Patriotiškumo simbolį Vytį itin pamėgo ir tatuiruočių mėgėjai. Meistrai pastebi, kad vaikinai mėgsta kūną puošti Gediminaičių stulpais, Vyčio ženklu, merginos – ąžuolo vainikais.
Klaipėdiečio Tado Gaidjurgio automobilį puošia patrijotiškumo simbolis „Vytis“. Specialų lipduką, vaikinas užsiklijavo prieš kelis mėnesius. Taip norėdamas išreikšti meilę Lietuvai. Tadas sako, kad jo pavyzdys užkrėtė ir draugus.
„Ne visi, kiti turi savo išraiškas, bet buvo tokių, kurie paėmė pavyzdį. Juolab, kad Benediktas Vanagas tokį panašų užsidėjęs, tai įtakoja žmonių sprendimus ir tai gaunasi ne negaliu pasakyti kaip mados dalykas, bet tai paskatina ir tokiu būdu reikšti savo patriotiškumą“, – „Lietuvos ryto“ televizijos žurnalistei sakė T.Gaidjurgis.
Iš tiesų, gatvėse daugėja Vyčio simboliu puoštų automobilių. Kelis eurus kainuojantį lipduką gali u-užsiklijuoti kiekvienas. Tam nereikia specialistų pagalbos.
Lipduko klijavimas nėra sudėtingas darbas, svarbiausia gerai nuvalyti paviršių.
Lipdukų su Vyčiu pardavėjai sako pastebintys, kad jų pardavimas per metus išaugo kone du kartus.
„Tai galbūt ir kažkokia mada, kad mes visi pradėjome didžiuotis, jog esame lietuviai, visi norim tai parodyti – ne tik, kad širdyje tai jaučiam, bet ir vizualiai savo. Puošiame automobilius ir patys įvairia atributika“, – sakė automobilių dalių parduotuvės vadybininkė Silvija Jogutė.
O štai vilniečio Justo Petrausko kūną puošia kelios tatuiruotės. Viena jam labai brangi – ant kojos ištatuiruotas Vytis.
Tai stilizuotas Vytis. Jis buvo sukurtas XX amžiuje. Tai jis simbolizuouja tą patį Vytį, kuris yra herbe.
Karo akademijos savanoriui istorinio vyčio simbolis ant kojos – patriotiškumo išraiška.
„Vytis yra Lietuvos istorijos simbolis ir vienas seniausių tiesiog man jis gražus ir jis įprasmina tą vertybę – patriotizmo“, – sakė vilnietis Justas Petrauskas.
Tatuiruočių meistras Henrikas Daugintis sako, kad patriotizmą simbolizuojančios tatuiruotės pastaruoju metu labai populiarėja.
„Dažniausiai tos tatuiruotės būna gediminaičių stulpai ir Vytis. Ažuolo vainikas – tai daugiausia merginoms, o Gediminaičių stulpai – vaikinams, šauktiniams, kurie grįžta iš tarnybos“, – pasakojo H.Daugintis.
Lietuvos istoriją menantis Vytis yra vienas iš seniausių valstybės herbų Europoje.