Konferencijos nepraleido ir Lietuvos socialdemokratinio jaunimo sąjunga. Jos atstovas D.Kepeniui konferencijos metu bandė įteikti burtų lazdelę – paskelbiant jį vyriausiu Seimo burtininku.
Lietuvos socialdemokratinio jaunimo sąjungos pirmininkas Vaidas Rusys D.Kepeniui norėjo įteikti šluotą, kaip įrodymą, kad jis jau yra burtininkas, tačiau apsauga šios dovanos į Seimą įnešti neleido.
„Mes nepokštaujame, norėjome jam įteikti šluotą, kaip vyriausiam Lietuvos ir Seimo burtininkui. Kuris, prisižiūrėjęs filmukų „Youtube“ ir gerai viską pagūglinęs, suformavo tam tikrą nuomonę, nors iš principo, pagal išsilavinimą, nieko bendro su medicina neturi. Ir dar surengė konferenciją, kurioje bandys pateikti tą tiesą, kurios prisižiūrėjo internete. Jeigu žmogus nėra ekspertas toje srityje, prisigūglina ir prisižiūri kažko, kas jam atrodo kaip tiesa, tai reiškia, kad jis yra burtininkas, kuria tam tikrą mitą, pasakojimą, kuris su tiesa nieko bendro neturi“, – savo sprendimą apdovanoti jį šluota pasakojo V.Rusys.
Jis sakė, kad atneštą šluotą D.Kepeniui iš jo atėmė Seimo apsauga. „Bet mes išsitraukėme iš tos šluotos stebuklingą burtų lazdelę, ją bandėme įteikti D.Kepeniui. Tačiau jos jis nepriėmė, jis sakė, kad mes iš jo tyčiojamės. Bet manau, kad jis iš Seimo tyčiojasi“, – pasakojo V.Rusys.
Naujienų portalas lrytas.lt primena, kad dėl D.Kepenio pasisakymų apie skiepus, opozicinės Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų partijos atstovai prašo panaikinti D.Kepenio vadovaujamą Sveikos gyvensenos komisiją.
D.Kepenis tikėjosi, kad į jo organizuojamą konferenciją susirinks 300 dalyvių, tačiau panašu, kad susidomėjimas renginiu buvo gerokai mažesnis.
Seimo narys vylėsi, kad daugiau dalyvių dar ateis ir, kol laukė susirinksiančių, buvusius salėje linksmino country muzikos atlikėjas Vytautas Babravičius-Simas.
Nors buvo žadėta, kad konfencijoje dalyvaus ir sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga, dar praėjusią savaitę buvo aišku, kad jo konferencijoje nebus.
Praėjusią savaitę, pasidomėjus, kaip vertina D.Kepenio konferenciją, sveikatos apsaugos ministro patarėja Lina Bušinskaitė-Šriubėnė sakė: „Ministras Aurelijus Veryga nėra atsakingas už Seimo narius ir negali atsakyti už jų veiksmus. Na, o kalbant konkrečiai apie šį klausimą dėl konferencijos, turbūt tai galėtų įvertinti Seimo valdyba.
Be to, kaip jau ne kartą minėta, ministras A. Veryga yra už skiepus, skiepijasi pats, skiepijasi jo šeima, ir jis ragina tai daryti kitus, nes skiepai – vienintelė prevencinė priemonė apsauganti nuo įvairių susirgimų ir ligų. Skiepų nauda ir veiksmingumu neabejoja nei mokslas, nei medikų bendruomenei.
Tenka tik apgailestauti, kad tie, kurie pasisako prieš skiepus, daro žalą visuomenei ir skatina nesiskiepyti. Labai gaila, kad sustiprėjusios jų pozicijos ir nuomonė jau pakenkė daugeliui ir jie priėmė sprendimą atsisakyti skiepų. Ypač apmaudu, kad jų vaikai neskiepyti“.
Diskusijos „Saugūs skiepai – saugiai Lietuvai“ dalyviai tvirtino, kad skiepai gali sukelti nepageidaujamas reakcijas, o sprendimą dėl vaikų skiepijimo turi priimti tėvai, įvertinę galimas pasekmes.
„Kalbama, kad skiepai yra panacėja, paskaitykite PSO, ten rašo, kad sergant tymais reikia duoti vitaminą A, skysčių, kad nebūtų komplikacijų, nes tai yra virusinė liga, tai ne pasaulio pabaiga. Ir tegul tėvai renkasi, ar jie rizikuos ligos pasekmėmis, ar rizikuos skiepų pasekmėmis, laisvoj Lietuvoj gyvenam“, – pirmadienį Seime žurnalistams sakė trijų vaikų mama Milda.
Asociacijos „Objektyviai apie skiepus“ prezidentė Lina Rutkauskienė per diskusiją teigė, kad „vakcina yra vaistinis preparatas, kuris gali sukelti šalutinį poveikį“.
„Didžioji dalis žmonių vakcinas toleruoja labai gerai, dalis patiria labai lengvas šalutines reakcijas. Deja, dalis žmonių patiria labai sunkias šalutines reakcijas, ir ypač maži vaikai. 2017 metais registruotos 26 sunkios reakcijos į skiepus. Sunkios reiškia: pavojus gyvybei, gydymas, hospitalizavimas, negalia, nedarbingumas, net mirtis, šioje salėje mes turime tokių atvejų šiandien“, – kalbėjo L. Rutkauskienė.
Asociacijos vadovė tvirtino, kad Lietuvoje yra 4 tūkst. šeimų, neva susidūrusių su neigiamu skiepų poveikiu.
„Turim 4000 vaikų, kuriems pasireiškė tokios reakcijos, kaip pabėrimai, atopiniai dermatitai, alergija, sutrikusi raida. Masiškai nepripažįstama, kad tai nuo skiepo“, – kalbėjo L.Rutkauskienė.
L.Rutkauskienė kritikavo Seimo opozicijos narių užmojus skiepijimą padaryti privalomu, teigdama, kad tai pažeistų tiek Jungtinių Tautų vaiko teisių konvenciją, draudžiančią bet kokią diskriminaciją, tiek Lietuvos Respublikos Konstituciją, tiek ir Civilinių teisių kodeksą, kuriame esą nurodyta, kad už vaiką atsako tėvai, ne valdžia.
„Tėvai, kurie yra labiausiai atsakingi už savo vaikų sveikatą, turi labai sunkią dilemą, ką daryti. Visa aplinka sako, kad pasiskiepysite nuo sunkios ligos ir turėsite apsaugą, kaip rodo tyrimai, 5–20 metų. Kita vertus, suleidus vaikui skiepą mes rizikuojame šalutine reakcija“, – tvirtino asociacijos vadovė.
Ir nors L.Rutkauskienė bandė teigti, kad neigiamos rekacijos į skiepus neregistruojamos, į konfernciją atvykęs Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos viršininko pavaduotojas Žydrūnas Martinėnas teigė ką kitą: „Nepageidaujamas reakcijas į vaistus, taip pat ir vakcinas, stebime visiems. 2018 metais nustayta 1450 reakcijų į vaistus. Iš jų mažiau negu 9 proc. į vakcinas. Iš jų didžiąją dalį sudarė pranešimai apie vakciną nuo tuberkuliozės. Tris ketvirtadalius šių pranešimų registravo gydytojai. 11 pranešimų registravo pacientai“.
Į šią diskusiją atėjo ir oponentų – grupelė jaunuolių su plakatais „Žemė plokščia“, „Stop antivakseriams“, vienas jų buvo su folijos kepuraite.
Sergamumas tymais šalyje toliau auga ir šiemet iš viso užregistruota 330 tymų atvejų. Pernai šia liga Lietuvoje sirgo 30 žmonių.