Dėl šio įvykio policija pradėjo tyrimą. Pajūrio regioninio parko darbuotojai sako, kad tai ne pirmas kartas. Ant Olando Kepurės buvo rasta urna, o per Vėlines sužiba šimtai žvakučių.
Olando Kepurė – netoli Klaipėdos esantis gausiai lankomas beveik 24 metrų Baltijos jūros skardis. Kretingalės seniūnijos darbuotojas, eidamas Olando Kepurės takais, vedančiais aukščiausios kalvos link, būtent čia rado išbarstytus kremuoto žmogaus pelenus.
Pelenai išbarstyti ant žmonių gausiai vaikštomo tako, po pušimi. Tarp pelenų mėtėsi 50 metų neyrantis žetonas su mirusiojo identifikacijos numeriu.
„Tokį elgesį laikau absurdišku, pats negalėčiau su savo artimu taip pasielgti. Konkrečiai šitie palaikai išpilti ant tako, kur vaikšto žmonės, kur lankomiausia vieta, – tai tampa kaip ir kapinėmis“, – „Lietuvos ryto“ televizijai sakė Kretingalės seniūnijos aplinkotvarkos specialistas Algirdas Račkauskas.
Vyro ar moters tai palaikai, aiškinasi policija. Kadangi rastas identifikacijos žetonas, nustatyti nebus sudėtinga.
„Žmonės gal nori būti arčiau gamtos paskutinį kartą atsisveikindami. Galbūt tai atrodo labai romantiška, tačiau pripažinkime, kad ne visada toks būdas tenkina kitų žmonių teisėtus interesus. Kartais tai pažeidžia viešąją tvarką“, – sakė Klaipėdos rajono policijos komisariato viršininkė Rasa Stasiulaitienė.
Žmonių ant Olando Kepurės apstu ne tik vasarą, bet ir žiemą.
Pajūrio regioninio parko darbuotojai neabejoja, kad ne vienas lietuvis artimojo pelenus yra išbarstęs į jūrą nuo šios apžvalgos aikštelės. Mat ypač prieš Vėlines Olando Kepurėje sužiba šimtai žvakučių.
„Matyt, į jūrą išbarstomi pelenai, tikrai randam žvakių, – pajūrį žmonės lanko kaip kapines. Jiems jau jūra kaip kapinės“, – kalbėjo A.Račkauskas.
„Jei tai taps mada, jos atsikratyti nebebus taip lengva“, – sakė regioninio parko direkcijos vyriausiasis ekologas Erlandas Paplauskis.
Pelenų barstymas ant tako ar į jūrą yra neteisėtas.