Po tragiško gaisro pabėgimo kambaryje Lenkijoje – įspėjimas ir lietuviams

2019 m. sausio 7 d. 18:55
Tragedija Lenkijoje, kai žaisdamos pabėgimo kambaryje per gaisrą žuvo penkios paauglės, atskleidė tokių žaidimo kambarių spragas. Kaip ir Lenkijoje, Lietuvos pabėgimo kambariuose taip pat nėra avarinio išėjimo ir gesintuvų.
Daugiau nuotraukų (9)
Nelaimės atveju gelbėti privalo žaidimą per specialias kameras stebintys darbuotojai.
Modestas Stumbrys atidarė kelis pirmuosius pabėgimo kambarius Lietuvoje ir Baltijos šalyse. Kambariuose žaidėjai užrakinami ir ištrūkti gali išsprendę galvosūkius ir atlikę užduotis per ribotą laiką. Dabar M.Stumbrys žaidimus organizuoja nebe kambariuose, o pramogas kartu su įranga atveža užsakovams į jų erdvę.
Tragedija Lenkijoje, kai iš degančio pabėgimo kambario išeiti negalėjusios penkios paauglės žuvo, sukrėtė ir tuo užsiimančius lietuvius. Daugiausiai klausimų kelia, kaip realiu metu žaidimą stebintis administratorius per kameras nepastebėjo dūmų ar ugnies. Penkiolikametės pabėgti negalėjo, nes kambaryje nebuvo avarinių išėjimų.
„Dėl avarinių išėjimų yra labai prasta situacija. Visada buvo ir dabar yra, visame pasauly tokia situacija. Šita tema opi. Kiekvienos papildomos durys sukelia tam tikrų sunkumų. Reikėtų pasirūpint iš kiekvieno kambario avariniu išėjimu. Sudėtingas dalykas, įmanoma, bet tai pakenktų vizualiai“, – „Lietuvos ryto“ televizijai kalbėjo pabėgimo kambarių įkūrėjas M.Stumbrys.
Pabėgimo kambariuose žmonės atidarinėja viską, kas tik atsidaro, ieškodami, kaip įminti mįsles ir ištrūkti iš žaidimo. Todėl tikėtina, varstytų ir avarinio išėjimo duris. Saugumas priklauso nuo pačių verslininkų požiūrio. M.Stumbrys pasakojo, kad kambariuose buvo išvedžioję labai silpną elektros srovę, kuri nesukeltų gaisro ar nenukrėstų žmonių.
Pabėgimo kambariuose nėra ne tik avarinių išėjimų, bet ir gesintuvų. Už juos atsakingi žaidimą prižiūrintys darbuotojai.
„Mes visus buvom apmokę, jie turėjo specialius kursus, o gesintuvą padėti į žaidimo patalpą yra sudėtinga, nes tuo metu kai žaidžia, žmonės liečia viską, jiems reikia būtinai ištraukt viską, kas yra ištraukiama. Tai nėra labai suderinama su pačiu žaidimu“, – kalbėjo M.Stumbrys.
Anot priešgaisrinės priežiūros specialisto Giedriaus Jasionio, baudos už netinkamą priežiūrą verslininkų negąsdina – jos siekia vos keliolika eurų. Dabar skaičiuojama, kiek Lietuvoje yra pabėgimų kambarių ir planuojami nauji patikrinimai.
„Planuosime ten atlikti neplaninius priešgaisrinius patikrinimus, norėsime patikrinti, ar atitinka priešgaisrinės saugos reikalavimus, ar įgyvendinti evakuacijos saugos reikalavimai ,avarinio apšvietimo, ar yra tinkami ženklai, nurodantys kryptį, ar yra gesinimo priemonės, ar personalas žino, ką reikia daryti kilus gaisrui“, – „Lietuvos ryto“ televizijai pasakojo Priešgaisrinės priežiūros skyriaus viršininkas G.Jasionis.
Pasak pabėgimo kambarių įkūrėjo, atidaryti pabėgimo kambarį nėra sunku. Kur kas sunkiau sugalvoti gerą žaidimo idėją. Ir dabar norint įkurti pabėgimo kambarį, specialios licencijos gauti nereikia.
„Tai buvo prieš ketverius metus, tuo metu buvom pirmieji ne tik Lietuvoje, bet ir Baltijos šalyse, tai per daug į mus dėmesio nekreipė, bet kai reikėjo rūpintis apsaugos priemonėm, tai čia jau mes sulaukėm dėmesio ir mus tikrindavo kasmet“, – „Lietuvos ryto“ televizijai pasakojo M.Stumbrys.
Per metus pabėgimo kambarių skaičius Lietuvoje sumažėjo.
pabėgimo kambarys^InstantLenkija
Rodyti daugiau žymių

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App StoreGoogle Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.