„Ta situacija, kuri klostosi dabar yra nenormali ir ji niekaip nepateisina jokių reikalavimų. Kalbant apie pačius reikalavimus, tai tos klaidos, kurios padarytos įvedant mokytojų etatinį apmokėjimą, jos bus pataisytos, visi kiti sprendimai bus padaryti, bet reikalauti surasti tris šimtus milijonų eurų valstybės biudžete – tiesiog neįmanoma“, – kalbėjo jis.
R. Karbauskis pridūrė, kad jei tokie reikalavimai išliks kaip finansinės streiko nutraukimo ar nenutraukimo sąlygos, tai streikas gali niekada nesibaigti.
„Kaip ir sakė premjeras, savivaldybės turi ieškoti mokytojų, kurie turi užimti vietas tų, kurie mano ir toliau reikalauti neįmanomo“, – kalbėjo jis ir pridūrė, kad pačios profesinės sąjungos puikiai žino, kad dalis jų reikalavimų yra neįgyvendinami.
Valstiečių lyderis teigė, kad kitą savaitę bus pateiktas politinis memorandumas ir bandoma įstatymais apibrėžti, kaip viešajame sektoriuje toliau augs atlyginimai.
Premjeras: „Tai negali tęstis be galo“
Raginimą grįžti į klases po Vyriausybės posėdžio kartojo ir premjeras. „Dar kartą kviečiu mokytojus grįžti į ugdymo įstaigas ir galvoti apie vaikus, sutarti dalykai vykdomi, finansavimas didėja ir didėja ženkliai. Tie siūlymai, kurie buvo vienos profesinės sąjungos, siekiantys beveik tris šimtus milijonų eurų yra neįgyvendinami bei išbalansuotų visą sistemą“, – kalbėjo premjeras ir pridūrė, kad netrukus politinės partijos ketina pasirašyti susitarimo memorandumą. Memorandumas, anot premjero, galėtų įsigalioti jau kitais metais.
Ugdymo procesu streiko metu, anot ministro pirmininko, turėtų rūpintis savivaldybės, gal net perkeldamos laikinai mokinius į tuštesnes mokyklas. „Dėl reikalavimų, susijusių su etatinio apmokėjimo tobulinimu, sutarta“, – sakė jis ir pridūrė, kad mokytojai turi grįžti į mokyklas.
„Švietimo ir mokslo ministrė sudarė visas sąlygas (streikui – aut. past.) ir geranoriškai žiūrėjo tai, bet tai tęstis be galo negali, pažeistas susirinkimų įstatymas, kuris aiškiai draudžia valstybės pastatuose masines akcijas“, – apie ministerijoje įsikūrusius mokytojus kalbėjo S.Skvernelis.
Anot jo, ministerijos administracija turi spręsti dėl tolesnių veiksmų ir yra numatyti įvairūs teisiniai mechanizmai. „Kviesčiau mokytojus palikti pastatą ir grįžti į mokyklas ir tęsti darbą“, – kalbėjo premjeras.