Jie buvo skirti naujam Kauno istorijos puslapiui atverti – kauniečių ir turistų pamėgtoje vietoje įamžinti giliai įspausti istorijos pėdsakai – Prancūzijos karvedžio Napoleono I persikėlimas per Nemuną.
Bendradarbiaudami su Prancūzijos ambasada Lietuvoje, Kauno istorikai atkūrė 1812 metų Napoleono I persikėlimo per Nemuną detales. Jos įamžintos specialioje informacinėje lentoje, demonstruojančioje kaip per 100 tūkst. karių per parą persikėlė per Nemuną ir pateko į tuometinei Rusijos imperijai priklausančią teritoriją. Netrūksta žinių, kad Napoleonas nuo šio kalno akylai stebėjo savo armijos persikėlimą per Nemuną.
Kaunietis karo istorikas, Napoleono žygio per Nemuną įamžinimą sumanymo idėjos autorius Arvydas Pociūnas į šios lentos atidengimo ir naujų laiptų, vedančių į Napoleono kalną, įrengimo surengtos šventės proga pabrėžė, jog Kaunas istoriškai yra labai turtingas miestas.
1812 metais Napoleonas buvo priverstas pradėti karą. Kitu atveju, Rusijos imperatorius būtų žengęs Varšuvos link. Lietuviams tai buvo labai svarbu dėl to, kad sužibo viltis su Prancūzijos imperatoriumi susigrąžinti prarastą mūsų šalies valstybingumą.
„Siekdami išskirti šį istorijos akcentą pasirinkome atidengti atminimo lentą, kurioje išdėstytas visas veiksmas, pagal punktus nurodyta, kas kur stovi, kas eina, kur kaunasi. Pažymėtos vietos, kurias praėjo Napoleonas. Manau, kad atkurti primirštus istorijos puslapius svarbu ir Kaunui, ir kauniečiams“, – sakė A.Pociūnas.
Šventėje dalyvavęs Kauno miesto meras Visvaldas Matijošaitis tikino, jog kiekvienas Lietuvos gyventojas žino vietą, kur Napoleonas su savo armija persikėlė per Nemuną.
Gal anksčiau daug žmonių pravažiuodavo šią vietą, nes ji nebuvo tinkamai paženklinta, tačiau dabar tikiu, kad nebus praeinama pro šalį. Džiaugiuosi, kad radome savyje jėgų prisiminti ne visai lengvus, bet įdomius laikus, kai buvo daug kariaujama, ir įamžinome šią vietą“, – sakė Kauno miesto meras.
Šia proga į Kauną atvyko ir Prancūzijos ambasadorė Lietuvoje Claire Lignieries-Counathe.
Ji garsiai pasidžiaugė, jog gali stovėti toje vietoje, kurioje savo kariuomenę atvedė Prancūzijos imperatorius.
„Džiaugiuosi galimybe čia būti, nes šis persikėlimas buvo labai svarbus. Kai buvau jauna, daug girdėjau apie šį įvykį, bet nesitikėjau, kad kada nors būsiu šioje vietoje. Šios lentos atsiradimas yra dėl glaudaus mūsų bendradarbiavimo su Kauno savivaldybe bei Karo muziejumi. Viliuosi, jog ši lenta leis ir prancūzams atrasti šią vietą Kaune“, – įsitikinusi Prancūzijos ambasadorė.
Į Napoleono kalną nuo šiol veda nauji mediniai laiptai. Jais smalsuoliai gali užkopti iki pat viršutinės aikštelės.
124 metrų ilgio ąžuoliniai laiptai pagaminti iš impregnuotos medienos, tvirtinimams dėl ilgaamžiškumo panaudotos metalinės konstrukcijos.