Tai numatančią Valstybės politikų ir valstybės pareigūnų darbo apmokėjimo įstatymo priedėlio pataisą įregistravo Seimo Švietimo ir mokslo komiteto pirmininkas Eugenijus Jovaiša.
„ Siekiant eiti kontrolieriaus pareigas keliami labai aukšti reikalavimai. Šias pareigas negali eiti asmuo, neturintis mokslo laipsnio, kontrolierius negali gauti jokio kito atlyginimo, išskyrus atlyginimą už kūrybinę veiklą“, – sako E. Jovaiša.
Siūloma, kad nauja įstatymo nuostata įsigaliotų nuo 2020 m. sausio 1 d.
Šiuo metu Valstybės politikų ir valstybės pareigūnų darbo apmokėjimo įstatymo priede nustatytas akademinės etikos ir procedūrų kontrolieriaus pareiginės algos koeficientas – 12.
Kitų kontrolierių, kaip vaiko teisių apsaugos kontrolieriaus, lygių galimybių kontrolieriaus pareiginės algos koeficientas yra aukštesnis – 13.
Akademinės etikos ir procedūrų kontrolieriaus kompetencijoje – prižiūrėti ir kontroliuoti, kaip mokslo ir studijų institucijose laikomasi akademinės etikos, akademinio sąžiningumo, mokslo darbų vertinimo nešališkumo, lygių teisių dalyvauti konkursuose, etiškų tarpusavio santykių principų, kaip įgyvendinamos šios srities tarptautinės sutartys, Europos Sąjungos ir Lietuvos teisės aktai. Kontrolierius turi užtikrinti efektyvų ir konfidencialų akademinės etikos ir procedūrų pažeidimų tyrimą.
Akademinės etikos ir procedūrų kontrolieriaus tarnybos vadovas – akademinės etikos ir procedūrų kontrolierius yra valstybės pareigūnas.