybės vadovas.
S. Skvernelis sakė dalyvaujantis abiejuose referendumuose ir ragino žmones tai daryti.
Aš esu pratęs „arti“ dėl valstybės, todėl rinkimų kampanijos metu nepavargau, sako prezidento posto siekiantis premjeras Saulius Skvernelis, sekmadienį atidavęs savo balsą rinkimuose.
„Aš pripratęs visą gyvenimą tarnauti, arti valstybei. Tai buvo sudėtingas laikotarpis, bet manęs tai tikrai nenuvargino. Tas tempas, kurį dabar turėjau, jis buvo šiek tiek imlesnis laikui ir daugiau buitinių rūpesčių teko šeimai, bet aš ir toliau pasiryžęs daryti viską, kad turėčiau žmonių pasitikėjimą“, – po balsavimo Vilniaus rajono rinkimų apygardai priklausančioje Platiniškių apylinkėje sakė premjeras.
Prezidento rinkimuose ir referendumuose dėl dvigubos pilietybės bei Seimo narių skaičiaus mažinimo balsavęs premjeras neslėpė jaudulio.
„Ne kas dieną tenka dalyvauti Lietuvos Respublikos prezidento rinkimuose, man tai yra pirmas kartas ir natūralu, kad yra jaudulys. Didžiausias jaudulys – kad tai yra mano darbo vertinimas“, – sakė S. Skvernelis.
I. Šimonytė: „Jaudinuosi, bet esu daug ko mačiusi“
Konservatorių iškelta kandidatė į prezidentus Ingrida Šimonytė rinkimų dieną pripažįsta jaučianti jaudulį, tačiau sako, kad patirtis ją yra užgrūdinusi.
„Būčiau labai keistas žmogus, jeigu nejausčiau, nes tai yra ne kasdienė diena mano gyvenime. Jaudulį jaučiu, bet esu daug ko mačiusi ir nemanau, kad gali būti tokios situacijos, su kuriomis negalėčiau susidoroti“, – žurnalistams Vilniuje sakė I. Šimonytė, balsavusi Antakalnyje.
Ji tvirtino per rinkimų kampaniją pavargusi, tačiau sakė suprantanti, jog tai tik vieno politinio etapo pabaiga.
Pasak kandidatės, prezidentui reikės gebėjimo priimti sprendimus, ieškoti kompromiso tarp skirtingų nuomonių ir deramai atstovauti Lietuvai tarptautinėje erdvėje.
I. Šimonytė nesiėmė prognozuoti balsavimo rezultatų: „Labai greitai pamatysite“.
Prezidento rinkimuose balsavo A. Juozaitis
Sekmadienį Klaipėdoje balsą prezidento rinkimuose ir dviejuose referendumuose atidavęs kandidatas į prezidentus Arvydas Juozaitis sako, kad prezidentinėse lenktynėse nė kiek nepavargo. Pasak jo, olimpiečiai moka finišuoti.
„Olimpiečiai moka finišuoti, mano stiprioji pusė buvo finišas, todėl iki paskutinės (debatų. – ELTA) laidos Lietuva buvo nustebinta. Galiu pasakyti, kad nė kiek nepavargau, priešingai, pamenu, kai olimpiniame baseine praplaukiau, tai atrodė, kad galiu apsisukti ir vėl iš naujo plaukti. Tai rinkimuose panašiai – tik balsas nukentėjo, o visas organizmas veikia kaip laikrodis“, – Eltai sakė A. Juozaitis.
Paklaustas, ar atėjęs prie balsadėžės nesvarstė, sekdamas vieno kandidato pavyzdžiu, balsą perduoti kitam, A. Juozaitis pabrėžė, kad jis jau seniai apsisprendęs.
„Lietuvoje vis dar svarsto koks 30-40 nuošimčių, už ką balsuoti, o aš jau seniai įsitikinęs, seniai apsisprendęs, nėra nė ko kalbėti“, – teigė jis.
Kandidatas į prezidentus paėmė abu referendumų dėl pilietybės ir Seimo narių skaičiaus mažinimo biuletenius, tačiau, teigė jis, ne abu referendumus jis palaiko.
Prezidento rinkimuose ir referendumuose dėl dvigubos pilietybės bei Seimo narių skaičiaus mažinimo balsavęs filosofas sakėsi, kad iki dalyvavimo komandos štabe dar turėsiantis leistis į kelionę iš uostamiesčio į Vilnių, bus dar keli susitikimai bei pietūs su broliu.
V. P. Andriukaitis rezultatų sako lauksiantis „su neišpasakytai geromis nuotaikomis“
Prezidento rinkimų rezultatų į šį postą kandidatuojantis eurokomisaras Vytenis Povilas Andriukaitis sako lauksiantis su „neišpasakytai geromis nuotaikomis“.
„Rezultatų lauksiu labai neišpasakytai geromis nuotaikomis. Atvykau kovo 29 dieną, įvykdžiau visus reikalavimus, ir per mėnesį turėjau tiek daug susitikimų, tiek daug įspūdžių, tiek daug patirties, vyko puikios diskusijos su žmonėmis apie programą“, – sekmadienį atidavęs savo balsą apylinkėje sostinės senamiestyje žurnalistams sakė V. P. Andriukaitis.
Su sutuoktine balsuoti atvykęs V. P. Andriukaitis balsavo tik prezidento rinkimuose, referendumų biuletenių neėmė.
V. Mazuronis: Lietuva po rinkimų keisis
Kandidatas į prezidentus europarlamentaras Valentinas Mazuronis sako, kad Lietuva išrinkus naują šalies vadovą keisis.
„Tikiu, kad po šitų rinkimų Lietuva pasikeis. Eis laisvesniu keliu, Lietuvos valstybę stiprinančiu turtingesniu mums visiems keliu“, – žurnalistams teigė kartu su žmona Vilniuje sekmadienį balsavęs europarlamentaras.
V.Mazuronis balsavo abiejuose referendumuose.
„Jeigu valstybės vardu yra paskelbtas referendumas, tai politikui (...) nedera rodyti nepagarbos paskelbtam referendumui ir reikia balsuoti“, – teigė V. Mazuronis.
Iš viso prezidento rinkimuose varžosi devyni kandidatai.
Sociologų apklausos rodo, kad nė vienas turbūt nesurinks daugiau kaip 50 proc. balsų, todėl po dviejų savaičių turėtų vykti antrasis turas tarp dviejų geriausiai pasirodžiusių kandidatų.
Dabartinės šalies vadovės Dalios Grybauskaitės antroji kadencija baigiasi liepą.
Sekmadienį taip pat vyksta du referendumai.
Balsavime dėl Seimo narių skaičiaus mažinimo siūloma Konstitucijoje nustatyti 121 vietos parlamentą vietoje dabartinių 141.
Kitame referendume siūloma išplėsti pilietybės institutą taip, kad Lietuvos pasą galėtų išsaugoti žmonės, gavę „europinės ir transatlantinės integracijos kriterijus atitinkančios valstybės pilietybę“.
Per balsavimą iš anksto ir pirmąją balsavimo valandą sekmadienį savo valią jau išreiškė 11,52 proc. rinkėjų.